יום ראשון, 1 באוגוסט 2021

אי פריון - המשבר

מאת: שרית אלהשוילי, מערכת מנטול
לאחר שהבשורה על אי הפריון מגיעה נשאלת השאלה כיצד מעכלים את הבשורה, האם אפשר להשלים איתה ולעבור את המשבר?
האם הדימוי העצמי יחזור לעצמו מתישהו? ומתי אני אוכל לראות אישה הריונית ברחוב מבלי שזה יגרום לעיניי להיות מוצפות בדמעות???

ובכן, מנסיוני האישי אוכל לומר כי צריך זמן כדי לעכל את האבחנה, אך יחד עם זאת ניתן להשלים איתה גם אם בתחילה זה לא נראה כך.

אם יש מסביבכם סביבה משפחתית תומכת, הדבר כמובן יהיה יותר קל, לשאת את המשבר.

המשבר מתבטא בבעיקר בכך שהאישה הסובלת מאי פריון מסתגרת בתוך עצמה ולא משתפת בקושי שלה.

טעות נפוצה אצל נשים המתמודדות עם אי פריון היא שהן לא נוהגות לדבר על זה, בחברה זה נחשב נושא שהוא מעין "טאבו" ולא נהוג לדבר עליו בפתיחות, אך זה לא צריך להיות כך, ראשית,שתפו את בן זוגכם ברגשותיכם, בקושי שלכם, כן מותר לכן להתעסק ברגשות שלכן לשם שינוי ולתת להם מקום, קבלו כוחות אחד מהשני..

שנית, שתפו אנשים קרובים שאתם סומכים עליהם, בני משפחה, חברה טובה, ככה אתם לא תרגישו לבד וגם תראו את הדברים בפרופורציות הנכונות.

כדי לצלוח את המשבר אתם תצטרכו להעזר בקור רוח ובהרבה חוזק נפשי, ואת אלה לא תוכלו להשיג אם תסתגרו בתוך עצמכם ולא תעזרו אחד בשני ובסובבים אתכם, המשיכו בשגרת חייכם כרגיל, כמו כל משבר בחיים, גם המשבר הזה הוא רק זמני אך מה שמיוחד במשבר הזה שעוברים אותו ביחד, זיכרו כי אתם צוות.

ההתמודדות עם המשבר ועם טיפולי הפוריות היא כזוג, מה שיכול לעשות את המשבר מריר פחות, אם רק תתנו אחד לשני מקום ותהיו עוגן זה לזו ולא תהפכו את המשבר הזה לקרקע פורייה למתחים ומריבות, על מנת לשרוד משבר זה עליכם לזכור את מילות המפתח: אחדות, שיתוף פעולה ופתיחות.

המשך יבוא...
כתבה מקסימה, כ"כ התחברנו לזה
נתחיל לאמץ את הטיפים...
יצחק מהדרום26/07/2012 22:47:41
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / הריון ולידה / אי פריון - המשבר. !