יום ראשון, 19 בספטמבר 2021

מהנדסי מכונות משתלבים בהיי טק

מאת: המכללה האקדמית להנדסה בירושלים
משנה לשנה עולה הצורך במהנדסי מכונות. במכללה האקדמית להנדסה בירושלים סוקרים עבורכם את כל המידע הדרוש עבורכם.
ישי פרנקל, מנכ"ל אינטל ירושלים, מדבר על הצורך במהנדסי מכונות:
עם פתיחת המחלקה להנדסת מכונות עם התמחות במיקרו מערכות (MEMS) במכללה האקדמית להנדסה ירושלים, אמר ישי פרנקל, מנכ"ל אינטל ירושלים: "חברת אינטל שמחה מאוד נוכח פתיחתה של המחלקה להנדסת מכונות במכללה האקדמית להנדסה ירושלים. הצורך במהנדסי מכונות בכלל, עם התמחות בהיי טק ובמיקרו-מערכות בפרט, הוא צורך הולך וגובר. פתיחת המחלקה החדשה במכללה תשרת ללא ספק את צרכי התעשייה בירושלים ובכל הארץ".

תואר ראשון בהנדסת מכונות עם התמחות במיקרו מערכות (MEMS)
בשנת הלימודים הקרובה, יחל המחזור הראשון של המחלקה להנדסת מכונות במכללה, את השנה השנייה ללימודיו. קיומה של המחלקה מאפשר לראשונה לצעירים המעוניינים ללמוד הנדסת מכונות בירושלים, ללמוד את התחום מבלי לעזוב את העיר.
תכנית הלימודים במחלקה מתבססת על תחומי הנדסת מכונות קלאסית הרלוונטיים לענפי התעשייה השונים, ובנוסף מציעה התמחות ממוקדת היי טק וייחודית בהיקפה במיקרו מערכות (MEMS).
פרופ' אברהם שיצר, הנמנה עם הסגל הבכיר של הטכניון, מונה לראש המחלקה החדשה. פרופ' שיצר, לשעבר דיקן הפקולטה להנדסת מכונות בטכניון, ציין כי הוא גאה להיות חלק מהחלוצים בתחום ההשכלה האקדמית הטכנולוגית בירושלים ולהוביל הכשרה של מהנדסי מכונות בעיר. עוד הוסיף שיצר כי: "הדרישה למהנדסי מכונות קיימת בכל תחומי התעשייה וההתמחות הייחודית המוצעת במחלקה תאפשר לבוגרים להשתלב בתעשיית ההיי טק ולעסוק בתכן, פיתוח וייצור של מערכות מכניות זעירות משולבות אלקטרוניקה".
המכללה האקדמית להנדסה ירושלים היא מוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה והיא מן הגדולות והמובילות בקרב המכללות להנדסה בישראל. בנוסף למחלקה החדשה, במכללה פועלות 5 מחלקות לימוד נוספות להשגת תואר ראשון בהנדסה :
הנדסת תרופות בשיתוף חברת טבע, הנדסת תוכנה, הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת אלקטרוניקה והנדסת חומרים מתקדמים.

שיתוף פעולה עם הטכניון
בנוסף, למכללה שיתוף פעולה ייחודי עם הטכניון במסגרתו נלמד במכללה תואר ראשון "מוסמך למדעים" בהנדסה אזרחית וסביבתית של הטכניון. תואר ייחודי זה מתנהל בחציו הראשון במכללה האקדמית להנדסה ירושלים ובחציו השני בטכניון. כמו כן, במכללה פועלת יחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ של הטכניון.

מכינות, שנת לימודים ראשונה חינם ומלגות
במכללה פועלות שתי מכינות קדם אקדמית, מסלול שנתי ומסלול מקוצר של 4.5 חודשים המתחיל בסמסטר אביב ומאפשר ללומדים בו להתחיל את הלימודים לתואר ראשון כבר באוקטובר 2012. שכר הלימוד במכללה הינו שכר לימוד אוניברסיטאי ולבוגרי שירות צבאי ואזרחי מוענקת שנת לימודים ראשונה חינם, כאמור בחוק קליטת חיילים משוחררים. המכללה מעניקה מגוון רחב של מלגות על בסיס מצב סוציו אקונומי לצד מלגות הצטיינות על סמך נתוני קבלה ועל סמך הישגים גבוהים בלימודים.

ההרשמה בעיצומה!
אחרי הכל,מדובר בקריירה שלכם ובלא מעט זמן וכסף .
רוצים לדעת עוד ? רוצים שמוסדות הלימוד יצרו עמכם קשר ?
אנחנו הכתובת ! השאירו לנו פרטים .

מלאו פרטים לקבלת ייעוץ בחינם בתחום הנדסת מכונות - מאמר מספר 259
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / לימודים / מהנדסי מכונות משתלבים בהיי טק. !