יום ראשון, 19 בספטמבר 2021

חינוך מיני בעידן הווירטואלי - עדיין יש טעם...

מאת: מערכת מנטול
היום יותר מתמיד, חינוך מיני בגיל צעיר הינו נושא קריטי. בסוף שנת 2004 אובחנו בישראל למעלה מ-4000 חולי איידס, מתוכם כ-117 בני נוער וילדים.
יש הטוענים שכיום בני נוער אינם זקוקים לחינוך מיני, משום הפתיחות והפלורליזם הרבים של כלי התקשורת (טלוויזיה, אינטרנט ועוד). אפשר לחלוק על כך בטענה כי אין תחליף להדרכה הורית, אמיתית ואוהבת בנושא כה חשוב ועדין. אך בני נוער אינם תמיד קשובים להוריהם, ולעיתים תכופות הם מתמרדים נגדם כחלק ממרד גיל ההתבגרות הכה-מיתולוגי.

היום יותר מתמיד, חינוך מיני בגיל צעיר הינו נושא קריטי. בסוף שנת 2004 אובחנו בישראל למעלה מ-4000 חולי איידס, מתוכם כ-117 בני נוער וילדים. גיל הנעורים טומן בחובו את התהליך המרעיש והמרגש הקרוי התבגרות מינית. שינויים רגשיים רבים וגיבוש הזהות העצמית מתעוררים בגיל זה, ועל ההורים לקחת חלק בלתי נפרד מתהליכים אלו. אז איך אפשר, למרות כל הקשיים, לגשר על פני 'הסערות' המאפיינות בני נוער בגילאי העשרה, ולתת להם מידע חשוב בנושא חינוך מיני?
חינוך מיני, יחסי מין
התחילו בכך שתתנו לילדיכם להרגיש שאתם מעוניינים להקשיב להם. הביעו בהם עניין אמיתי, חם ואוהב, ולא בגלל שאתם מבוגרים, וחכמים ומנוסים יותר, אלא כי אכפת לכם באמת. הסבירו להם את חשיבות הנושא בגובה העיניים. שתפו אותם בחוויותיכם הנוגעות בהיבטים של חינוך מיני. ענו על כל השאלות שלהם, קשות ומביכות ככל שיהיו, ואל תתנו להם להרגיש כאילו אתם מסתירים מהם מידע.

כאשר מדובר בנערים בגילאי 16 ומעלה, מומלץ להדגיש בפניהם את חשיבותם של אמצעי המניעה, הן מבחינת הריון והן במניעת הידבקות במחלת מין. אמצעי המניעה המקובלים בקרב בני נוער הם: קונדום וגלולה למניעת הריון. הדגישו את הסיכון הכפול שבשיטות 'הימים הבטוחים' או 'משגל נסוג' הדרך היחידה להימנע מהידבקות במחלות מין, או מהריון לא רצוני הוא באמצעות שימוש בטוח באמצעי מניעה.

ציינו בפני ילדיכם שגם גלולה למניעת הריון לא תספיק כדי למנוע הדבקות במחלת מין. קונדום הוא אמצעי המניעה היחידי שמונע הידבקות במחלות כאלו, ושימוש בו הוא הכרחי בגילאים צעירים. על כל מקרה, וכדי לכסות כל סכנה, עליכם להדגיש בפני ילדיכם ששימוש בגלולות למניעת הריון בשילוב עם קונדום מהווים את אמצעי המניעה היעיל ביותר.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / סקסולוגיה / חינוך מיני בעידן הווירטואלי - עדיין יש טעם.... !