יום ראשון, 17 באוקטובר 2021

חיזוק המערכת החיסונית לקראת בוא החורף

מאת: מערכת מנטול
אז מה באמת על המדפים בבתי המרקחת על מנת לחזק את המערכת החיסונית שלנו? לפניכם התשובות....
בישראל, הרבה אנשים נושמים לרווחה כשמגיע החורף, אחרי הקיץ הלוהט, הקיצוני והיבש. החורף מביא עמו רעננות, מים, ניקיון. אבל גם מחלות וצינונים לרוב. בחורף אנחנו מבלים חלק ניכר מזמננו בתוך חללים סגורים ובלתי מאווררים, וזה מצע נהדר להעברת חידקים ווירוסים זה לזה. כל זה מתעצם אף יותר כשמדובר בילדים קטנים, שמבלים שעות רבות זה עם זה בגן הסגור, ואוהבים להשתעל זה על זה, שלא לדבר על הנזלת. התמונה ברורה והבעיה מוכרת.

אבל החורף לא חייב להיות סיוט בדמות רצף ארוך של מחלות. אפשר וכדאי להקדים תרופה למכה, רק לא באמצעות תרופה. הפתרון הוא כמובן לחזק את הגוף, את הנפש ואת המערכת החיסונית, כך שכשהחידקים יגיעו - יהיה מי שיהדוף אותם ביעילות. וכאמור, את הילדים חשוב במיוחד לחזק.

השלב הראשון הוא כמובן לסקור את התזונה, לשפר ולהתאים אותה לצורכי הגוף והסביבה. כדאי להפחית צריכה של מזונות ומוצרים מזיקים כמו ממתקים, מאכלים מטוגנים, מזון מעובד, ולמבוגרים שבינינו - קפה ואלכוהול. חשוב שהתזונה תהיה מאוזנת, ותכלול הרבה פירות וירקות טריים, בדגש על מזונות ופירות המכילים הרבה ויטמין C, ומאלה יש בשפע בחורף (תפוזים, קלמנטינות, פומלות, קיווי ועוד). וכמובן, חשוב לשתות הרבה מים.

השלב השני הוא ביקור בבית מרקחת. ביקור מקדים בבית מרקחת עדיף על ביקור מאוחר מדי, ורכישת תוספים לחיזוק עדיפה על פני רכישת תרופות. אז הנה סקירה של היצע תוספי התזונה שנועדו לחזק את גופכם לקראת החורף ולמנוע מחלות. חשוב לבחור את התוספים שלכם באופן מושכל, ולהתמקד, לפי התזונה והמצב הכללי ובהתייעצות עם רופא או תזונאית, במה שחסר לכם.
  • ויטמינים. להשלמת הצריכה היומית של ויטמינים, החיוניים לחיזוק המערכת החיסונית, אפשר ליטול תוסף של מולטי ויטמין. מומלץ במיוחד לילדים שידועים כסרבני פירות וירקות, או לעזרה בהתאוששות ממחלה. אם אתם חושבים שאין צורך במולטי ויטמין, אפשר להחליט על תוסף של ויטמין מסוים, לפי הצורך - ויטמין C, B12 (מומלץ במיוחד לצמחונים וטבעוניים), ויטמין D (בחורף יש לפעמים מחסור בגלל אי חשיפה מספקת לשמש) וכו'.
  • פרוביוטיקה. פרוביוטיקה היא החידקים הטובים שנמצאים במעיים ועוזרים לפעילות תקינה של מערכת העיכול. מומלץ במיוחד בתקופת התאוששות ממחלה, וגם במקביל לנטילת אנטיביוטיקה (במרחק של שעתיים מנטילת אנטיביוטיקה).
  • מיצוי צמחי לחיזוק המערכת החיסונית. יש בבתי המרקחת כמה תכשירים, בצורת כדורים, סוכריות או סירופ, שעשויים מתמציות צמחים שהוכחו מדעית כמחזקות המערכת החיסונית. אחד מהם הוא מיצוי של צמח הסמבוק השחור, צמח הידוע בסגולותיו המחזקות. יש גם תכשירים, כדורים או טיפות המכילות אכיניציאה או פרופוליס (תערובת טבעית הנאספת על ידי דבורים) ועוד. כולם ידועים כמחזקים, טובים למניעה וגם לטיפול והקלה במקרה של צינון, שיעול, גודש ליחה, כאב גרון וכו'.
  • דבש. כן כן, דבש הוכח מדעית כמסייע לכאבי גרון. והוא טעים וטבעי. כפית דבש פעם ביום היא דרך נהדרת ומתוקה לדאוג לעצמנו.
  • חיזוק כללי לילדים. יש בשוק כמה מוצרי "חיזוקית", המשלבים ויטמינים ומיצוי של כמה מן החומרים שנסקרו כאן. הם בדרך כלל באים בצורת סוכריות ג'לי וכך הרווחנו פעמיים - הילד שמח ב"ממתק" שקיבל, ואנחנו רגועים יותר.
ועוד משפט או שניים, על דברים חשובים שאי אפשר למצוא בבית מרקחת: שמרו על איזון נפשי ורגשי. השפעת הנפש על הגוף היא גדולה. בחורף יש נטייה להתכנסות, שמובילה לעתים לדכדוך ואף לדיכאון. הקפידו על פעילות גופנית (ועל פעילות בכלל), והיו ערניים למצבכם. טפלו בעצמכם במידת הצורך.
חורף חמים ונעים!
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / בריאות / חיזוק המערכת החיסונית לקראת בוא החורף. !