יום ראשון, 17 באוקטובר 2021

יישור שיניים לילדים

מאת: שרית אלהשוילי, מערכת מנטול
הילדים שלנו הוא הדבר הכי יקר לנו, ובריאותם חשובה לנו, בתור הורים בוודאי תרצו להקיע ולראות את ילדיכם עם שיניים בריאות וחיוך מושלם.
בריאות השיניים אצל ילדים הוא דבר שצריך לעקוב אחריו מגיל צעיר מאוד, מומלץ לבצע מעקב אצל אורטודנט החל מגיל 7.

יישור שיניים אצל ילדים הינו אחד הטיפולים היותר שכיחים ברפואת השיניים לילדים. הטיפול מתבצע לרוב לקראת גלאי העשרה, אך ישנם מקרים בהם יישור שיניים לילדים יתבצע גם בגילאים צעירים יותר.

יישור שיניים לילדים יתבצע על ידי רופא שיניים לילדים המתמחה באורטודונטיה.

כאשר אצל ילד ישנה התפתחות לא נכונה של השיניים בזמן צמיחתן, יצטרך הילד לעבור את טיפול יישור שיניים לילדים.

כשהילד מתבגר עם השנים והשיניים צומחות, המיקום של השיניים משתנה ומתחילים להיווצר כל מיני רווחים. אם תגיעו בזמן לביקורת או אבחון אצל רופא השיניים שלכם, הוא יוכל לאבחן בעיות שונות בסגר של השיניים, דבר אשר עלול להפריע לילדכם מבחינת התפקוד וכמובן גם מבחינה אסתטית.
 
טיפול יישור שיניים לילדים, הוא בדרך כלל טיפול רפואי על מנת לאפשר סגירה נכונה של השיניים, אך בין היתר מתבצע לרוב גם מסיבות שהן אסתטיות.
 
טיפול יישור שיניים לילדים יכול להתבצע במגוון דרכים:
דרך אחת, היא על ידי התקנת סמכים שקופים / מתכתיים על השיניים והעברת חוט אורטודנטי ביניהם, חוט זה מטרתו להפעיל לחץ על השיניים וגורם להם לתזוזה איטית.
במהלך הביקור אצל רופא השיניים, פעם בכמה זמן, הרופא ישנה ויבצע התאמה של לחץ החוט ויתרום רבות בצורה אקטיבית על יישור השיניים.

דרך אחרת, שכיחה גם כן  ליישור שיניים לילדים היא פלטה שקופה, (שהיא גם נשלפת) אשר "מלבישים" בתוך הפה, כאשר אפשר להתקין פלטה שתחזיק מן רסן שהוא חיצוני שהילד פשוט צריך לשים מסביב לפה. שיטה זו נקראת גם יישור שיניים ללא גשר.

מבחינת הילד, לא בהכרח שטיפול הסמכים הקצר יותר הוא הטוב והנוח יותר, להיפך, טיפול הסמכים שנחשב לארוך יותר הוא דווקא הנוח ביותר. אמנם בשלב ההתחלתי יהיו לו קצת הפרעות במהלך הדיבור, הוא לא יוכל לאכול אוכל מוצק וקשה או דביק על מנת לשמור על הסמכים. בכל אופן היום הסמכים לא בולטים, בנוסף, ישנה אפשרות לסמכים שקופים, שהם כמעט ולא נראים וגם הרבה יותר נוחים מאשר הרסן שהילד יצטרך להסתובב איתו במשך היום.
 
חשוב לשמור על ניקיון הפה על ידי ציחצוח נכון של השיניים, שימוש נכון בחוט דנטלי, (כמובן שניתן להתייעץ עם רופא השיניים שלכם), על מנת לדאוג לשמירה על השיניים של ילדכם ולהימנע ממצב שהילד יאלץ לבצע טיפולי שיניים וסתימות בזמן שהוא מטופל בפלטה, רסן או סמכים.

כשיש סמכים על השיניים יש לשנות את אופן הצחצוח לכן כדאי להתייעץ עם רופא השיניים של הילד לגבי צחצוח נכון לאחר טיפול ליישור שיניים לילדים עם סמכים.
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ בחינם בתחום יישור שיניים לילדים (מאמר 265)
צוות מנטול - הפורטל לאיכות חיים, מקווים שנהנית מהמאמר אודות יישור שיניים לילדים. אנו נשמח להציע לך מגוון בתי עסקים שישפרו את איכות חייכם ויתנו לך ייעוץ בחינם בתחום יישור שיניים.
/
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / אסתטיקה / יישור שיניים לילדים. !