יום ראשון, 19 בספטמבר 2021

אקופונקטורה

מאת: שרית אלהשוילי, מערכת מנטול
אקופונקטורה, (בשמה המוכר יותר דיקור סיני), היא צורה של רפואה אלטרנטיבית, אשר מתבססת ע"י דיקור המטופל במחטים דקות מאד במקומות מסוימים בגוף לשיפור בריאותו.

אקופונקטורה - כל מה שרצית לדעת
שיטת ריפוי סינית. עתיקת יומין. זהו פתיח שתמצאו במקומות רבים העונים לתוצאות החיפוש שבכותרת. מכל מקום, השיטה אכן עתיקה והשיטה אכן מרפאה ובבואך לבדוק את כל מה שרצית לדעת על אקופונקטורה, טול עמך מעט כבוד בסיסי אל מישהי שהיא עתיקה, כמו סבתא שהיא מבוגרת מאד. הבה ונתחיל עם הכבוד כי אכן, כמו שהרפואה הזו מרפאה כך היא גם מעוררת מחלוקות.

מרידיאן הוא לא רק קו אורך
מרידיאן הוא קו אנרגטי בגוף. ישנם שנים עשר מרידיאניים עיקריים בגוף, מחציתם נשיים ומחציתם גבריים. האנרגיה הגברית היא כמובן זו שמבקשת לצאת החוצה, שמחוברת אל אנרגיית השמיים ומבקשת להתחבר עם הארץ. הנשית, לעומתה, מחוברת אל הארץ ומבקשת להתחבר אל השמיים. ההיפוך הזה לא מפריע להן להשלים זו את זו בכל דבר, בכל יישות ובכל גוף.
האיזון בין האנרגיות האלו הוא הדרך לריפוי וכל מה שרצית לדעת על האקופונקטורה מסתכם באיזון הזה, האיזון בין האנרגיה הנשית לגברית, בין היין ליאנג.

הבסיס לאקופונקטורה וכל מה שרצית לדעת
ואם תגש אל האקופונקטורה כדי לקבל את כל מה שרצית לדעת אז לפני כן עליך לברר שלושה מושגים, צ'י, מרידיאנים, יין ויאנג. שני האחרונים הם מושג אחד אבל נתחיל בראשון. הצ'י הוא אנרגיית החיים והיא נעה בכל מקום ובכל גוף, או יותר נכון רצוי שהיא תנוע. כי כל עוד היא נעה יש חיים והאנרגיה הזו קרויה במערב חיות או חיוניות.

לעתים, האנרגיה הזו נחסמת בגלל מעצור במרידיאן. כן, המעצור הוא אנרגטי וקצת קשה לנו לחשוב במושגים כאלה. נדגים אם כן, מצב שבו עורק נחסם בגלל קריש דם, זהו מצב דומה לחסימה האנרגטית. מכאן, בתחום האקופונקטורה וכל מה שרצית לדעת עליה, תפגוש בהרבה חילוקי דעות. חלקם הם ציניות צרופה והחלק השני הוא חשיבה מדעית. ולא שמכאן צמח פתרון כי גם חושבי החשיבה המדעית הסיקו ומסיקים מסקנות שונות בקשר לאקופונקטורה.

מחד, אין חולק שהאקופונקטורה עושה שינוי רפואי פעמים רבות ומנגד, העובדה שאי אפשר להמחיש את הצ'י ואת המעבר שלה במרידיאנים מביכה את המדע ומונעת ממנו לקבל את האקופונקטורה מבלי להרים גבה.

במחשבים אומרים 'אם זה עובד אז אל תגע' ולפעמים מתעוררת התחושה שבכל הקשור לרפואה אלטרנטיבית, 'אם זה עובד אז מה זה משנה מה זה', כי הרצון למצוא מוצקות מדעית ליכולת שלה לרפא מרתיע לעתים ומונע ריפוי שהוא קל, ללא כאבים, ללא הליכים פולשניים וללא סיכון. אקופונקטורה וכל מה שרצית לדעת על הפן המעשי שלה הוא שמבוצע דיקור באמצעות מחטים דקות מאד, בנקודות שונות על פני המרידיאנים השונים.

מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / גוף ונפש / אקופונקטורה. !