יום שישי, 30 ביולי 2021

ציפוי קומפוזיט לפגמים אסתטיים בשיניים

מאת: מערכת מנטול
ישנם פגמים אסתטיים כמו שיניים שבורות, שיניים מוכתמות, שיניים עם שינויי צבע, סדק בשן ועוד... שאחד הפתרונות הוא ציפוי קומפוזיט.

גם רפואת השיניים ומעבדות השיניים מחפשות חדשות לבקרים דרכים חדשות ופתרונות נוספים כדי להעניק לנו מגוון פתרונות אסתטים לשיניים. לצד הכתרים וציפויי השיניים החדשנים המודבקים על השן, נמצא גם טיפול שמרני ויעיל שנקרא ציפוי קומפוזיט. קומפוזיט הוא למעשה החומר שבו משתמשים רופאי השיניים כבר מעל 40 שנה לסתימות לבנות ומוכר גם בשם בונדינג, או חומר לסתימה לבנה. בניגוד לציפויים השונים המיוצרים במעבדה, ציפויי קומפוזיט נעשים על ידי רופא השיניים במרפאה שלו, הם דורשים מיומנות ונסיון כדי למסך את הפגם האסתטי של השן ביעילות.

ציפוי קומפוזיט לפגמים אסתטים בשיניים
שימוש בציפוי קומפוזיט מתאים לשן שבורה, לשן שעברה שינוי צבע עקב שבר, טיפול שורש או חבלה. ציפוי שיניים קומפוזיט מתאים גם לסדקים בשיניים. הוא משמש לסגירת מרווחים בשיניים והוא מקובל מאוד בטיפול בשברים בשיניים קדמיות. כמו כן הוא מקובל לביצוע סתימות לבנות בעיקר בשיניים קדמיות אך גם בשיניים אחוריות. בעת טיפול בציפוי קומפוזיט הרופא בדרך כלל אינו נדרש להסיר חומר שן וכך השן הקיימת משתמרת בצורה טובה, וזהו יתרון חשוב לשמירה על חוזק השן הטבעית.

יתרונות של ציפויי קומפוזיט
בשל תכונותיו המיוחדות של החומר, יש לקומפוזיט יתרונות רבים שמייחדים אותו על פני שיטות ציפוי אחרות. התכונות שלו כחומר לסתימות מתאימות מאוד להתקשרות חזקה עם חומר השן ובכך מקנות לו עמידות רבה. תכונה זו גם מקנה לו גם את היכולת להחליף מקום שבור או חסר בשן שכן זהו למעשה ייעודו המקורי. הקשר החזק שציפוי קומפוזיט יוצר עם השן מאפשר לשייף, ללטש ולערוך תיקונים במשך השנים ללא חשש. הדרישה היחידה היא יד מיומנת של רופא השיניים המטפל בך. אין תלות במעבדות, בטכנאי מעבדה, אין צורך במדידות, התאמות או מבנים זמניים. הטיפול נעשה במרפאה והתוצאה מיידית. כמו כן ציפוי קומפוזיט מיוצר בקשת גדולה של גוונים המתאימים לצבע השן ובדרגות שונות של שקיפות.

החסרונות של ציפוי שיניים קומפוזיט
כפי שאנו מכירים מהסתימות הלבנות, ציפוי קומפוזיט יכול לשנות את צבעו עם השנים עקב ספיחת חומרי צבע שמקורם בסיגריות, שתיה או מזונות שונים. החומר עלול להסדק או להישבר עם השנים. בעוד שבציפוי חרסינה יש אפשרות לשנות את צבע השן בצורה מוחלטת, ציפוי קומפוזיט יביא לשינוי צבע קל בלבד. ציפוי שיניים קומפוזיט נראה פחות טבעי מאשר ציפוי חרסינה. אורך החיים של ציפויי קומפוזיט הוא מספר שנים לעומת ציפוי חרסינה שאורך חייו כ-10 שנים. הקומפוזיט נוטה יותר להישבר אך לעומת זאת קל מאוד לתקן אותו ולחדש אותו בעוד שאת החרסינה אי אפשר לתקן. קומפוזיט מתאים גם לשן בודדת וגם לקשת שיניים. ציפוי חרסינה מתאים בדרך כלל רק לקשת שיניים.

אחרי הכל,מדובר בגוף שלכם ובלא מעט זמן,כסף וכאב מסוים .
רוצים לדעת עוד ? רוצים לשמוע על הטבות ומבצעים בתחום ?
אנחנו הכתובת ! השאירו לנו פרטים .
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ בחינם בתחום מאמר ציפוי שיניים - ציפוי קומפוזיט
צוות מנטול - הפורטל לאיכות חיים, מקווים שנהנית מהמאמר אודות ציפוי קומפוזיט לפגמים אסתטיים בשיניים. אנו נשמח להציע לך מגוון בתי עסקים שישפרו את איכות חייכם ויתנו לך ייעוץ בחינם בתחום ציפוי שיניים.
/
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / אסתטיקה / ציפוי קומפוזיט לפגמים אסתטיים בשיניים. !