יום שישי, 6 באוגוסט 2021

סיבולת לב ריאה - לרוץ על זה

מאת: מערכת מנטול
אם אתם מרגישים כבדים גופנית או נפשית, כנראה שאתם לא מספיק פעילים גופנית. ההמלצה שלנו - לבשו בגדי ספורט, תנעלו נעלי ריצה - וצאו לרוץ.
לפעמים אנחנו לא ערים לחשיבות של סיבולת לב ריאה. בעזרת סיבולת לב ריאה, חיי היום-יום שלנו נהיים קלים יותר - העלייה במדרגות לא מרגישה כמו הטיפוס לאוורסט וטיול קצר עם הילדים לא מרגיש כמו מסע כומתה. מעבר לאיכות החיים שמגיעה יחד עם סיבולת לב ריאה - בעזרתה כנראה תחיו יותר. סיבולת לב ריאה מורידה באופן משמעותי את הסיכון לחלות במחלות רבות ובייחוד במחלות לב.

ישנן פעילויות גופניות רבות המחזקות סיבולת לב ריאה, ביניהם שחיה, רכיבת אופניים, ריצה ועוד. ריצה היא אחת הפעילויות המועדפות לחיזוק סיבולת לב ריאה. לריצה יתרונות רבים - ריצה היא פעילות גופנית שאפשר לבצע בכל מקום. לא צריך להשקיע כסף רב בציוד יקר. מספיק בגדים ונעליים נוחות ואתם מוכנים ליציאה לדרך. אפשר לנצל את הריצה לחיזוק הקשר עם חברים או בן/בת הזוג. מניסיון אישי שלי ושל רבים נוספים, אני יכול להעיד שריצה מועילה לבריאות הנפשית באותה מידה שהיא מועילה לבריאות הגופנית. אחרי ריצה תרגישו צלולים וממוקדים.
רכיבה על אופניים
רבים אינם בטוחים מה אורך אימון ריצה אידיאלי שמתאים לחיזוק הסיבולת. התשובה, כמו התשובה לשאלות דומות רבות בתחום הכושר הגופני, הוא בהדרגה. האורך והאינטנסיביות של האימון האופטימאלי הוא אישי ותלוי במתאמן עצמו. אחד האיתותים שהגוף נותן לנו בנושא זה הוא דופק הלב, שניתן למדוד בצורה פשוטה בכף היד. קצב הדופק הוא מדד למאמץ שאנו משקיעים באימון ולמידת סיבולת לב הריאה שלנו.
כדאי להתאמן במידה כזו שתגיעו לדופק המקסימלי שלכם. דופק מקסימאלי נמדד בחישובים שונים, שהמקובל ביותר הוא 220 פחות הגיל שלכם. (לדוגמא, לבן 30 דופק מקסימאלי של 190). אתם תראו שעם הזמן וההתמדה באימוני ריצה ייקח לכם יותר זמן להגיע לקצב דופק מקסימאלי.

אם אתם מרגישים כבדים גופנית או נפשית, כנראה שאתם לא מספיק פעילים גופנית. ההמלצה שלנו - לבשו בגדי ספורט, תנעלו נעלי ריצה - וצאו לרוץ. ההתחלה, כמו כל ההתחלות היא קצת קשה, אבל תהיו בטוחים שאחרי מספר פעמים בודדות תהפכו למכורים להשפעות החיוביות הרבות של הריצה - רוצו על זה!
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / כושר גופני / סיבולת לב ריאה - לרוץ על זה. !