יום ראשון, 19 בספטמבר 2021

לחזור לבטן שטוחה אחרי הריון - האם זה ריאלי? איך עושים את זה?

מאת: מערכת מנטול
את לאחר לידה - מזל טוב! אך את בטח מוטרדת מהבטן שלך ושואלת את עצמך איך לעזאזל אני אמורה לחזור לבטן שטוחה? כנסי לקבלת התשובה...

ילדים זו שמחה ובשורה על הריון היא בדרך כלל בשורה טובה ומשמחת. במהלך ההריון נמתחים שרירי הבטן והגידים על מנת לפנות מקום לרחם ולעובר המתפתח. אם שהחלה את ההריון במשקל תקין ומאוזן עשויה לעלות 10-15 קילוגרמים בחודשי ההריון, והמשקל הנוסף, במיוחד בחודשי ההריון האחרונים מקשה על התעמלות או תרגול גופני. הימים והשבועות שלאחר הלידה מוקדשים בדרך כלל לטיפול אינטנסיבי ברך הנולד. לאחר מספר שבועות מגלות נשים רבות שפרט לשעות השינה האבודות, הן אבדו גם את המראה שאפיין אותן לפני הלידה, והן מתקשות להיפטר מן השומנים והמראה הרפוי של שרירי הבטן. בדרך כלל, הדבר בולט ומפריע במיוחד לאחר מספר לידות. הפתרונות המוצעים היום לבעיה רבים, ובינהם הקפדה על תזונה בריאה, התעמלות סדירה ומפוקחת וחזרה לפעילות שגרתית. במקרים שבהם מדובר בבטן בעלת מראה מדולדל ורופס, ובעיקר לאחר מספר הריונות, מומלץ לשקול ניתוח למתיחת בטן.

מהו ניתוח מתיחת בטן?

ניתוח מתיחת בטן הינו ניתוח אסתטי נפוץ, שנועד לעצב ולחטב את המראה של דופן הבטן, על ידי טיפול

בשלושת מרכיביה: השרירים, השומן והעור. הניתוח מסייע בהקטנת בטן בולטת ורופסת, בהעלמת עודפ עור וסימני מתיחה כתוצאה מההשמנה וההרזיה הכרוכות בלידה. הניתוח עצמו מותאם לכל מטופלת ולמבנה גופה, וכולל הידוק של שרירי דופן הבטן, הסרה של עודפי שומן ועיצוב ומתיחה של עור הבטן. לעתים משולב בניתוח גם הליך של שאיבת שומן. במהלך הניתוח מבוצע חתך באזור הבטן התחתונה (קו הערווה) וכן בצדי הבטן, באזורים נסתרים שאינם חשופים ונראים לעין.

כיצד להתכונן לניתוח מתיחת בטן?

לקראת ניתוח מתיחת בטן יש להגיע לפגישת ייעוץ, המלווה בהסבר מקצועי, בדיקה גופנית רפואית, למלא שאלון אודות המצב הרפואי ולבצע מספר בדיקות מעבדה פשוטות, כדוגמת בדיקת דם. יש להתנזר מעישון כחודש לפני הניתוח ומשך זמן דומה לאחריו, וכן אין להשתמש בתרופות מדללות דם בשבועיים שלפני הניתוח. לפניך מספר פרטים נוספים על הניתוח:

- בניתוח זה דואגים לשמור על מראה טבעי, ולשם כך מעצבים ושומרים על מראה הטבור.

- ניתוח מתיחת הבטן מתבצע תחת הרדמה כללית.

- משך ניתוח מתיחת הבטן בין שעתיים לארבעשעות, שלאחריהן נשארים להתאוששות של מספר שעות.

- לניתוח מתיחת הבטן סיבוכים אפשריים, כדוגמת דימום, שינוי תחושה זמני שחולף לאחר מספר שבועות/חודשים ועוד, וחשוב לדעת כי מרביתם נדירים.

התאוששות והחלמה לאחר ניתוח מתיחת בטן

ההתאוששות מניתוח מתיחת בטן היא מהירה יחסית. תוך מספר ימים לאחר הניתוח ניתן ואף מומלץ ללכת מעט, לחזור לפעילות מתונה ולא מאומצת ולעמוד, אם כי ישנה תחושה של "מתיחה" ולעתים גם קושי להזדקף. כשלושה שבועות מתום הניתוח ניתן לחזור בהדרגה לפעילות שגרתית ללא מאמץ מיוחד, ותוך לבישת חגורת בטן אלסטית, המסייעת להחזקת האזור וכנגד הצטברות נוזלים. הניתוח מותיר צלקת בבטן התחתונה, באזור נסתר המצוי בדרך כלל מתחת לקו התחתונים. עם הזמן, הצלקת בדרך כלל דוהה ומשנה את צורתה, והופכת שטוחה ובולטת פחות.

זהו אינו ניתוח פשוט, וההחלמה אינה מיידית, אך התוצאות במרביתם המוחלטת של המקרים מצוינות ושביעות הרצון של המטופלות מההליך גבוהה.


רוצים לדעת עוד ? רוצים לשמוע על הטבות ומבצעים בתחום ?
אנחנו הכתובת ! השאירו לנו פרטים .
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ בחינם בתחום מתיחת בטן (מאמר מספר 283)
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / ניתוחים פלסטיים / לחזור לבטן שטוחה אחרי הריון - האם זה ריאלי? איך עושים את זה?. !