יום שישי, 25 ביוני 2021

הפלה – מה הן האפשרויות העומדות בפניך

מאת: מערכת מנטול
נכנסת להריון? חושבת לבצע הפלה? קראי מעט על האפשרויות שעומדות בפנייך רגע לפני שאת מקבלת החלטה כל כך גורלית.
אין ספק שמדובר בהחלטה לא פשוטה, הפסקת הריון גם אם מדובר רק בהתחלתו
כרוכה בלבטים רבים ומפכי נפש לא קטנים, קבלת ההחלטה מגיעה בדרך כלל לאור מצב לא פשוט בו נמצאת האם או העובר, בין אם מדובר במצב בריאותי מסובך או מצב כלכלי בעייתי, מדובר בהחלטה שללא ספק תשפיע רבות על חייה של האישה.

השלב הראשון - קבלת אישור
בתור התחלה על פי חוק תאלץ האישה לקבל את אישור הוועדה להפסקת הריון
על מנת לעבור הפלה בארץ, הוועדה מורכבת ממספר אנשי מקצוע שונים אשר  מתוכם חייבת להיות לפחות אישה אחת, בין אנשי המקצוע החברים בוועדה תוכלי למצוא: רופא נשים ועובדת סוציאלית.

הדרישות לאישור - בשביל לקבל את החותמת הסופית מהוועדה תאלץ האישה
להתאים לאפשרות אחת מתוך מספר אפשרויות שונות, גיל המטופלת צריך להיות מתחת ל17 או לחילופין מבוגרת מ40, אפשרות נוספת היא שיש חשש לבריאות האם במקרב בו יימשך ההיריון או שכניסתה להיריון הגיעה כתוצאה מיחסים אסורים (גילוי עריות, מחוץ לנישואין וכו).

השלב השני - הפסקת הריון
לאחר קבלת האישור תוכל האישה להתחיל בתהליך, לצורך ביצוע הפלה יעמדו
בפניה מספר אפשרויות רפואיות שונות:

הפלה תרופתית -
תהליך מסוג זה ניתן לעבור עד גיל 7 שבועות מתחילת ההיריון, הפלה תרופתית נחשבת יחסית לתהליך רפואי בטוח עם מספר מצומצם מאוד של תופעות לוואי,
הפסקת ההיריון מבוצעת בשימוש תרופות בלבד ללא כל צורך בהליך ניתוחי.

חלק א' של התהליך לאחר הגעתה של האישה לבית החולים הוא טיפול בתרופה
בשם מיפג'ין, תרופה זו מנטרלת את פעולתו של הורמון האחראי לפיתוח ההיריון, כתוצאה מכך באופן ישיר מגיע ההיריון לסופו. לאחר מספר ימים בבית מגיעה האישה לבית החולים על מנת לעבור את שלב ב' שהוא טיפול באמצעות תרופה בשם ציטוטק אשר בעזרתה מוצא העובר החוצה מן הגוף, במסגרת תהליך זה ייתכן ותרגיש האישה מעט כאבים ודימום. כעבור שבועיים תגיע המטופלת על מנת לעבור בדיקה לאישור הצלחת התהליך.

הפלה כירורגית -
הטיפול הכירורגי הינו יקר יותר וגם מעט מסובך יותר שכן הוא הליך ניתוחי לכל דבר ומבוצע תחת הרדמה מלאה, הפלה מסוג זה מתבצעת בדרך כלל בשלבים מאוחרים של ההיריון כאשר הפלה תרופתית איננה מתאפשרת, אורכו של הניתוח הינו בממוצע כרבע שעה ולאחריו תישאר המטופלת מספר שעות בבית החולים לצורך השגחה.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / הריון ולידה / הפלה – מה הן האפשרויות העומדות בפניך. !