יום שישי, 6 באוגוסט 2021

מה מעמד הביצית? ועד כמה הביציות קובעות את מין העובר?

מאת: מיכל נעים - מומחית לבחירת מין הילוד
ביציות הן גדולות ועמידות יותר מתא זרע. בניגוד לזרע הנושא מטען גנטי בלבד, הביציות מכילות חומרי הזנה ואברונים רבים ההכרחיים לקיום הזיגוטה שנוצרת בהפריה.
תאי הזרע נכנסים אל הרחם ועולים אל החצוצרה, בחצוצרה מתרחשת ההפריה. בשפיכה אחת של גבר יוצאים מליוני זרעים לחלל הנרתיק ועולים במעלה הנרתיק, לחצוצרה בדרך למפגש עם הביצית. מאות מיליוני תאי זרע מתים כבר בנרתיק ובצוואר הרחם בגלל הסביבה החומצית של רירית הנרתיק. בנוסף לחומציות הנרתיק, ריר צוואר הרחם פועל גם הוא כמסנן ברירני: רק חלק קטן מתוך המליונים של תאי הזרע בסופו של דבר יגיע אל חלל הרחם. משם תאי הזרע יצאו במסע אל החצוצרה ויפגשו את הביצית. תאי הזרע שהגיעו וימתינו בחצוצרה יכולים להפרות את הביצית במשך יום-חמישה ימים במקרה טוב לאחר ההזדווגות.

בגיל הפיריון של אישה, אחת לתקופת מחזור חודשי מבשיל אחד הזקיקים, מתפוצץ ויוצר ביוץ. לאחר הביוץ נודדת הביצית מן השחלה אל החצוצרה, שם היא ממתינה לתא זרע שיפרה אותה. לאחר ההפריה נודדת הביצית המופרית אל הרחם ומשתרשת בו וכך נוצרת השיליה עם העובר.

כיצד הביצית משפיעה על מין העובר?
עוד לפני ההשתרשות, הביצית מדומה למלכה בררנית שמגיעה לבדוק מי אילו הזרעים שמעוניינים להתמזג איתה ומתוכם היא בוחרת את האחד שהכי ראוי בעיניה. הביצית עטופה ברירית, יונים לסביבה כהילה והיא בוחנת את הזרעים הרבים העומדים סביבה, ומי הראוי בעיניה יזכה להכירה מקרוב.

הזרע אינו דוחף עצמו לביצית ואין כאן תחרות כוחנית כלל אלא הסכם ג'נטלמני בין גבירה לג'נטלמנים המחזרים אחריה. ברגע שהביצית מתבייתת על הזרע הכי ראוי בעיניה היא מזמנת אותו אליה, הם מתמזגים, המטען הגנטי שנשא הזרע נשפך לתוך פנים הביצית. גם לאחר התמזגות המטענים הגנטיים יכולה הביצית "להתחרט" ולהחליט כי אינה רוצה ליצור את שרשרת האירועים אשר תוביל לתחילתם של חיים חדשים. המנגנון הטבעי נושא בחובו כל כך הרבה אינטלגנציה המאפשרת את הבחירות הטובות ביותר, למן הרגע הראשון לחיים.

המאמץ האנושי להפרייה הוא שלוב והדדיות בין הזרעים לביצית ואלה משתמשים במנגנונים אינטלגנטיים ביותר של "בחירה". הביצית, "מהנדסת" בדרכים רבות את הגעתו של הזרע הנכון אליה. למעשה היא זו הבוחרת את הזרע המתאים ביותר להפרותה ויוצאת לקבל את פניו, כמעט ללא תנועה, הכל מתרחש בהבנה כאשר קיימת "מודעות" כה גבוהה ברמה האוטומטית של התאים.

השיטה לבחירת מין הילוד נשענת על המידע שהאישה מנדבת בשאלון בדיקת ההתאמה, מכל המידע ניתן ללמוד על מחזוריות ודפוס התנהגות של הגוף ובכך ללמוד כיצד מחזור הביציות פועל בגוף האישה ומכאן לכוון אותה לזמנים בהם הגוף משחרר ביצית עם ההעדפה הנכונה לבחירת המין הרצוי. על פי מחזוריות של כל אישה ואישה נבנית מפה אינדיבידואלית וניתנות הנחיות בהתאם למפה ולחישובים בזמן אמת. מיותר לציין כי כל ווסת עם הבשלת ביצית אחת מתוכה נבחנת לגופה והתאמתה לבחירת המין הרצוי.

מיכל נעים - מומחית לבחירת מין הילוד,
טלפון: 050-2595799

מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / הריון ולידה / מה מעמד הביצית? ועד כמה הביציות קובעות את מין העובר?. !