שבת, 18 בספטמבר 2021

ביטוח מחלות קשות ותאונות

מאת: מערכת מנטול
כולנו מאחלים לעצמינו שנים ארוכות של בריאות, אך לעיתים החיים מפתיעים אותנו דווקא ברגע הכי פחות צפוי וכדאי להיות מוכנים לזה.
גילוי של מחלות קשות, או חלילה תאונה עשויים להוביל אותנו ואת משפחתנו להוצאות גבוהות במיוחד על טיפולים רפואיים וללא ביטוח מתאים אנחנו ובני משפחתנו עלולים למצוא את עצמינו חסרי אונים, ללא יכולת להתמודד עם המצב מבחינה כלכלית.

בארץ, כל אזרח זכאי לביטוח בריאות שמסובסד ע"י המדינה ויכול לקבל שירותים רפואיים מקופת החולים שבה הוא חבר. זאת אמנם התחלה טובה, אך לא תמיד זה מספיק. ביטוח הבריאות הממלכתי מכסה את השירותים אשר כלולים בסל הבריאות. בנוסף, קיימים ביטוחים נוספים אשר ניתן לרכוש באופן פרטי, באמצעות חברות ביטוח או כביטוחים משלימים באמצעות קופות החולים. ביטוחים אלו כוללים: ביטוח שיניים, ביטוח ניתוחים והשתלות, ביטוח סיעודי, ביטוח מחלות קשות ותאונות ועוד. סוג הביטוח שבוחרים יהיה בהתאם להיסטוריה הרפואית המשפחתית ולמצבכם הבריאותי האישי.

מאמר זה יפרט אודות ביטוח מחלות קשות ותאונות - שהמשותף להם הוא האתגר הכלכלי העומד בפני מי שברגע אחד חייו משתנים מהקצה לקצה והוא נותר ללא יכולת להתפרנס (או במידה פחותה מכפי שיכול היה לפני כן) ועם הוצאות גדולות הכרוכות בהתמודדות עם המחלה או עם תוצאות התאונה. כאן תוכלו לקרוא על כך בהרחבה.

ביטוח מחלות קשות
ביטוח מחלות קשות מכסה הוצאות רפואיות הקשורות למחלות קשות. במידה והמבוטח יחלה במחלה קשה אשר נמצאת ברשימת המחלות של פוליסת הביטוח אותה הוא בחר, הוא יוכל לקבל מחברת הביטוח כיסוי להוצאות הרפואיות ולהוצאות הנלוות בעקבות המחלה. אלו מחלות כלולות ברשימת המחלות הקשות? תלוי בחברת ביטוח, לרוב הכוונה למחלות כגון סרטן, טרשת נפוצה, איידס, פוליו, שבץ מוחי, תשישות נפש, אי ספיקת כבד או כליות, אבדן יכולת דיבור או יכולת שמיעה, דלקת מוח, השתלת איברים, איבוד גפיים בעקבות מחלה או תאונה ועוד. כאמור, את הביטוח תוכלו להפעיל במידה ויש לכם הוצאות רפואיות הקשורות לאחת המחלות המוגדרות בפוליסה. במידה ותרצו לקבל משכנתא, הבנק יבקש ממכם לעשות ביטוח מחלות קשות או ביטוח חיים על מנת להבטיח שבמידה ולא תוכלו לשלם הוא יקבל את התשלום מחברת הביטוח.
מה תקבלו בתמורה לביטוח? התנאים יכולים להשתנות בהתאם לפוליסה שרכשתם, אך במרבית המקרים מדובר בסכום חד פעמי של עד כמה מאות אלפי שקלים, אשר מוענק למבוטח לאחר שאובחן כחולה במחלה קשה.

ביטוח תאונות
ישנן חברות ביטוח המציעות ביטוח לאתגרים הכלכליים העומדים בפני מי שעבר תאונה: נכות, ימי אשפוז, שברים, כוויות, צורך בסיעוד ואפילו במקרה של מוות. התאונות יכולות להיות תאונת עבודה, תאונת דרכים, פגיעה בעקבות "פעולת איבה", תאונה בבית-הספר, תאונה במהלך פעילות ספורטיבית ועוד. לגבי תלמידים, חשוב לדעת שיש להם ביטוח תאונות מטעם מוסד החינוך בו הם לומדים והתשלום כלול בשכר לימוד שההורים משלמים. הורים רבים לא מודעים לכך, ולא מפעילים את הביטוח במקרה הצורך.
לפני שחותמים על פוליסת ביטוח תאונות, חשוב לבדוק כמה דברים: כיצד הפוליסה מגדירה אבדן כושר עבודה, האם תקבלו פיצוי על אבדן כושר עבודה חלקי, מה תהיה תקופת ההמתנה עד שתוכלו להתחיל לקבל את הכסף ועוד. כמובן שמומלץ גם לעשות השוואת מחירים ולראות איזו חברת ביטוח מציעה לכם פוליסה משתלמת יותר. מה תקבלו בתמורה לביטוח? ביטוח תאונות מאפשר למבוטח לקבל פיצוי מדי חודש, בתקופה שבה אינו מסוגל לעבוד בעקבות התאונה שעבר. הפיצוי יימשך עד לחזרה לעבודה או עד תום תקופת הביטוח.

במידה וכושר התפקוד שלך נפגע בעקבות מחלה או תאונה ואתה לא מבוטח באופן פרטי, עליך לפנות למוסד לביטוח לאומי ולבדיקת זכאותך.
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ בחינם בתחום הצעה לביטוחי בריאות (מאמר מספר 305)
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / בריאות / ביטוח מחלות קשות ותאונות. !