שבת, 18 בספטמבר 2021

להתנפח בחדר כושר

מאת: מערכת מנטול
מדהים לגלות כי גם כיום, לאחר אלפי שנים, מרגישים עדיין חלק מהגברים את הצורך להכפיל ולשלש את מסת שריריהם
לא אחת, מזמן לנו חדר כושר או אחר צפייה בתופעה טבע יוצאת דופן: נערים שגילם אינו עולה על 17 מפתחים להם זרועות ברזל בקוטר מרתיע, שעל פניהם נסוך מבט חדור מוטיבציה ונחישות. ואם חשבתם שבזה תם הטקס, נכונה לכם הפתעה: גם תוספי תזונה לוקחים חלק בעניין, והכול - כדי להתנפח...

ישנן כמה סיבות לתופעת ניפוח השרירים המצויה בעיקר בקרב נערים וגברים. משחר האנושות נחשב גבר חסון למעין עילוי אבולוציוני, כזה המסוגל לצוד אנטילופות בחוד חניתו, לשאת משאות כבדים, או סתם להשוויץ ולנפח את החזה בפני "המין החלש" (בתחום הפיזי בלבד אולי, וגם זה לא תמיד נכון).

מדהים לגלות כי גם כיום, לאחר אלפי שנים, מרגישים עדיין חלק מהגברים את הצורך להכפיל ולשלש את מסת שריריהם, כשלא תמיד הדבר נעשה בצורה בריאה ומבוקרת... אבל כשהדברים מגיעים לדימוי עצמי, כנראה שאין מה להתווכח.
שרירי גוף האדם
בכל זאת, כמה דברים שחשוב לדעת על תוספי תזונה
ישנם סוגים שונים של תוספי תזונה, ביניהם אבקות חלבונים, חומצות אמינו, מולטי ויטמינים, קריאטין, גלוטמין ועוד. תוספי התזונה הם נוזלים או אבקות המכילים ריכוז גבוה ביותר של חומרים המיוצרים בגוף או מצויים בסוגי מזון מהחי והצומח. לא כל תוספי התזונה מכילים חומרים טבעיים בלבד, ובמידה ומתקבלת החלטה להשתמש בהם יש לבדוק היטב את היצרנים והחומרים הפעילים.

אימון חדר כושר הוא אינטנסיבי למדי, ותורם לפיתוח וחיזוק השרירים השונים בגוף. כיום מתאמני חדר כושר רבים מתפתים להשתמש בתוספי תזונה שונים, בשל ההבטחות המזהירות המתנוססות על אריזותיהן. אולם, לעתים הנזק רב על התועלת: חלק גדול מתוספי התזונה מכיל גם חומרים המדכאים את התיאבון, חלקם מכיל ממריצים, וחלקם סטרואידים שהופכים את השימוש למסוכן ואף ממכר.

עולם הספורט ידע זה לא מכבר ספורטאים גדולים ומוערכים שהודחו מתחרויות וסיימו את הקריירה שלהם בגין שימוש לא חוקי בתוספי מזון. לאלו השוקלים בכל זאת שימוש בתוספי תזונה, חשוב להיוועץ לפני כן במומחה תזונה. בכל מקרה, מומלץ להימנע משימוש בתוספי תזונה ולהשתמש בהם רק כמוצא אחרון.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / תזונה ודיאטה / להתנפח בחדר כושר. !