יום שישי, 6 באוגוסט 2021

נקודות למחשבה כשאתם בוחרים מטפלת סיעודית ליקרים לכם

מאת: חברת יד לאחיות המתמחה בשירותי סיעוד
במאמר הבא אנו ננסה להקל ולו במעט במיקוד הצרכים שלכם על מנת לבחור את המטפל הסיעודי הטוב ביותר עבור היקרים לכם.
בחירת מטפל/ת סיעודי/ת עבור אדם היקר לך, אף פעם איננה שלב קל בחיים. התחושות הנפשיות הקשות ("הרמתי ידיים. זה גדול עלי, אאלץ לשכור מישהו "זר" שיעשה זאת"), ההוצאה הכלכלית והסידורים הנלווים לבחירת מטפל, הופכים את התהליך הזה לקשה לביצוע, מתיש, ולעיתים, שובר נפשית.
לא נוכל לעבור את התהליך במקומך, אולם נוכל להקל עליך במעט במיקוד הצרכים שלך. הנה מספר נקודות שכדאי לחשוב עליהן, כאשר מגיעים לשלב הזה:

מקור המימון: מימון פרטי, גמלת סיעוד של ביטוח לאומי או ביטוח סיעוד?
* גמלת סיעוד הניתנת ע"י הביטוח הלאומי - קשישים זכאים לגמלת סיעוד, במידה והם עומדים בתנאים הבאים:
- תושבי ישראל, בני למעלה מ-60 (גברים) או 65 (נשים).
- אינם מתגוררים במוסד סיעודי/בית אבות ואינם מאושפזים בבית חולים.
- נזקקים לעזרתו של אדם אחר בביצוע פעולות יומיומיות או זקוקים להשגחה בביתם, למען בטיחותם ובטיחות הסובבים אותם.

* ביטוח סיעודי - מוסדר דרך חברת ביטוח פרטית או באמצעות אחת מקופות החולים. מקנה לכם החזרים עד ל-80% מן ההוצאות עבור כל הכרוך בטיפול ובהחלמה, ובכלל זה גם שירותיה של אחות או של מטפלת. על מנת לקבל את ההחזרים, על המטופל להיות מבוטח טרם הזדקקותו לעזרה הסיעודית.

היקף המשרה וטיבה: משרה חלקית או מלאה? סיוע רפואי בלבד או אף אישי?
* מטפלת סיעודית במשרה חלקית - מטפלת סיעודית, אחות מוסמכת או אחות מעשית (בהתאם לצרכי המטופל) המגיעה לבית המטופל מספר פעמים בשבוע (או בכל יום מימי השבוע) למספר שעות ומעניקה למטופל טיפול רפואי (כביצוע בדיקות שונות בהנחיית הרופא המטפל וסיוע בנטילת תרופות), לצד טיפול אישי בפעולות שהוא מתקשה לבצע בעצמו.

* מטפלת סיעודית בהשגחה פרטית במשרה מלאה - אחות מוסמכת / מעשית או מטפלת סיעודית (לפי צרכי המטופל) השוהה עם המטופל במשך 24 שעות ביממה, מלווה אותו באופן צמוד ומעניקה לו שירות מלא ומקיף (טיפול רפואי, טיפול אישי וכן טיפול בסביבה הביתית, כניקיון וסידור הבית, בישול וקניות) ומטפלת בכל מה שהמטופל זקוק לו על מנת לחיות בביתו בנוחות המרבית.

נתוני המטפל/ת והעדפות אישיות של המטופל/ת: גבר או אישה? זר או מקומי?
מן הסתם, בגלל האופי האישי של השירות שמעניקים המטפלים, מטופלת תחוש בנוח בחברת מטפלת, ומטופל בחברת מטפל, אולם, במידה והמטופל/ת מתקשר/ת עם הסובבים אותו, יש לשאול להעדפתו/העדפתה. גורם נוסף בשיקולים הוא מוצא המטפלת ושפת האם שלה. אמנם, למטפלת ישראלית ישנם יתרונות רבים בהתנהלות מול הסביבה, אולם, לעיתים, המטופל יחוש בנוח בחברת מטפלת הדוברת את שפת האם שלו. מצד שני, להעסקת מטפלת זרה נדרשים תהליכים שאינם נדרשים בהעסקת מקומית (קבלת היתר וכיוב').

בחירה אישית או ע"י חברת סיעוד
כפועל יוצא של הנקודות שפורטו, והצורך לבחון היטב את ההתאמה האישית בין המטפלת, למטופל, עומדת לפניך גם ההחלטה האם לבחור אישית את המטפלת ולטפל בעצמך בכל התהליכים, או להיעזר בחברת סיעוד המתמחה בתהליכים ובסינון המועמדות והתאמתן למטופל. לפני בחירת חברה כזו, יש לבחון היטב את נתוניה לבחון את המלצות הלקוחות המרוצים שנעזרו בשירותיה וכמובן, - שירות אדיב ומקצועי של החברה עשוי להעיד כנראה על איכות האחיות והמטפלות איתן היא עובדת.

לסיכום:
בחירת מטפלת, אשר תלווה את האדם היקר לך במהלך אחת התקופות הקשות ביותר בחייו, היא מלאכה מורכבת ועדינה. אנחנו מקווים שהנקודות למחשבה שפירטנו, תסייענה לך בהחלטתך.

הכתבה באדיבות חברת יד לאחיות המתמחה בשירותי סיעוד.
לאתר החברה: http://www.yad2nurses.co.il/
לייעוץ והזמנת מטפלת סיעודית מוזמנים לפנות לקו הזמין 24 שעות ביממה: 1-800-505-188.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / בריאות / נקודות למחשבה כשאתם בוחרים מטפלת סיעודית ליקרים לכם. !