יום ראשון, 17 באוקטובר 2021

הרמת משקולות ובעיות גובה - מה עניין שמיטה להר סיני?

מאת: מערכת מנטול
האם העובדה שספורט הרמת משקולות פוגע באופן ישיר או עקיף בצמיחה ומביא לבעיות גובה, האומנם?
האם לא מקביל יהיה לחשוב כי מתאבקי סומו יפניים עולים במשקלם כתוצאה מעיסוק בספורט
הסומו, ולא מפאת הדיאטה עשירת הפחמימות עליה הוא שומר בקנאות מגיל צעיר?

בעבר סברו כי אכן קיים קשר בין הרמת משקולות  לבין בעיות גובה, אולם מסתמן כי רוב מרימי המשקולות ברמות הגבוהות נמוכים, דווקא משום שמבנה גוף שכזה מתאים יותר לענף הספורט הספציפי. פגיעה בצמיחה יכולה להיגרם מסיבות אחרות כגון צריכת סטרואידים אנאבוליים אשר
עלולים לגרום אף לתופעות הרסניות אחרות, או כתוצאה ממאזן קלוריות שלילי כחלק מתזונה שאינה מותאמת למאמץ או מעבודה מואמצת מידי (לא מבוקרת וללא פיקוח). אולם גורמים אלו עלולים להופיע בכל ספורט או אימון אחר.
הרמת משקולות, מכון כושר
האם לא מדובר במיתוס שגוי שהשתרש בתודעתנו ברבות השנים?
המסקנה אם כן, ברורה. הרמת משקולות אינה פוגעת בצמיחה ואינה מהווה גורם לבעיות גובה. נהפוך הוא, מחקרים שנעשו לאחרונה מראים כי קיימים יתרונות באימוני כוח לילדים, ולראיה עודכן לאחרונה חוק הספורט והוא מאפשר אף לילדים מתחת לגיל 14 להתאמן בחדר כושר, בכפוף לתנאים המקובלים ולהוראות הבטיחות, כמובן.

אך אם בכל זאת אינך מרגיש דיי בטוח לעסוק בתחום זה, כדאי שתתייעץ עם אורטופד. שכן, כמעט ולא קיים אורטופד (או כל רופא אחר) שיעיד כי הרמת משקולות עשויה לפגוע בצמיחה. דווקא
המקרה השכיח יותר, בגינו עלול למצוא אדם אצל אורטופד הוא כתוצאה מעבודה לא זהירה ולא מבוקרת במכון הכושר שעלולה לגרום לבעיות בשלד או בשרירים. (כאן המקום לציין כי באם נפגעת
או הינך חש בכאבים כתוצאה מעיסוק בספורט זה, מומלץ להיוועץ ברופא אורטופד לגבי המשך האימונים).

למען הסר ספק, רופא אורטופד הוא הכתובת לבעיות ופגיעות טראומה הנגרמות למערכת השלד או השרירים מכל סיבה שהיא. ועל מנת לקבל הסמכה כרופא אורטופד יש להתמחות באורטופדיה במשך יותר מארבע שנים לאחר סיום לימודי הרפואה.

אז רוצו להתאמן, ורק הישמעו להוראות המדריך.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / כושר גופני / הרמת משקולות ובעיות גובה - מה עניין שמיטה להר סיני?. !