יום שלישי, 2 ביוני 2020

איך לבחור נעלי ריצה שיתאימו לפעילות הספורטיבית שלך?

מאת: מערכת מנטול
פעילות ספורטיבית היא מפתח לאיכות חיים ולבריאות טובה אך כמו שחשוב לשמור על הפעילות הספורטיבית כך חשוב לבחור את נעלי הריצה שיתאימו בדיוק עבורך.
חשוב לשלב פעילות גופנית כדרך חיים וכך ניתן לשמור על חיוניות העור, לשפר סיבולת לב ריאה, להמריץ את מחזור הדם, ליהנות משרירים חזקים וגמישים, ולהפחית משמעותית את הסיכון לחלות במחלות לב, סרטן ומחלות קשות נוספות. עם זאת, חשוב לשמור על מינון נכון של פעילות ספורטיבית בהתאם ליכולת הגופנית, מצב בריאותי, גיל ומאפיינים נוספים. לכן, מומלץ לפנות לגורם מקצועי על מנת לקבוע תוכנית אימונים מסודרת ונכונה בהתאמה למאפיינים האישיים. כמו כן, יש לבחור נעלי ריצה איכותיות בהתאמה לפעילות הספורטיבית בה בוחרים, לדוגמה ריצה, הליכה, אירובי, יוגה, חדר כושר וכו'. נעלי ריצה נועדו להעניק תמיכה מושלמת לכף הרגל, להפחית לחצים המופעלים על כף הרגל ולפזר עומסים ביעילות.

בחירת סוג הפעילות הספורטיבית
לכל אדם מגבלות גופניות ומצב רפואי שונה לכן חשוב להתחיל בפעילות ספורטיבית באופן מדורג ובהתאמה למאפיינים האישים. ניתן לפנות למאמן כושר אישי, להירשם לחוג במכון כושר או לכל חוג ספורט אחר, להתחיל באימוני הליכה או ריצה באופן מבוקר, לרכב על אופניים, לשחות ועוד. חשוב לערוך חימום לפני הפעילות הגופנית ובסיום האימון יש לבצע מתיחות, שחרור והרפיה כדי למנוע פציעות וחבלות. כמו כן, יש להקפיד על ציוד ספורט איכותי, במיוחד נעלי ריצה איכותיות כמו ניו באלאנס 990, בגדים מנדפי זיעה, קסדה למי שעוסק ברכיבה על אופניים וכיוצא בזה.

בחירת נעלי ריצה בהתאמה לפעילות הספורטיבית
אחרי שבחרת את סוג הפעילות הספורטיבית המתאימה לך, עליך לרכוש נעלי ריצה איכותיות בהתאמה למבנה כף הרגל וסוג הפעילות הגופנית. יצרני נעלי ספורט חוקרים לעומק את ענפי הספורט השונים ומפתחים נעליים מקצועיות ואיכותיות בהתאמה לענפי הספורט השונים. אם בעבר היה ניתן למצוא רק נעליים מיוחדות לכדורגל וכדורסל הרי כיום יש מגוון רחב של נעלי ספורט לכל ענף וסוג פעילות, לרבות נעלי ריצה למי שבוחר להתאמן בהליכות או לרוץ למרחקים, נעליים מיוחדות לטיפוס הרים, נעלי ריצה מיוחדות לעוסקים בפעילות גופנית מאומצת כמו קרוספיט ואימוני כוח וכו'.

את נעלי הריצה יש לבחור בחנות מקצועית כאשר לרוב מומלץ לרכוש נעליים אחרי מאמץ קל מאחר וכף הרגל מתרחבת במהלך האימון והפעילות הספורטיבית, לכן מומלץ לא לרכוש נעלי ריצה הדוקות מדי. חשוב לרכוש נעלי ריצה המעניקות תמיכה מלאה ומושלמת למבנה כף הרגל, יש לזכור כי לכל אדם מבנה כף רגל מעט שונה, כמו כן יש להתחשב גם במשקל, גובה, יציבה ומאפיינים אישיים אחרים. במידה ומתכננים לרוץ או ללכת הליכות ארוכות חשוב לבחור נעלי ריצה המתאימות לסוג השטח. כך לדוגמה יש הבדל בין נעלי ריצה המתאימות לריצה בשטחים פתוחים כמו ים, הרים או שדות לבין ריצה ברחובות העיר או אימון ספורטיבי בפארק ליד הבית בו נמצאים מסלולי אספלט או רקורטן.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / כושר גופני / איך לבחור נעלי ריצה שיתאימו לפעילות הספורטיבית שלך?. !