יום שני, 10 באוגוסט 2020

ניתוח פלסטי באף

מאת: מערכת מנטול
ניתוחי אף הם הניתוח השכיח ביותר בעולם העונה לרבים על צורך ממשי החל ממראה אסתטי לא תקין או כמענה להליך רפואי הכרחי שיש לבצע באף וניתוח אף פלסטי הוא המושג לניתוח הכללי והמדובר.
ניתוח באף נועד לענות על צורכים אסתטיות ו/או רפואיות. האף הוא אחד האיברים המשפיעים על מראנו הכולל. לעתים האף מושך את תשומת לב רבים ולכן למראו יש השפעה חיובית רבה על הביטחון העצמי. ניתוח אף נצרך לרוב בשל סיבות אסתטיות או רפואיות, ובלא מעט מקרים יהיה צורך בניתוח אף משולב הנקרא גם ניתוח אף (rhinoplasty) משולב אסתטי רפואי.

ניתוח אף מאיזה גיל ?

ניתוח אף מתבצע לרוב לאחר גיל 16-17 משום שזה למעשה הזמן בו האף מספיק לגדול ולהתפתח. עבור מנותחים רבים בגיל ההתבגרות צריכים לקחת בחשבון שאכן ההחלטה אכן עונה על צורך ממשי ורצונם האישי בלבד ואינו בשל לחץ חברתי.

התייעצות


את הליך הייעוץ יוביל רופא מנתח אשר יבדוק את מבנה הפנים ואת סביב האף, הבדיקה תסוכם לצורך אבחנה ויקח בחשבון את המצב הנשימה של הפציינט וכאשר יתברר וימצא צורך בביצוע ניתוח אף . בהתאם לגיל ומצבו הרפואי של הפציינט ונתונים שונים, יבדוק המנתח גורמים חשובים אחרים לדוגמא: מבנה סחוס האף והעצמות השונות, ועובי העור ועוד.
האבחנה הראשונית תכלול בין היתר ותהיה שיחה בין המנתח או הרופא לפציינט, הרופא מנתח ירצה לדעת את כוונתו שלמה הפציינט מעוניין בניתוח ומה המניע שלו להגיע לבדיקת התאמה לניתוח אף(rhinoplasty) . יחד ידנו הפציינט והמנתח על האפשרויות השונות העומדות בפניו על מנת לסכם עבור הפצייט את הניתוח הטוב ביותר ולהגיע לתוצאת אף אשר עונה לצרכים ולציפיות ולמבנה הפנים.
במהלך הפגישה יתבקש הפציינט לספר למנתח על עברו ההיסטורי - הרפואי, יבדוק המנתח האם עבר פגיעה או ניתוח אף בעבר, ואת הרגלי העישון (במידה וקיימים)ו/או אם לוקח תרופות או סמים כל שהם באופן קבוע. המנתח ידריך על אופן הפעולות במהלך הניתוח, ידריך לגבי ההחלמה ובסיום על תוצאות הליך הניתוח. לאחר התאוששות במרפאה/בבית החולים, ידריך המנתח וינחה הנחיות מדויקות בנושא האכילה השתייה והנחיות חשובות להמשך ההחלמה בצורה תקינה ונכונה.
במהלך הייעוץ עם המנתח רצוי ואף הכרחי להתעניין בהכשרותיו והסמכותיו ואף לבקש ממנו שיציג הסמכות ו/או תעודות סיום של הכשרות והסמכות כל שהם בתחומו.
רצוי לדרוש מהמנתח לצפות בתמונות מניתוחי אף קודמים שביצע לאחרונה ולבקש טלפונים של מנותחים אחרונים במרפאה מבלי להתבייש, לרוב זה ישתלם ויוכח לטובה, פשוט ליצור קשר עם אותם מנותחים ולשאול את השאלות הרלוונטיות, לתעד את התשובות.
מומלץ להשתתף פורומים בנושא ולשאול שאלות ולערוך קובץ יעודי לכך ואת השאלות שתוכלו לשאול את הרופא במהלך הפגישה עם המנתח במרפאה.

תהליך ניתוחי אף (rhinoplasty)

דרך כלל ניתוחי אף מבוצעים בהרדמה מקומית אך ישנם מקרים גם בהרדמה מלאה, בכל מקרה תמיד בהתאם לסוג הניתוח ולפי הצורך של המנתח בזמן והערכת המנתח. זמן הניתוח הוא בין שעה לשעתיים . הניתוח יתבצע סרך כלל דרך הנחיריים וב-2 תהליכים עבודה עיקריים בתחום ניתוחי אף והם : ניתוח אף קלאסי וניתוח אף פתוח.

ניתוח אף - ההחלמה

לאחר הניתוח יחבוש הצוות את אזור הניתוח ותפקידה של החבישה היא בין היתר סיוע בשמירת מבנה התקין של האף לאחר הניתוח ובהפסקת הדימום באזור. על גבי החבישה יתכן וימרחו גבס לבן (כמו שמקבעים רגל שבורה) וזה יורד לאחר כ-6-8 ימי החלמה.
האדמומיות והנפיחות באזור האף יחלוף בין 30 ל45 ימי החלמה ואט אט הנפיחות והאדמומיות תיעלם ותרד תוך 5-6 חודשים.
מיד לאחר הניתוח יתכן ותראו נפיחות משמעותית וכאב חד סביב האף ולפעמים בכל אזור האף והפנים, כדאי להקל על הכאבים על ידי משכך כאבים,אך תמיד לפי הוראות הרופא המנתח ו/או רופא המשפחה. בכל מקרה לפי הוראות רופא מוסמך וגורמים רשמיים שמודעים לניתוח ולצורך השכוח הכאבים. הנפיחות בפנים תרד לאט לאט ועד חודש עשוי עוד לצוץ דימום מעט, זה נורמלי אך עם זה נמשך יותר מידי יש לגשת מיד לרופא ו/או להתקשר ותאר את המצב בצורה מדויקת ואחראית. לאחר כשבוע מהחבישה ילך המנותח לרופא והוא יסיר את הגבס והתחבושות.
*מומלץ להפסיק כל פעילות ספורטיבית מאומצת, כמו כן, רצוי שלא לצאת ולפגוש את קרני השמש הישירה. יש להימנע ולהפחית את המגע באף, בתחבושות ולגעת רק כאשר באמת יש צורך.
*אין לנסות להוריד את החבישה בטרם עברו כ7-8 ימים וחודשיים שלאחר הניתוח הם קריטיים עבור התוצאה הסופית ועשויים לשנות בצורה ניכרת את איכות הניתוח והתוצאה.
*יש לשמור על קשר רציף עם המנתח ו/ או המרפאה ולפנות לרופא המנתח או רופא המשפחה בכל סיבה הקשורה לניתוח לרבות דימום, כאמור הולך ומתגבר, שנמשך יתר על המידה, מחשש לשינויים שלא דווחו על ידי המנתח במהלך הדרכת ההחלמה וכן על אחת כמה וכמה כאשר יש חשש מפגיעה או חבלה לרבות כאשר מופיעים דימומים מתמשכים ו/או מתגברים כמותית .

ניתוח אף

ניתוח אף (rhinoplasty) שאלות ותשובות

1. שאלה: האם כדאי לעשות ניתוח אף ?

תשובה: ניתוח אף הנו הניתוח הכי מבוקש בעולם מכל הניתוחים הפלסטיים שיש והנו הניתוח הכי שנחשב הכי אסתטי למראה הפנים. ניתוח אף עשוי לשנות בצורה ניכרת מאד את נראות הפנים ומחקרים אף הוכיחו כי יש לכך כוח פסיכולוגי עצום מצד החברה ולאדם עצמו, אז האם כדאי ? תחליטו בעצמכם .

2. שאלה: ניתוח אף מאיזה גיל ?

תשובה: לרוב מגיל 17 אך לעתים אפשרי גם בגיל 16 אך יש לוודא כי הסתיימה לה תקופת ההתבגרות וכי האף אינו ימשיך לצמוח לאחר הניתוח. צמיחת העצמות אצל בנות עשוי להסתיים סביב גיל 16 - 16 וחצי .
צמיחת העצמות אצל בנים עשוי להסתיים סביב גיל 17 - 17 וחצי .
בכל מקרה יש להתייעץ עם רופא המשפחה בשיתוף רופא מנתח אף לבצע לפי ההוראות שלהם.

3. שאלה: מהי עלות ניתוח אף ?

תשובה: העלות לניתוח אף משתנה בין אדם אחד לשני ומכיל מרכיבים תמחור שונים אך המחירים עבור ניתוח אף קלאסי נע בין 6.000 שקל לבין - 12.000 שקל .
לרוב המנתחים הפרטיים המוכרים שאינם בהתקשרות עם קופת חולים בסבסוד ידרשו אף יותר ובהרבה.

4. שאלה: האם נשארת צלקת מניתוח אף ?


תשובה: צלקות הן דבר שכיח בקרב ניתוחי אף וניתוחים פלסטיים אחרים אך גודלן משתנה בהתאם לסוג
הניתוח ומורכבותו, וביכולת סוג העור להחלים וברמת מקצועיות המנתח.
בכל מקרה,צלקת היא תופעה נורמלית לאחר חתך אך כאמור היכולת של העור להחלים את הצלקת היא דבר מטבענו ומקצועיות המנתח תלוי בין היתר במזעור החתך שלימים ימזער את ההחלמה והנראות את החתך.
לרוב לא נשארת צלקת ניכרת ובשנים שלאחר הניתוח המקום מחלים לגמרי וגודל הצלקת קטן ונעלם.


5. שאלה: כמה זמן אורך ניתוח אף ?

תשובה: ניתוחי אף לרוב מתבצעים תוך שעה עד שעתיים במקרים חריגים יותר.

6. שאלה: האם אני עשוי להרגיש משהו במהלך הניתוח ?

תשובה: אינך תרגיש כלום במהלך הניתוח משום שניתוח זה מתבצע על ידי הרדמה מקומית ולעתים אף הרדמה כללית .


אנו ממליצים להשאיר פרטים ואנחנו נעשה מאמץ לחזור אליכם מהר ככל האפשר ע"מ להעניק לכם את המידע הרלוונטי בתחום זה ובתחומים נוספים אשר תהיו חפצים לקבל בהם מידע .
מנטול - הפורטל לאיכות חיים בישראל הנו אחד הפורטלים האיכותיים ומעניק מידע מקצועי מתוך חקירה מעמיקה, ראיונות והעלאת תכנים מקצועיים שנכתבו על ידי הרופאים והמרפאות שאיתן אנו בהתקשרות .
מערכת הפורטל עושה כל מאמץ להתעדכן במתרחש בענף האסתטיקה והניתוחים הפלסטיים ומתיימרת לספק לקהל הגולשים את המידע בנוגע לניתוחים והטיפולים השונים, המחירים, ההטבות והמבצעים באותה עת.

רוצים לדעת עוד ? רוצים לשמוע על הטבות ומבצעים בתחום ?
חברים באחת מקופות החולים ? יתכן ומגיע לכם סבסוד מהקופה .
אנחנו הכתובת ! השאירו לנו פרטים .מלאו פרטים לקבלת ייעוץ בחינם בתחום ניתוח אף
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / ניתוחים פלסטיים / ניתוח פלסטי באף. !