שבת, 11 ביולי 2020

הכל על עיבוי שפתיים

מאת: מערכת מנטול
רוצים שפתיים חושניות ומלאות ? רוצים לפנות למומחים אך רוצים קודם ללמוד כמה דברים בטרם תפנו הצעות מהם ? כל החומרים, כל השיטות, כל המידע במקום אחד - עיבוי שפתיים / מילוי שפתיים
עיבוי שפתיים - מתחילים

רבות דיברנו ורבות כתבו על טיפול אסתטי זה אך דברים חשובים יותר צריך לדעת, שיטת מילוי השפתיים / עיבוי שפתיים הוא טיפול קוסמטי אסתטי אחד המדוברים והמבוקשים בקרב נשים החושקות למלא את השפתיים ולהבליט בצורה החושנית, והסקסית, אולם הדבר אינו כרוך בטיפול אחד ומצריך טיפולים נוספים כל 6 חודשים ועד 12 חודשים ומשתנה בין אישה אחת לשנייה. מילוי זאת למעשה שיטה ויש שמכנים אותה גם עיבוי שפתיים. טיפול זה מבוסס על טיפול חודרני על ידי מחט דקה דקה שמחדירים אותה למקום המיועד.
אליו מוזרק חומר בהתאם לצורך ולפי האזור ורמת הטיפול או ההבלטה או הכיסוי שאליו רוצים להגיע. מטרת החומר למלא את המקום בחומר להבליט ולעצב את המקום, למלא קמטי עור שטחיים ועמוקים.
החומר המוזרק לעור הוא על פי רוב חומצה היאלורונית או בלעז (Hyaluronic Acid)
אשר הנו חומר שגוף האדם מייצר גם באופן קבוע כחלק מתהליך התפתחות העור אך עם הזמן הוא פוחת וכמות החומצה הזאת יורדת לרוב עקב גילנו המתבגר, הזקנה ואף כתוצאה של מחלות שונות, לא עלינו.
חומצה היאלורונית מיוצרת לרוב באירופה ובארה"ב ומיובא לארץ על ידי חברות הקוסמטיקה, חברות האסתטיקה וחברות היי טק לציוד אסתטיקה ולענף הניתוחים הפלסטיים.

למי מתאים ?

טיפול זה אינו מתאים לפני גיל 16 ו/או לאלו אחרי (באופן נדיר) שלרוב גילם התבגר אינו הסתיים והן עדיין חשות בתהליך ההתבגרות המתמשך.
לרוב טיפול אסתטי קוסמטי זה נועד יותר לנשים עם שפתיים דקות ו/או שפה אחת או שתיים שניכר כי נעלמת ומאופיינת כשפה שמופנת כלפי פנימה ללא תווים ניכרים, דיינו שפתיים ללא מסגרת סביבה.
ניתן לתאר זאת גם כאשר השפתיים לא מובלטות משטח הפנים וכי נראה מאין שטחיות השפתיים.
עיבוי שפתיים מתאים ורצוי גם לנשים שהשפתיים שלהן קטנות ורוצים מעט להדגישם.
אך מקרה זה אינו שכיח ולרוב גם אינו אפשרי.
* טיפול זה לא מתייחס להדגשת הצבע של שטח השפה הנקרא "הדגשת שפתיים על ידי איפור קבוע" (נהוג לבצע אצל קוסמטיקאית כטיפול קוסמטי/אסתטי) .
טיפול אסתטי זה לא מתאים למי שנוטל כדורים באופן תמידי בעיקר כדורים שמטרתם דילול הדם מכל סיבה , בכל אופן בעת נטילת תרופות כאלה ואחרות באופן קבוע חובה להתייעץ עם הרופא ו/או מומחה ולא לגשת לטיפול.
*אין לקחת סיכון, שאיפתכם לקבל טיפול אסתטי על מנת לשפר את השפתיים ואת הרגשתכם האישית ואינכם רוצים שתרופה כל שהיא תשנה לכם את אופן הטיפול ואיכותו כאשר הגוף שלכם עשוי להגיב ותוצאה אחרת עשויה להופיע שאתם ממש לא רוצים להגיע אליה.
יש להתייעץ בטרם כל טיפול בגופכם, במיוחד כמדובר בחומרים שונים, לעתים כימיים שתפקידם לשנות תהליכים גופניים באופן טיפול פולשני.

עיבוי שפתיים - מידע והמחשה

זה לא חשוב למי פניתם, ומי הוא המטפל, וכמה המלצות של עליו, תבקשו לראות תמונות ולהתקשר עם מטופליו שטיפלו אצלו באותה שיטה או סוג טיפול שאתם חפצים בו.
אל תקלו ראש בנושא זה ובבדיקות מקדימות חשובות, כמעט תמיד זה עשוי לגמול לך ולהתברר כדבר הנכון ביותר בתהליכי הבדיקה והחקירה בתחום הטיפול או הניתוח. מחיר הטיפול או החומרים אינם דבר קובע על אף שלעתים תחשבו או יאמרו לכם שמה שיקר יחסית מאחרים הוא גם הטוב ביותר וכי עשוי להיחשב הכי טוב, אפילו אם מדובר במנתח או המרפאה הכי מוכרת או רשת מאד מצליחה ומשגשגת.

טיפ: לקבל המלצות על ידי בעל המרפאה או המנתח זה דבר שגוי, המלצה היא תוצאה של מטופל מרוצה שטיפול והמנתח או המרפאה יודעים שהוא מרוצה ויתנו לכם את הטלפון שלו.
אך לא כמו כל דבר לעתים אותה מרפאה אינה מתמחה בטיפול מסוים אך יש להם את ההסמכה והרישיון לעסוק בטיפולים אלה ויצא ומטופל גם יצא מרוצה משום מה.
היו חוצפנים, אל תתביישו "לא נעים" יעשה לכם הכי נעים ובחלוף הזמן אף תזכרו שבזכות מעט חוצפה מנעתם טיפול כושל בגופכם.
ביקשו לראות את ספר החשבוניות ודפדפו לחשבוניות האחרונות של מטופלי המרפאה וחפשו מטופלים שעשו טיפול דומה. הבקשה זאת תגרום למנהל המרפאה לתת לכם את המידע האמתי הכתוב ומזדמן על מטופלים שלא בהכרח הלקוחות הקבועים של המרפאה.
*שימו לב להתנהגות המנהל ושפת גופו ברגע הבקשה הזאת, תגובתו עשויה לעתים להסגיר חולשה ו/או לחץ מסוים מצידו וזה עשוי להוכיח לכם רבות.
מרפאה או רופא שבטוחים בעצמם לרוב זה ניכר על פי שפת גופם וצורת השיחה אתם.
אין מצידנו לגרום לכם לחשוש מכל רופא או מרפאה אבל התוצאה והמטרה עומדת כפקטור חשוב וברור ואין אנשים רוצים שאתם תתאכזבו.
*לפעמים לקוחות קבועים של המרפאה הקטנה יחסית (שאינה רשת) הנם החברים של הבעלים או הרופא, והרצון שלהם ועצם החברות הזאת "מחייבת" אותם לומר דברים שאינם נכונים או פשוט הם חלק ממשפחתו של הרופא ו/או בעלי אינטרסים שונים כמו שותפים.
ועוד דבר לנושא זה, לקוחות המרפאה הקטנה לעתים מכירים את הבעלים לא מעט זמן ואינם משלמים כחוק (חשבונית וקבלה) אלא ב"שחור" והם ולכן יהיה תמיד משוחדים לבעלי הקליניקה והרופא, ותמיד יאמרו לכם את מה שתרצו לשמוע אבל לא תמיד את מה שקיים ואמתי .

עיבוי שפתיים - החומרים

הזרקת חומצה היאלורונית - מידע כללי

הנו חומר טבעי אשר גוף האדם מייצר באופן טבעי כפעולה טבעית של רקמות העור, בין הסחוסים והמרפקים ובעיניים. חומר זה נועד לרכך, וליצור חיכוך וסיוע.
החומצה, כאמור כפי שתיארנו בלעז: Hyaluronic Acid ידוע כחומר מועיל וחדשני יחסית בענף הרפואה ולצרכים שונים אך גם נחקר, נבדק, והותאם לייצור עבור ענף האסתטיקה והניתוחים הפלסטיים. כמו כן, לטיפול עיבוי שפתיים על ידי הזרקת חומצה היאלורונית יש יתרונות רבים, כמו גם חסרונות אותן נפרט בהמשך.
לרוב, החומצה אינה מייצרת תגובות אלרגיות או דלקתיות. בעל כושר הספגות גבוה וניתן להזריקו שוב ושוב מפעם לפעם לצורך מילוי מחדש, עיבוי נוסף או משפר למראה .
כושר יעילותו נעה בין 9 חודשים ל12 חודשים.
כמו כן,חומצה היאלורונית משתמשים גם לצורך מילוי קמטים על ידי הזרקת לרקמות העור העליון והעמוק (לדארמיס) לצורך מילוי שקעים ואי סימטריות באזורים שונים .
חסרונו הוא: שהוא מתמוסס בגוף בחלוף הזמן ונעלם ואינו משאיר חלקיקים בגוף.
יתרונותיה של החומצה היאלורונית רבות וחיוניות לכלל האזורים בגוף. היא מצויה בכל הרקמות בגוף ומסייעת בהרחקת רעלים שונים ולתאי הסחוס ומסייעת ומעניקה לחות גבוהה לעור ומייצרת את הקולגן והאלסטין המעניקים לעורנו מראה רענן ומעט שקוף בפנים ועוד.


חומצה היאלורונית - חומרי הזרקה קצרי טווח

לאלה אשר מעוניינים בטיפול על מנת לבדוק או להתנסות או סתם לפני אירוע חשוב, יש לבקש לטפל על ידי חומצה לטווח קצר על בסיס חומצה היאלורונית והם : Restelene, Perlene, Hylaform, Juvederm אלו הם הקבוצה הבטוחה יותר של החומרים קצרי הטווח ששימושם ותיק בענף בעיקר באירופה והם ישנים ומידת היצור שלהם פוחתת עם השנים עקב ביקוש הולך וגדל לחומצות עמידות יותר.
החומרים החדשים מבוססים על קשרים מולקולריים צפופים יותר אשר גורמים להאטה משמעותית באופן פירוק החומר בגופינו ועמידותם לאורך זמן ממושך יותר.
כל סוג חומר מאופיין ברמת צמיגות שונה בהתאמה לסוג הטיפול ולשיקול דעתם של הרופאים.

"הפרלן" לדוגמא מתאים ומיועד למילוי לצורכי מילוי שפתיים ומילוי קמטים עמוקים.
"רסטלן" מתאים ומיועד לקמטים דקים, שטחיים ובין היתר לאזור העיניים בעת חיוך.


הזרקת סילקון :

הסיליקון הוא חומר וותיק יותר אך בעל השפעות שונות. עמיד יותר בטווח הארוך אך עשוי לגרום לתופעות לוואי לא רצויות. הסיליקון אינו מתמוסס מהר ואין נספג אך מחזיק זמן רב ובין טיפול אחד לשני יעברו שנים. על הרופא להזריקו במנות קטנות, טיפות טיפות קטנות שימנעו יצירת גושים פנימיים ועשוי ליצור תופעות שונות בין היתר : כאבים, נפיחות ושתפי דם שחולפים עם הזמן, שינוי אסימטרי במקום ההזרקה ואף גושים דלקתיים שזה כבר נדיר יותר.
כמו כן, לעתים תופעות לוואי אלה מופיעות בחלוף זמן רב.

סיליקון - חומרי הזרקה ארוכי טווח

הסיליקון הנו חומר עמיד אך סינטטי ואינו יעיל אך יחד עם זאת שייך למשפחת החומרים ארוכי הטווח אך פעולתו מוגבלת ואינה ידועה מהי תהיה התוצאה הסופית לגמרי.
הסיליקון נחשב לחומר בעייתי בענף, כמות ההזרקה אינה דרך התמודדות עם החומר הזה אלא תגובת הרקמות אליה הוא מוזרק. כידוע כל אדם הוא שונה ולכל אחד יכולת התמודדות שונה, אין לנו שליטה על זה והחומר עשוי לעשות כרצונו לאחר הזרקה. רקמות שלא "יקבלו" את זה טוב עשויות לפתח גושים מוגלתיים ובנוסף כאמור עשוי החומר לנדוד באזורים שונים בגוף.
בארצות שונות נאסר השימוש בסיליקון זה לצורכי מילוי כל שהוא בגוף האדם.
סוגי הסיליקון הם : Artecoll, Bioplastique ,Aquqmid ועוד .
הערות

* יש להתייעץ עם רופא משפחה ולפרט בדיוק על בעיות שונות, נטילת תרופות, שינויים פיזיים ונפשיים שונים בטרם הפנייה לרופאים ומרפאות בתחום זה.
* הזרקת חומרי מילוי לעולם תתבצע על ידי רופא בעל ההכשרה המתאימה.
* יש לבקש מהרופא להציג רישיון לעסוק בתחום זה לרבות הסמכות שונות.
* רצוי לבדוק ולאמת את המידע מול באתרים הממשלתיים השונים,
או באתרים סמכותיים אחרים.
* הטיפול מתבצע במרפאה ואין צורך בהרדמה או אשפוז .
* יש להמתין בין 5-6 שבועות בין הזרקה להזרקה.
* בסיום הטיפול אין לאכול או לשתות למשך כ-3 שעות .
* להבדיל מסוגי שונים של חומרי הזרקה, הסיליקון אינו מתכלה אך כאן טעון החיסרון שכן אינו עובר פירוק ונודד בגוף ועשוי להופיע באזורים שונים בגוף .
* טיפול בעיבוי שפתיים / מילוי שפתיים הוא טיפול שנמשך מספר טיפולים .
* עם סיום הטיפול הראשון יחל תהליך יצירת קולגן טבעי באזור המוזרק ועם הזמן והטיפולים המקום שהוזרק אליו יראה סימני התפתחות והתוצאה תהיה ניכרת יותר.


עיבוי שפתיים החלמה

רוב המטפלים והרופאים בתחום ממליצים להימנע מאכילה ושתייה חמה או עישון כשעתיים לאחר ההזרקה, כמו כן, להימנע מחשיפה לשמש ולפעילות גופנית מאומצת כל שהיא.
לרוב תופעות הלוואי הטבעיות לטיפול זה כגון: אדמומיות ונפיחות תעבורנה לאחר מס' שעות וכל היותר עד 12 שעות .
לרוב לא תקבלו מרשם לקניית תרופות כלשהם אך לעתים ישנם רופאים שימליצו על אנטיביוטיקה, כל מקרה לגופו,שוב כל אדם שונה מאחד לשני ותגובת הטיפול חלה ושונה מאחד לשני גם מבחינת החלמה ו/או הערכות להמשך.

*מילוי שפתיים הנו טיפול אשר עזר וממשיך לעזור ולשפר את מצב רוחם של עשרות אלפי מטופלים מידי שנה בישראל אשר חשים רגשות שונים בהקשר לטיפול זה.
ישנם לא מעט שמודים לפעמים שטיפול זה שיפר בצורה ניכרת את מצב רוחם, את ביטחונם האישי. רוב המטופלים אכן נוטים לטיפול זה מצד הרצון לשפר את מראה פניהם, לשמחתנו רובם מאושרים מהתוצאות ואנו ערים לקהל ישראלי שמרוצה בתחום הניתוחים הפלסטיים והטיפולים האסתטיים השונים הן מצד הרופאים הפרטיים בעלי הקליניקה הפרטית שלהם וברשתות האסתטיקה הגדולות והמוכרות .
כמו כן יש כאמור לבדוק את הדברים בצורה יסודית ולהפעיל שיקול דעת לטוב ולרע .

עשו עמנו חסד, אהבתם את המאמר והשכלתם ממנו ? עזרו בבקשה לאחרים ללמוד להשכיל, שתפו את המאמר בקרב חבריכם בפייסבוק.


בהצלחה !!

רוצים לדעת עוד ? רוצים לשמוע על הטבות ומבצעים בתחום
אנחנו הכתובת ! השאירו לנו פרטים .
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ בחינם בתחום הכל על עיבוי שפתיים / מילוי שפתיים מאמר 337
מפורט ומעניין
הילה08/01/2016 13:31:38
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / ניתוחים פלסטיים / הכל על עיבוי שפתיים. !