יום ראשון, 19 בספטמבר 2021

תרופות פסיכיאטריות - למה לי?

מאת: מערכת מנטול
כל מי שצפה בסרט "קן הקוקיה", "פסיכו" וסרטים רבים נוספים שעסקו בנושא השיגעון כבר לפני כמה עשרות שנים
מכיר את הדימוי הקולנועי המטריד של דמות החולה המשוגע, הפסיכוטי, ה"לא שפוי"-זה שאין לו מקום בחברה הנורמטיבית, ומקומו במוסד פסיכיאטרי סגור. אכן, המחשבה על תרופות פסיכיאטריות, מעוררת עדיין ברבים תחושת חוסר נוחות, כשלמעשה מספר האנשים שמטופלים בתרופות פסיכיאטריות ולוקחים חלק אינטגראלי מהחברה הנורמטיבית כיום הוא עצום.

תרופות פסיכיאטריות ניתנות ממגוון רחב של סיבות, כשהשכיחות ביניהן הן תופעות של דיכאון
וחרדה בקרב המטופל. תחושות אלו, כאשר הן מתעצמות, יכולות להביא את המטופל למצב של חוסר מוטיבציה לקיים את מטלות היומיום (יציאה לעבודה או ללימודים, השתתפות במפגשים חברתיים ועוד), ואף לחוסר תפקוד מוחלט.

טיפול תרופתי הוכח כיעיל למדי, אך לא אחת הוא נושא בחובו גם תופעות לוואי לא פשוטות: נמנום, כאבי ראש, בחילות והחמרה זמנית בסימפטומים הן רק חלק מהן. רבים המבקשים להימנע מטיפול תרופתי פונים לשיטות הריפוי הטבעיות. אחת מהמקובלות מביניהם היא דיקור סיני.
תרופות פסיכיאטריות
על פי הרפואה הסינית, רגש הפחד שייך לאלמנט המים, שמיוצג בגוף על ידי הכליות. תפקידן של הכליות הוא לייצר ולהזרים אנרגיה לגוף כיוון שהן נמצאות בבסיבו. במהלך טיפול דיקור סיני
מוחדרות לגוף המטופל מחטים, הממוקמות באזורי מפתח בגוף (מרידיאנים) האחראים לתחושות ותפקודים שונים. המחטים הן מחטי פלסטיק עדינות, דקות ממחטי מזרק רגילות, והחדרתן אינה כואבת, אך בהחלט מורגשת.

לאחר החדרת המחטים נשאר המטופל לשכב למשך כעשרים דקות.לאחר מכן מוצאות המחטים מגופו עד לטיפול הבא. לטיפולי דיקור סיני אין מספר מוגדר. לכל מטופל מותאם מספר טיפולי דיקור סיני בהתאם לחומרת מצבו ומשך הזמן במהלכו סבל מהסימפטומים שבגינם הגיע לטיפול. רבים מדווחים כי דיקור סיני הינו דרך יעילה למדי בהתמודדות עם תופאות כמו חרדות ודיכאונות, שהן כאמור השכיחות ביותר בקרב הפונים לטיפול תרופתי.

האם יכול דיקור סיני להחליף את הרפואה הקונבנציונאלית? לא בהכרח. קיימות לא מעט סתירות בין השיטה הקונוונציונלית לשיטה הרפואה הטבעית, וזכות הבחירה היא כמובן בידי המטופל. 
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / גוף ונפש / תרופות פסיכיאטריות - למה לי?. !