יום ראשון, 17 באוקטובר 2021

מדיטציה לשליטה בהתפרצויות

מאת: מערכת מנטול
התפרצויות זעם הן תופעה מוכרת אצל מבוגרים וילדים גם יחד. התקפי זעם יכולים ללבוש צורות ביטוי שונות,
החל מצורת דיבור אלימה וטונים גבוהים ואף באלימות פיזית כלפי הסובבים, חפצים דוממים או אפילו בעל ההתקף עצמו. הגורמים המביאים לכך הם רבים ומשתנים בהתאם לרקע
הנפשי והמשפחתי. התקפי זעם שכאלה נובעים לרוב מחוסר יכולת להתמודדות במצבי מצוקה שונים.

לרוב, הופכים חיי הסובלים מהתקפים אלו לגיהינום עלי אדמות. באופן בלתי נמנע, מושפעים מכך גם בני המשפחה הקרובה והחברים. למזלנו, ברגע שמבינים כי התקפי זעם אינם גזירה משמיים, ניתן להתגבר עליהם בדרכים שונות.

אחת הדרכים הטבעיות והיעילות ביותר היא תרגול יוגה ומדיטציה. יוגה אינה מסתכמת רק בשורה של תרגילים ותנוחות, ולמעשה היא מכילה אורח חיים שלם הנע סביב האיזון העדין בין הגוף והנפש,
זאת מתוך הבנה כי השניים קשורים קשר הדוק. תרגילי יוגה, הם חלק אינטגראלי משגרת יומם של נזירים בודהיסטים: לצד ארוחות צמחוניות מסודרות ומדיטציה, מקפידים הנזירים גם על אימונים וברכות ("ויניאסות") הכוללים רצף קבוע של תנוחות שונות.
יוגה ומדיטציה
המערב אימץ בחום את היוגה כחלק מהתפתחות המודעות לקשר בין הגוף לנפש. גם מדיטציה התקבלה בחום בעולם המערבי, שנראה זקוק לה כיום יותר מאי פעם. קצב החיים המסחרר במערב גורם להצטברות כעסים ולחצים הנותנים את אותותיהם השליליים בכל מי שלוקח בו חלק. יוגה ומדיטציה הן דרכים נפלאות למצוא שלווה ולהאט לרגע את הקצב.

תרגול היוגה נעשה תוך שתיקה והתרכזות בנשימה נכונה ומעגלית. ישנם סוגים רבים של יוגה,
חלקם אינטנסיביים בעלי אוריינטציה ספורטיבית (כמו אשטאנגה יוגה) וחלקם מדיטטיביים יותר (כמו שיבאננדה). לאלו המעוניינים לוותר כליל על התנועה הגופנית והתרגול הפיזי ניתן לתרגל מדיטציה באמצעות מדריך או באופן פרטי. כיום קיימות סדנאות בנות מספר ימים המציעות התנסות בסוגים
שונים של יוגה, מדיטציה וסדנאות שתיקה. המדיטציה מאפשרת למתרגלים לחוות חוויה של
התכנסות פנימית כתחליף לחיפוש והמרדף החומריים שאנו מנהלים. גם כאן נעשה התרגול תוך שתיקה מוחלטת והתרכזות בנשימה, והוא מביא לחוויות רוגע פנימי שאין לה תחליף.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / גוף ונפש / מדיטציה לשליטה בהתפרצויות. !