שבת, 18 בספטמבר 2021

הידעתם? כושר מסייע לשיפור השלווה

מאת: מערכת מנטול
אלה מכם העוסקים באימון ספורט מסוג זה או אחר, יכולים להעיד כי לאחר האימון מציפה את גופכם תחושה חיובית וממלאת.
ואכן, זה זמן רב מכירים חוקרים מתחומי הפסיכולוגיה והספורט בהשפעתם החיובית של מכוני כושר על שלוותם של המתאמנים.

האם אנחנו בסדר? מדוע מדובר בדבר נורמאלי, שהרי מדובר בעינוי עצמי!
אם כך מהי הסיבה לתחושה החיובית שאנו חווים לאחר ריצה ממושכת או אימון כושר?

בזמן מאמץ גופני ממושך (שחייה, ריצה, ביקור בחדר כושר או כל פעילות ספורטיבית אחרת) שורף גופנו קלוריות על מנת להפיק אנרגיה. מלבד פעילות שריפת הקלוריות (שהיא הסיבה העיקרית בגינה מגיעים רוב המתאמנים לשלל מכוני כושר), משחרר הגוף חומר הקרוי אנדורפינים. חומר זה מתפשט בגוף וגורם לתחושה טובה ונעימה גם זמן רב ואחרי האימון.
ספורט וכושר גופני
מכוני כושר מאפשרים לנו אסקפיזם מוחלט: בבואנו אנו נכנסים לחלל נעים, מעוצב וממוזג. סביבנו מתהלכים שלל מתאמנים בבגדי ספורט מחטבים, ומכל עבר ניבטים שלל פרצופים מחויכים תוך כדי שהם מדוושים, מרימים משקולות, מנתרים על מדרגות אירובי ועוד.

מובן, שעבור אלו שאינם חובבי ספורט, החוויה היא פחות אידיאלית. לא כולם ששים לנתר במקום, לקפץ ולהזיע כשבחוץ הטמפרטורה היא ארבעים מעלות ובטלוויזיה משדרים באותו זמן את הסדרה האהובה עליהם ביותר. מכוני כושר פונים דווקא לאותם אנשים שחשים רתיעה מספורט. אם מתוך עצלות, אם מתוך דימוי עצמי נמוך וחוסר בטחון ואם מתוך חוסר  מודעות לנושא.

פסיכולוגיה וספורט הם שני תחומים שאינם זרים זה לזה. מחקרים רבים שנעשו וממשיכים להיעשות כל העת מראים כי ספורט הוא דרך יעילה ומוכחת לשיפור דיכאון ולהעלאת הביטחון העצמי. עבור אלו הנמנעים להגיע למכון הכושר מתוך חוסר בטחון ובושה בגופם נשמח לספר כי דווקא במכון הכושר זוכים המתאמנים ליחס מפרגן ומעודד מצד שלל המאמנים ומדריכי המקום. מלבד שיפור החזות החיצונית וחיזוק הדימוי העצמי, זוכים כאמור המתאמנים בתחושת שלווה עמוקה, כזו שלא ניתן להשיג בישיבה אפילו על הכורסא הנוחה ביותר בבית, תוך בהייה במרקע.

ולכל אלו שהמילה פסיכולוגיה על הקשריה גורמת להם להרמת גב וחרחורי בוז, נמליץ פשוט להגיע למכון הכושר ולנסות בעצמם...
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / גוף ונפש / הידעתם? כושר מסייע לשיפור השלווה. !