יום רביעי, 28 ביולי 2021

פסיכולוגיה לילדים - מי מפחד מהחושך?

מאת: מערכת מנטול
כולנו מפחדים ממשהו. כמבוגרים, יש לנו פחדים מהפסדים כספיים, ממס הכנסה, מבעיות בריאותיות ומשאר "צרות של מבוגרים".
ילדים נוטים לסבול משלל פחדים שלא תמיד יש להם אחיזה במציאות: פחד מחושך, פחד להישאר לבד, פחד ממקומות גבוהים, מחלומות מפחידים ועוד. פחדים אלו הם לרוב חלק בלתי נפרד מהתפתחותו של כל ילד. רגעי ההתגברות על הפחד הם רגעים של תחושת סיפוק וניצחון עצומים.
באמצעות גישה תומכת וסבלנית ועל ידי שיחה והסברה, ניתן לסייע לילדים לגבור על אותם פחדים, אולם ישנם מקרים בהם נדרשת ממש עזרה מקצועית.

להורים רבים גורם רעיון הפנייה לאיש מקצוע תחושת אי נחת. לא רבים הם ההורים שששים לערב דמות מקצועית מבחוץ. לעתים מתוך חשש כי יעמדו ל"משפט" על ידי פסיכולוגים, או איש מקצוע מתחום הפסיכולוגיה, לעתים מתוך רצון להגן על הילד ולעתים מתוך הצורך האנושי לשמור על פרטיותם של בני המשפחה. אם כן, מתי בכל זאת חשוב לפנות לסיוע מקצועי? הרגע בו הופך הפחד הנורמטיבי לפחד משתק, כזה המדיר שינה מעיני הילד, או המגביל את פעולות היומיום שלו (חוסר מסוגלות לצאת לבד מהבית, ללכת לגן או לבית הספר, לישון לבד ועוד) - הוא הרגע בו יש צורך בהתערבות חיצונית.
פסיכולוג  לילדים
מוסד הפסיכולוגיה הינו גוף המתמודד כבר שנים רבות עם תופעת פחדים ופוביות אצל ילדים. כיום קיימים מאות מטפלים שהוסמכו לעבוד במיוחד עם ילדים וזאת בשל הצורך הנדרש בשדה המשחקים (החיים). באמצעות שיחה, ציור ופעילויות משותפות נוספות, עומדים המטפלים לעומק על טיבן של הבעיות השונות שעשויות לגרום לפחדים וחרדות בקרב ילדים. לרוב, פחדים אלו הינם חלק ממערך בעיות עמוק יותר המצריך בירור מקצועי.

לאלו המביעים עדיין רתיעה מרעיון הטיפול הפסיכולוגי - חשוב לזכור: בניגוד לשנים הרחוקות בהן נחשב טיפול פסיכולוגי מנת חלקם של דיירי מוסד לחולי נפש בלבד, מכיר היום העולם המערבי בחשיבותה של הפסיכולוגיה ככלי טיפול מקובל, המוזכר באזני כל, זהו כלי שאינו מהווה עוד כל מקור לבושה. נהפוך הוא: טיפול פסיכולוגי מגיל צעיר במקרים של פחדים וחרדה עשוי להקל משמעותית
על חיי ילדיכם ועל חייכם גם יחד.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / גוף ונפש / פסיכולוגיה לילדים - מי מפחד מהחושך?. !