יום חמישי, 4 ביוני 2020

ניתוח הקטנת חזה – שאלות ותשובות

מאת: מערכת מנטול
מתלבטות לגבי ניתוח הקטנת חזה? יש לכן שאלות. הפוסט הבא יעזור לכם לעשות סדר בראש.
בעידן בו אידיאל היופי מעודד נשים דווקא להגדיל את מידת החזה, נשים רבות מתעניינות בפעולה ההפוכה - הקטנת חזה. למרבה ההפתעה, מדובר באחד מהניתוחים השכיחים ביותר בקרב הפונות לניתוחים פלסטיים ואסתטיים. מה הסיבה לכך? ניתוח הקטנת חזה משפר את התפקוד היומיומי של המטופלת - חזה גדול וכבד גורם לעיתים לכאבים, בעיקר באזור הצוואר, הגב והכתפיים, ועלול אף לגרום לעקמת. אצל חלק מהמטופלות ידוע גם על תלונות שקשורות לקשיים בנשימה ושפשופים בעור, בעיקר באזור הקפל התת שדי. בנוסף לקשיים הפיזיים והבריאותיים, נלווים גם קשיים סביבתיים כמו קושי בעיסוק בפעילות ספורטיבית, פעילויות חברתיות ומציאת ביגוד הולם - כבר מגיל צעיר.

מי מתאימה לניתוח הקטנת חזה?

נשים המתאימות לניתוח סובלות מפגיעה בריאותית הבאה לידי ביטוי בכאבים ופגיעה באיכות החיים ובדימוי העצמי בעקבות גודל החזה. לעומת זאת, נשים בעלות חזה גדול הסובלות מאותן תופעות ונמצאות בתקופת הנקה או קרוב אליה - אינן מועמדות לניתוח. כמו כן, מעשנות כבדות הינן מועמדות בסיכון גבוה.

איך להתכונן לניתוח הקטנת חזה?

פגישת ייעוץ עם הרופא המנתח היא הכרח טרם ההחלטה על הניתוח. בפגישה תישאלי שאלות הנוגעות להיסטוריה הרפואית האישית שלך, כמו גיל, המצב הבריאותי הכללי, אשפוזים, ניתוחים, תרופות, היסטוריה של סרטן שד במשפחה והריונות מתוכננים. בדיקת שד מקיפה תיתן מידע חשוב לגבי נוכחות של גושים בשד, הערכה של מידת הצניחה, איכות העור וגודלו היחסי של השד - מידע שיאפשר להחליט על אופן הניתוח ומהלכיו. עישון כפי שצוין הינו גורם משפיע בהחלטה האם לנתח או לא, אך בכל מקרה יש להימנע מעישון בתקופה שלפני הניתוח.

מהן השיטות בהן מבצעים את הניתוח?

הטכניקה העיקרית בה מתבצע ניתוח הקטנת החזה מבוססת על שיקולים וחישובים גאומטריים, והיא כוללת בעיקרה את הזזת העטרה והפטמה בנוסף להסרה של רקמות ועודפי עור, עד לעיצוב מחדש של השד. ברוב המקרים, העטרה/פטמה תוזז מעלה ללא ניתוק מהשד, אלא אם כן מדובר בבמקרה של חזה גדול מאוד בעל מידת צניחה גדולה. מידת הצניחה של השד נקבעת על ידי מדידת המרחק היחסי בין הפטמה לקפל. במקרה שבו המרחק הגדול, לעיתים יש לנתק את העטרה או הפטמה ממקומה המקורי ולמקם מחדש.
המגמה הרווחת ברוב ניתוחי ההקטנה בשנים האחרונות, היא להשאיר כמה שפחות צלקות באזור המנותח. לאחרונה פותחו שיטות המאפשרות להותיר שתי צלקות בלבד, אך יש לזכור כי מדובר במקרים ספציפיים מאוד ויש להתאים את שיטת הניתוח לכל מטופלת באופן אישי.

תוך כמה זמן מחלימים מהניתוח ומתי אפשר לראות תוצאות?

ניתוח הקטנת חזה כרוך בהרדמה כללית, ואורך בדרך כלל כשלוש שעות. לאחריו במרבית המקרים יש להישאר להשגחה במהלך לילה אחד לפחות. בתוצאות אפשר להבחין מייד בסיום הניתוח, כאשר הצלקות שנותרו יטושטשו עם הזמן ובהתאם לסוג העור של המטופלת. תהליך ההחלמה מהניתוח נע אצל הרוב המטופלות בין שבעה עד עשרה ימים מיום הניתוח, ויש להשתמש בחזיית ספורט לתמיכה לתקופה של חודש ימים.

רוצה לקבל הצעה להקטנת חזה - מנתחים להקטנת חזה.

רוצים לדעת עוד ? רוצים לשמוע על הטבות ומבצעים בתחום ?
חברים באחת מקופות החולים ? יתכן ומגיע לכם סבסוד מהקופה .
אנחנו הכתובת ! השאירו לנו פרטים .
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ בחינם בתחום הקטנת חזה
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / ניתוחים פלסטיים / ניתוח הקטנת חזה – שאלות ותשובות. !