יום רביעי, 28 ביולי 2021

חושב על אוכל? שתה משהו

מאת: מערכת מנטול
מכירים את זה שאתם במהלך דיאטה עצבנית, אבל מנקרת לכם בראש תמונה עצומה של גביע גלידה שוקולד מנצנץ?
מכירים את זה שאתם במהלך דיאטה עצבנית, אתם משקיעים בה את כל כולכם בצורה טוטאלית, מקפידים בצורה נוקשה לספור כל קלוריה וקלוריה ולא לחרוג מטבלת ההרזיה שקבעתם לעצמכם, אבל בכל אותה העת, בלי שתוכלו לשלוט על זה, מנקרת לכם בראש תמונה עצומה, צבעונית ועסיסית של מנת המבורגר דשנה, או של גביע גלידה שוקולד מנצנץ?

בטח שאתם מכירים את זה. מי לא מכיר את זה? מדובר באחת התופעות הידועות, והאכזריות ביותר בכל הנוגע לעולם הדיאטות. אנחנו מתים להצליח לרסן את עצמנו, אבל לא מצליחים, מפנטזים כל הזמן על מיני מתוקים ופינוקים קולינאריים, ובסוף, כמו תמיד, אנחנו מתפתים, ונופלים בגדול. וכך, פעם אחר פעם, מתנפץ לו שוב חלום הגזרה הדקיקה שלנו, חלום ששום דיאטה או תהליך הרזיה לא מצליח לקרב אותנו אליו באמת.

לא הרבה יודעים זאת, אך שתייה של כוס נוזלים קטנה (מים, כוס תה, ועוד), בצורה סדירה, מבוקרת ותכופה תסייע לנו רבות בהורדת משקל הגוף. אך לא בכדי, שכן ישנן מספר סיבות בגינן נוזלים מסייעים בתהליך ההרזיה. השקיטו וקראו...
נוזלים בגוף
ראשית, נוזלים ובעיקר מים מסייעים לגוף להיפטר מעודפי שומן שהצטברו בו, לא בשל קסם תזונתי הפועל על השומן בגוף אלה פשוט בגלל שהם תופסים מקום נכבד בהשקטת הקיבה שלנו. הסיבה לכך היא פשוטה, הנוזלים ממלאים את שלפוחית השתן, זו לוחצת על הקיבה ויוצרת לחץ הפוך, או אז נגרמת הרגשת שובע אשר משביעה אותנו עד מתן השתן הבא. חשוב לדעת כי בחלק מסוים מהמקרים, נוזלים אף מסוגלים להשביע אותנו לתקופה ארוכה (תלוי בתדירות ובכמות השתיה). כמובן שאין מדובר בתחליף קבוע לאוכל, אבל אדם שישתה הרבה בצורה קבועה (אסור כמובן להיסחף, שתייה מרובה מידיי עלולה לגרום להרעלה ולהרגשה לא טובה), יהיה אדם פחות רעב, אשר ימעט להיתקל בהתקפי רעב שגוררים אחריהם התקפי אכילה מאסיביים.

דבר שני, נוזלים תורמים רבות לתהליך העיכול שלנו. במידה ולא נצרוך נוזלים בצורה סדירה, הגוף, יתקשה לעכל את המזון שאכלנו, מה שיוביל לבעיות בריאותיות שונות, וכן להשמנה.

בזמן דיאטה או בעת פעילות ספורטיבית שנעשית לצורך הרזיה, הגוף שלנו חלש יותר ונזקק לנוזלים. צריכת נוזלים בעת פעילויות אלו תסייע לתפקוד הגופני שלנו, ולאפקטיביות של תהליכי ההרזיה, הדבר שקול לצמח ללא מים או מול צמח רווי ומדמה תנופת פריחה אל מול נבילה. נוזלים המעשירים את הדם ומעבים את נפחו, פשוט גורמים לנו לחיות גבוהה יותר ובכך גם לפרצי אנרגיה ארוכים יותר.
ולסיום, גופנו זקוק לנוזלים - הם אלו שמניעים אותו ומספקים לו כוח. ללא צריכה קבועה ומרובה של נוזלים, בעיקר בזמן הדיאטה, גופנו יהיה חלש ורופס דבר שיוביל בצורה ישירה למועקה פסיכולוגית וכתוצאה ממנה לצריכה מוגברת של מזון. צריכה רבה של נוזלים, ובעיקר מים, תסייע לגופנו לשמור על המשקל החדש אליו הגענו כתוצאה מהדיאטה, כך נשאר יפים וחרוצים...
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / תזונה ודיאטה / חושב על אוכל? שתה משהו. !