יום רביעי, 28 ביולי 2021

הפרעות קשב וריכוז - טיפול בלתי קונבנציונלי

מאת: מערכת מנטול
ילדכם אובחן כסובל מהפרעת קשב וריכוז. הוא מתקשה לתפקד בכיתה, סובל מהתפרצויות אלימות או מאבד את הריכוז במהירות
הפרעות קשב וריכוז גורמות לסובלים מהן מצוקה גדולה. אין פירושן פגיעה ביכולת האינטלקטואלית. נהפוך הוא: ילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז מצטיינים פעמים רבות במנת משכל גבוהה
במיוחד, רגישות גבוהה וכישורים חברתיים מעולים. אך למרות זאת, יש צורך למצוא פתרון שיאפשר לילדכם ללמוד ולתפקד בכיתה בצורה נורמטיבית, ואחת מהדרכים הנפוצות ביותר היא מתן ריטלין.

בישראל נמכרים בשנה כ-2 מליון כדורי ריטלין לעשרות אלפי ילדים. ריטלין היא תרופה פסיכיאטרית המיועדת לטיפול בהפרעות קשב וריכוז בילדים ומבוגרים (ADHD). מטרתה של התרופה היא לגרום למטופל להצליח בביצוע משימות שונות כמו ישיבה ממושכת בכיתה, קליטה ושינון של חומר לימודים, וכל מטלה אחרת הדורשת סבלנות וריכוז.

כדורי ריטלין הם הטיפול הראשון שמוצע בדרך כלל על ידי הצוות החינוכי והפסיכולוגי של בית הספר. למערכת החינוך הציבורית אין כיום את הכלים הדרושים על מנת להתמודד עם ילדים הסובלים
מ-ADHD. ריבוי הילדים בכיתות והשחיקה של המורים מביאים את הריטלין לפתרון הזמין ביותר במקרים של הפרעות קשב. ואכן, עושה הריטלין את עבודתו נאמנה. 
הפרעות קשב וריכוז
ילדים המטופלים בריטלין אכן מדווחים על שיפור ניכר בתפקודם בלימודים ובכיתה. כדורי ריטלין אכן משפרים את כושר הריכוז ומאפשרים לילדים להשתלב במסגרת באופן נורמטיבי ותקין.

מה שלא מספרים לנו כל הממליצים בחום על התרופה, על תופעות הלוואי העצומות שהיא גורמת: איבוד תאבון משמעותי, ירידה במשקל, אדישות ובחילות הן רק חלק זעום משלל תופעות הלוואי החמורות שגורמת התרופה, ביניהן גם נזקים לטווח הרחוק.

כיום קיימות אלטרנטיבות טבעיות למתן רטלין, ביניהן דיקור, המשיג תוצאה כמעט זהה לפעילות הריטלין באופן טבעי. הדיקור משחרר ככל הנראה חומרים כימיים מהמוח המתפקדים כמתווכים עצביים ומרגיעים ומאזנים את מערכת העצבים. את הדיקור, יש לשלב בתפריט תזונתי מיוחד על פי הרפואה הסינית. בנוסף, עובדים חוקרים על פיתוח תוספי תזונה המכילים חומרים טבעיים התורמים לשיפור הריכוז ומסיעים אף הם בתפקוד תקין ונורמטיבי.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / גוף ונפש / הפרעות קשב וריכוז - טיפול בלתי קונבנציונלי. !