שבת, 31 ביולי 2021

ספינינג בבית הספר...

מאת: מערכת מנטול
מי מאיתנו לא זוכר את שיעור הספורט/חינוך גופני בבית הספר? רוב השיעור חיכינו בציפיה שהמורה ישלוף את הנשק הסודי (כדור) ויאפשר פעילות מעניינת.
שיעורים אלו לרוב חוטאים למטרתם, ולעיתים אף עלולים להמאיס את השמירה על כושר גופני בקרב הילדים. האם לא ניתן להפיק יותר משיעורים אלו, שלרוב מתמקדים בענפי ספורט מסוימים (לפי העדפות המורה או תכנית הלימודים) ומזניחים אחרים, לא פחות חשובים? מי מאתנו, בהיותנו תלמידים לא העביר את רוב השיעור בציפיה כי לקראת סיומו ישלוף המורה את הנשק הסודי (כדור) ויאפשר פעילות מעניינת יותר במשך 10 הדקות האחרונות?

שיעורי הספורט בבית הספר הם בעלי פוטנציאל עצום! גם לניקוי ראש עבור התלמידים אבל גם לשמירה על כושר גופני, כאמור תורם לריכוז, לערנות ויכול לתרום להעלאת ביצועים בלימודים.

שילוב של תכנים פופולאריים, דוגמת ספינינג, בבית הספר עשויים לתרום לא פחות לשימור כושר גופני אצל התלמידים ובאותה עת להנאה מן העיסוק בכושר גופני.
ספינינג הינו אחד הדרכים הפופולאריות ביותר כיום לשמירה על כושר. חוגי הספינינג במכוני הכושר מלאים ורשימות ההמתנה מתארכות. הספינינג גם משפר סיבולת שרירים, סיבולת לב ריאה, גם מחטב וגם אמצעי מצוין לשריפת מאות קלוריות.
רכיבה על אופניים
אם כן לא נאפשר לילדינו ליהנות ולעשות ספורט כפי שאנו עצמנו היינו מעדיפים?
מובן, כי על כל דבר להיעשות במידה. ויש לגבש תכניות עבודה, או חלוקה לרמות על מנת להתאים את רמות המאמץ לילדים ולמנוע פגיעות ונזקים העשויים להיגרם מאימון לא נכון. כאן נכנס תפקידו של המורה/מדריך, ואין ספק כי היתרונות יעלו על החסרונות.

קיימות דרכים נוספות כגון, אימונים בחדר כושר, קיקבוקסינג, שחיה ועוד אשר יוכלו להפוך את שיעור החינוך הגופני המסורתי לשיעור אפקטיבי יותר ואף מהנה יותר. גם אם יצאו לפועל רק חלק מן האפשרויות יצאו התלמידים מורווחים ממש כשם שמערכת החינוך והספורט בישראל ירוויחו.

אולם, לצורך עשיית השינוי יש צורך בהחלטה מערכתית. יש להעמיד תקציב ראוי ממשרד החינוך, ולנתב כספים לצורך רכישת ציוד מתאים לבתי הספר, ולהשקיע בהשתלמויות עבור מורי הספורט להדרכת ספינינג/חדרי כושר או קורס מצילים. בדרך זו, גם נהפוך את שיעורי הספורט ליעילים יותר, ואולי גם למהנים יותר.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / כושר גופני / ספינינג בבית הספר.... !