שבת, 18 בינואר 2020

כך תצליחו להתמיד בדיאטה ולרדת במשקל

מאת: מערכת האתר
רבים מאתנו מתמודדים עם בעיות משקל למשך חלק גדול מאוד של חיינו
העולם המערבי שבו אנחנו חיים הוא עולם שונה בתכלית מזה שבני האדם חיו בו עד לפני לא הרבה מאוד זמן

רבים מאתנו מתמודדים עם בעיות משקל
למשך חלק גדול מאוד של חיינוהעולם המערבי שבו אנחנו חיים הוא עולם שונה בתכלית מזה שבני האדם חיו בו עד לפני לא הרבה מאוד זמן. עד סוף המאה ה-19, מרבית העבודות בהן עבדו בני האדם בעולם כולו היו עבודות בעלות מרכיב פיזי מובהק, וגם אם לא הייתה עבודה פיזית של ממש בעבודה אורח החיים של תקופות אלה חייב את בני האדם להפעיל את הגוף שלהם בצורה ניכרת, וכך לנהל אורח חיים שלמעשה היה בריא יותר, חרף מערכת הרפואה היעילה הרבה פחות שהייתה אז. עם זאת, הפיתוחים הטכנולוגיים והמדעיים של מאה השנים האחרונות הכתיבו שינוי מהותי ביותר באורח החיים של מרביתנו, שמעבירים את מרבית היום בישיבה, אוכלים אוכל בריא פחות ומשמין יותר, ומבצעים פחות פעילות גופנית מתוכננת או ספונטנית. משום כך, רבים מאתנו מתמודדים עם בעיות משקל למשך רוב ימי חיינו, ומחפשים דרך לשמור על דיאטה בצורה יעילה ולהוריד במשקל ולשמור עליו לאורך זמן.


כיצד ניתן להתמיד בדיאטה ולרדת במשקל בצורה יעילה ביותר לאורך כמה שיותר זמן?

  • לא מדובר במשימה בלתי אפשרית - הבעיה האמתית עם דיאטות מודרניות היא שקל מאוד להגיע מהן למצב של תסכול עמוק ולוותר עליהן כליל. הסיבות לכך הן לא מועטות - בדרך כלל מדובר בשינוי רדיקלי ומהיר באורח חיים ארוך שנים, ישנו קושי בלתי מבוטל וסבל של ממש עבור מי שסובל מכושר גופני ירוד להתחיל ולשמור על כושר גופני, ולמעשה כיום אנחנו גם יודעים שהתפקודים המוחיים של מי שסובל מהשמנה לאורך זמן משתנים כך שהוא מפרש אוכל כתפיסת פרס, ותפקוד מוחי הוא דבר שקשה מאוד להיפרד ממנו. עם זאת, לא מדובר במשימה בלתי אפשרית, וצריך להתייחס לשינוי שאנחנו רוצים לערוך כשינוי מערכתי, הדרגתי ומקיף ולא רק כדיאטה.


  • איך עושים זאת? - שינוי אורח חיים על ידי דיאטה צריך להיות שינוי של ממש. עלינו להגביל את עצמנו בעיקר בכל מה שנוגע לפחמימות - והוכח כי דיאטות דלות בפחמימות, שיכולות להיות גם בלתי מוגבלות מבחינות אחרות, הן דיאטות יעילות ובריאות יותר לאורך שנים. עלינו לרשום לעצמנו מרשם לפעילות גופנית - ואם אנחנו לא מוצאים זמן לפעילות מתוכננת עלינו להקפיד לבצע פעילות גופנית ספונטנית, בהליכה או בנסיעה לאופניים למקומות בילוי, עבודה או לימודים. כך, צעד אחר צעד, נשנה את אורח החיים שלנו לאורח חיים בריא יותר.

אנחנו צריכים לחשוב פחות על דיאטות ויותר על שינוי אורח חיים של ממש - רק כך נוכל לבצע שינוי אמתי


המחשבה על דיאטה כעל מטרה קצרת טווח ובעלת יעד ספציפי היא מחשבה שגויה שגורמת לנו אולי לרדת במשקל אך גם להעלות אותו תוך זמן קצר. כאשר אנחנו חושבים על כך בתור שינוי אורח חיים, אנחנו עושים לעצמנו שירות טוב יותר - עם מטרות נקודתיות וקצרות טווח בשילוב מטרות ארוכות טווח, ועם שיפור של כלל הערכים הבריאותיים שלנו.
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ בחינם בתחום מאמר 431
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / תזונה ודיאטה / כך תצליחו להתמיד בדיאטה ולרדת במשקל. !