יום חמישי, 20 בפברואר 2020

כל הסיבות לשמור על כושר גופני

מאת: מערכת האתר
העולם המודרני הוא עולם שבו קל מאוד להתרשל בשמירה על הכושר הגופני שלנו, אך המודעות לעניין היא רבה אנחנו חיים בעולם מלא פיתויים.
בין אם מדובר בפיתויים של אוכל משמין במיוחד ולא בריא בצורה קיצונית, ובין אם מדובר בפיתויים של פנאי, שמאפשרים לנו לשבת שעות רבות מול מסכים ולא להפעיל את הגוף שלנו כלל. הפיתויים הללו הם אמנם מאפיינים של חברת שפע מערבית ומתקדמת, אך מדובר גם בפיתויים שיש בהם ממד לא מבוטל של סכנה עבור הבריאות שלנו לטווח הארוך.


למעשה, ניתן להגיד כי מרבית האנשים בחברה הישראלית בפרט והמערבית ככלל מנהלים מה שניתן לכנות אורח חיים יושבני - כלומר יושבים במשך רוב היום שלהם, בין אם בעבודה ובין אם בשעות הפנאי שלהם. בעולם שכזה, שבו הפעילות הפיזית היא כבר לא מרכיב בלתי נפרד מהעבודה שלנו ושגרת היום יום שלנו, חשוב מאוד לשמור על כושר גופני בצורה מתוכננת ונכונה, עם אימונים תכופים ככל הניתן ששומרים על הבריאות שלנו לאורך זמן - וכעת נבין בדיוק מה התפקיד של הכושר הגופני בשמירה על עצמנו.

מהן הסיבות שבגינן כדאי לנו מאוד
להקפיד על שמירה על כושר גופני?


  • מדוע חשוב לשמור על הכושר? כושר גופני הוא מרכיב בלתי נפרד מהבריאות של בני האדם, ולא בכדי אנשים ששומרים על הכושר שלהם ועל בריאות הגוף שלהם חיים באופן סטטיסטי כמות ניכרת של שנים יותר מאנשים שלא עושים זאת. ברמה הפשוטה ביותר, שמירה על כושר משפרת את קליטת האינסולין בגוף שלנו (ובעצם מונעת ממנו להיקלט בצורה מלאה), וכך מונעת השמנה. שמירה על כושר מונעת לאורך זמן בעיות של לחץ דם גבוה, דופק גבוה, מחלות לב ומחלות ריאה, מחלות כבד, מחלות דם, ואפילו משפרת תפקודים מוחיים לאורך זמן.

  • איך עושים זאת נכון? כל אחד מאתנו חייב להקדיש זמן ומחשבה לשילוב נכון של כושר גופני בחיים היום יומיים שלנו. בין אם מדובר באימונים מתוכננים של ממש, ובין אם מדובר בשינוי מסוים של שגרת היום יום כך שהיא תחיל יותר פעילות פיזית שגרתית, אנחנו צריכים לעשות זאת נכון. הרפואה המודרנית מבינה כי לעתים עלינו לרשום לעצמנו "מרשם" לכושר גופני - שכן שמירה על כושר יכולה לעבוד כמו תרופה לכל דבר ועניין, ולעתים שיפור הכושר הגופני ושמירה עליו יכולה לדכא לחלוטין מחלות שנחשבות כרוניות וחשוכות מרפא כמו סוכרת סוג 2.

בכל מה שנוגע לבריאות שלכם או של
הסביבה הקרובה שלכם, אל תתנו לעצמכם להתרשלבין אם מדובר בנו עצמנו, בין אם מדובר בסביבה הקרובה של המשפחה שלנו והאנשים הקרובים אלינו ביותר, ובין אם מדובר בנו כחברה - אנחנו צריכים לשים יותר דגש ולתת יותר משמעות לכל מה שנוגע לכושר גופני. כך, נוכל למנוע כל כך הרבה מחלות ומצבים רפואיים שמאפיינים את העולם המערבי.
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ בחינם בתחום מאמר 431
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / כושר גופני / כל הסיבות לשמור על כושר גופני. !