שבת, 18 בינואר 2020

מהי תעודת נצח ומדוע חשוב להכיר אותה?

מאת: מערכת האתר
איכות חיים היא לא רק לדאוג לבריאותנו, למצב נפשי תקין ורגוע ולתחושה של איזון בחיים. לעתים קרובות השאלה מה יקרה לאחר שכבר לא נהיה פה גורמת לנו לחוסר שקט. כתיבת צוואה שתגדיר את חלוקת הרכוש לאחר לכתנו מסייעת לפעמים ליצירת אותו שקט נפשי.


איכות חיים היא לא רק לדאוג לבריאותנו, למצב נפשי תקין ורגוע ולתחושה של איזון בחיים. לעיתים קרובות השאלה מה יקרה לאחר שכבר לא נהיה פה גורמת לנו לחוסר שקט. כתיבת צוואה שתגדיר את חלוקת הרכוש לאחר לכתנו מסייעת לפעמים ליצירת אותו שקט נפשי. כיום, אנחנו יכולים לקחת איתנו בארנק או לחבר לטלפון הנייד את המשנה הסדורה שלנו - הרוחנית והפיזית, אותה אנחנו מעבירים אל הדור הבא.

תעודת נצח - הדור השלישי של הצוואות


קוראים לה תעודת נצח והיא צוואה קצת אחרת. אם עד כה היינו כותבים צוואה בכתב יד וחותמים עליה בנוכחות עדים או בבית המשפט, היום אפשר ליצור צוואה דיגיטלית, כזו שמכילה בתוך שבב קטן אחד את כל האמת שלנו.

תעודת הנצח מהווה קפסולה בעלת תוקף משפטי, שבעצם מאפשרת לנו ליצוק אליה את הצוואה החומרית הסטנדרטית, זו שאנחנו מבטאים בה חלוקת רכושנו בין הקרובים לנו, לצד צוואה רוחנית. הצוואה הרוחנית מאפשרת לנו להגיד דברים שהיה חשוב לנו לתעד, לחלוק ולהעביר את המידע ללא מתווכים אל הדור הבא.

איך זה עובד בעצם?תעודת נצח כוללת כאמור צוואה רוחנית לצד צוואה חומרית, המבטאת את חלוקת הרכוש ככל צוואה אחרת. המידע מצולם בוידאו או נכתב ומועבר לשבב אלקטרוני אחד, המאוחסן על כרטיס מגנטי, אותו אפשר לשים בכל ארנק. הכרטיס הזה שניתן לנשיאה לכל מקום הוא צוואה מהלכת, שקל לפתוח ולראות מה היא מכילה.


לתעודת הנצח יש תוקף משפטי. הצוואה מצולמת בנוכחות עדים וקבילה על פי החוק. את התעודה אפשר לשאת עליכם, בארנק או בכל תיק. או לחילופין לשמור אותה במקום מבטחים שאינו משרד עורך הדין.
לתעודת נצח תוקף משפטי חוקי מלא והיא מוכרת כיום ומאושרת על ידי בתי המשפט בישראל. פרט חשוב נוסף הוא כמובן המחיר שמקביל ושווה ערך למחיר של צוואה רגילה.

היתרון - יצירת קשר אישי ומהיר עם הדור הבאלצד העובדה שמדובר בכלי מצוין לביטוי חלוקת הרכוש, כלי שלא מצריך מעורבות של עורך דין ומאפשר עריכת צוואה מצולמת, בה הכל נאמר במפורש ובבירור, מדובר בתעודה בעלת ערך משפחתי ורגשי גדול.

תעודת נצח יוצרת קשר ישיר מאד עם הדור הבא. כל בן משפחה נבחר יכול לצפות במסר ישיר, שמועבר דרך אותו אדם ולא דרך מתווכים או עדים. הוא שומע את המילים מפי אותו אדם שכתב את הצוואה ובכך נוצר ביטוי אישי וחיבור ישיר וטבעי.

זה הזמן לספר לכל אחד מהקרובים על הקשר ביניכם, דברים שלא דיברתם עליהם, לנקות את הלב ולדעת שאתם הולכים הלאה בידיעה שהכל נאמר.

פתרון יעיל עבור מי שכבר אינו יכול לכתובאחת הבעיות הנפוצות בכתיבת צוואות, בעיקר בגיל מבוגר, הוא הקושי לכתוב את הצוואה בפועל. לעיתים קרובות אותו אדם סובל ממחלה או מצב בריאותי קשה, שמונע ממנו לשבת ולכתוב. תעודת נצח מאפשרת הקלטה וצילום של אותו אדם, כשהוא מדבר על הדברים החשובים לו ומחלק את הרכוש בעל פה. כתוצאה מכך נחסכים הרבה כאבים, עוגמות נפש ומצבים קשים. הכל פתוח והכל נאמר, ואין דרך לערער על כך.
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ בחינם בתחום מהי תעודת נצח ומדוע חשוב להכיר אותה? 436
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / בריאות / מהי תעודת נצח ומדוע חשוב להכיר אותה?. !