יום חמישי, 20 בפברואר 2020

לאשתי יש חשק מיני נמוך – האם זה מולד?

מאת: ענת בן דוד - סקסולוגית ומטפלת מינית מוסמכת
לא מעט פעמים אני נפגשת בקליניקה שלי עם השאלה האם חשק מיני זה דבר מולד. זה בעיקר מגיע מנשים וגברים שחווים עצמם כבעלי חשק מיני נמוך או זוגות שמגיעים לטיפול מיני זוגי בגלל פערים בחשק המיני.
אז תגידי, יכול להיות שזה בכלל מולד, שלי יש חשק מיני נמוך ולבעלי יש חשק מיני גבוה ואין מה לעשות עם זה?

אני מחלקת את תשובה שלי לשתיים

1. כן!

2. מה זה אומר- או מה עושים עם זה

1.כן - חשק מיני זה גם דבר מולד

חשק מיני הוא לא רק הורמונים ופסיכולוגיה אלא גם של גנטיקה.

חוקרים מהאוניברסיטה העברית בירושלים (כן, הם משלנו),הראו כי הקיים ברצף הגנים שלנו ומכונה גם "גן האהבה", משפיע D4

על רמות החשק המיני שלנו, העוררות והתפקוד המיני שלנו.

)Israeli 21c, January 2017)

משמעות הדבר שישנם אנשים שנולדים עם חשק מיני ותפקוד מיני גבוה משל אחרים ולהיפך. לא מעט גברים פותחים את הטיפול בקליניקה משפט : "אני מאוד מיני ותמיד הייתי כזה".

לעומתם יש את אלו שתוהים לעצמם " אולי אני פשוט לא מיני, מין לא כזה מעניין אותי כמו שאת אחרים". אז כן יש עכשיו הוכחה לזה גנטית. האם חוסר החשק שלך או בעיות התפקוד המיני שלכם נובעות מזה? אולי, לא בטוח.

2. אני חושב שנולדתי עם חשק נמוך אפשר לעשות משהו עם זה?

אקביל את זה לגנטיקה אחרת לצורך התשובה. אנשים שיש להם בגנים נטייה להשמנה, האם ניתן לעשות עם זה משהו או שגורלם נחרץ לסבול מעודף משקל? התשובה היא כמובן שלא.

משמעות הדבר שאותו אדם במידה וירצה לשמור על משקל גוף תקין יצטרך, כנראה, להתאמץ יותר. הדבר דומה לחשק מיני. אתה מרגיש שנולדת עם חשק מיני נמוך? את/ה תוהה האם הקושי לעוררות ואורגזמה הוא גנטי? את/ה רוצה שזה יהיה אחרת?

תשקיע/י יותר

חשק מיני אינו נקבע בלעדית על ידי הגנטיקה אלא מושפע מהרגשות שלנו, התפיסות והמחשבות שלנו לגבי סקס, הקשר הזוגי שלנו, הורמונים, מצבינו הכללי בחיים ועוד.

מניסיון של למעלה מעשר שנות טיפול בתחום, חשק מיני הוא כמו ברז שניתן לפתוח יותר או לסגור עד כמעט לחלוטין.

אז נכון שכרגע אין כדור קסם שאפשר פשוט לקחת והחשק המיני שלנו ירקיע לשחקים ובעיות התפקוד המיני שלנו יפתרו אבל גם אם היה, לא יודעת כמה היה יעיל להשתמש רק בזה כפתרון ואיזה בעיות אחרות זה היה יוצר.

מאת:
ענת בן דוד - סקסולוגית ויועצת מינית מוסמכת

מלאו פרטים לקבלת ייעוץ בחינם בתחום סקסולוגיה
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / סקסולוגיה / לאשתי יש חשק מיני נמוך – האם זה מולד?. !