שבת, 18 בינואר 2020

5 שאלות שיש לשאול בעת בחירת מטפלת סיעודית

מאת: יד לאחיות - טיפול וייעוץ סיעודי
הרגע הזה בו אנו מבינים כי להורינו המבוגרים יש צורך בעזרתה של מטפלת סיעודית במהלך היומיום הוא מורכב מבחינה מנטאלית ומעשית. ובכדי להקל על הסיטואציה יש דבר אחד שמאוד יכול לעזור לנו להתמקד והוא לדעת לשאול את השאלות הנכונות - אז אילו שאלות יש לשאול בעת בחירתה של מטפלת סיעודית?

מה הציפיות שלכם מהמטפלת הסיעודית?

לפני שאתם מתחילים בתהליך תגבשו פרופיל מתאים ותבינו מהם הצרכים שלכם: מה מספר השעות שאתם זקוקים להן, מה סוג העזרה הנדרשת, ישנם מטופלים הזקוקים למטפלת סיעודית רק כמה שעות בודדות בשבוע ויש כאלה הזקוקים לעזרה בבית מסביב לשעון. מעבר לזה בכדי להקל על מציאת מטפלת סיעודית במהירות האפשרית כדאי שתפנו לשירותי סיעוד מקצועיים.

מה הכיסוי הניתן לכם מחברת הביטוח ביטוח לאומי?

לאחר שבחנתם תכנית פעולה מתאימה חשוב שתבדקו איזה כיסוי ביטוחי אתם מקבלים מחברת הביטוח, הביטוח הלאומי או גורמים נוספים העוסקים בתחום. גם כאשר מדובר במטפלת שמגיעה מחברה המציעה שירותי סיעוד. כדאי לבדוק מראש מה התקציב שלכם, דבר שיכול להשפיע גם על שעות הטיפול. לעיתים מצבים בהם חברת הביטוח מעניקה כיסוי מלא ולפעמים המשפחה צריכה להוסיף כסף בכדי לספק לקשיש ליווי לאורך כל שעות היום והלילה.

מטפלת סיעודית? עכשיו תספרי לנו בבקשה אילו המלצות מקצועיות יש לך?

כשאתם מעוניינים לבחור איש מקצוע שייתן לכם מענה הדבר הראשון שאותו יש לבדוק הוא -מה הניסיון? חשוב לבחור מטפלת סיעודית בעלת ניסיון עם מקרה סיעודי דומה, בעלת הכשרה מקצועית מתאימה, בדיקת רמת ההכשרה ויכולת התמודדות עם כל סיטואציה שעלולה להתרחש במהלך שיגרת הטיפול שלה.
לאחר שתבדקו לפרטי פרטים את הניסיון התעסוקתי של המטפלת הסיעודית ורמת ההכשרה שלה חשוב שתדרשו לקבל לידכם גם המלצות ממעסיקים קודמים. תדרשו לקבל מספרי סלולר ולא מכתבים מוכנים מראש וזאת בכדי שתוכלו להבין ולשאול שאלות את משפחות מטופלי העבר שלהם ואפילו אנשי צוות מקצועיים שעבדו לצידה בעבר ויכולים לתת לכם עוד נקודת מבט עליה ועל אופן העבודה שלה. המלצות יכולות בהחלט לשפוך אור על עוד צדדים באישיות שלה שאי אפשר לשים אליהם לב רק במפגש אחד. הרי ידוע שלכל אחד יש תכונות אופי חזקות יותר או פחות ובקשת המלצות עוזרת לראות את התמונה במלואה.

זמינה למשרה מלאה או חלקית?

לאחר שקיבלתם המלצות על המטפלת הסיעודית, נוצרה כימיה והניסיון שלהם בהחלט מספק אתכם כדאי שתבררו מהי הזמינות שלה לעבודה, האם היא מתכננת ללמוד בקרוב או שמא לטוס לחופשה ארוכה. ככל שתשאלו שאלות לפני גם אם הן נראות קטנות ולא חשובות כך תמנעו מעצמכם עוגמת נפש. מעבר לזה חשוב ליידע את המטפלת הסיעודית בלוח הזמנים של המטופל ובבדיקות שהוא נאלץ לבצע.

האם אתם יודעים לגלות סבלנות?

תהליך בחירת מטפלת סיעודית היא כמו תהליך העסקת עובדים, צריך לבחון כל מקרה לגופו עד שתמצאו את המטפלת המתאימה ביותר. עדיף לבדוק כל מקרה לעומק ולגלות סבלנות עד שתמצאו את המטפלת הטובה ביותר.
נכתב בשיתוף יד לאחיות שירותי סיעוד
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ בחינם בתחום מאמר 442
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / בריאות / 5 שאלות שיש לשאול בעת בחירת מטפלת סיעודית. !