יום חמישי, 20 בפברואר 2020

דיור מוגן תורם לאיכות חיים, בריאות ומצב הרוח

מאת: מערכת האתר
איך מגורים בבית דיור מוגן תורמים לאיכות החיים של הדיירים? כל היתרונות במגורים בדיור מוג ומה הדיירים חווים בזמן השהייה שלהם בביתם החדש

איך מגורים בבית דיור מוגן תורמים לאיכות חיים, ולבריאות הגוף והנפש?

בני גיל הזהב, שהגיעו לגיל פרישה, לרוב נמצאים במצב בו הם כבר עברו הרבה, עשו הרבה, חוו הרבה ועכשיו הם מרגישים שהם רוצים לשפר את איכות החיים שלהם, הם רוצים שינוי. דרך מקובלת מאד לעשות שינוי זה, היא נושא הדיור מוגן ואיכות החיים שהדיירים חווים בו.
מהו דיור מוגן? איך דיור מוגן תורם לאיכות החיים? האם דיור מוגן זהה בשירותים שלו לבתי הורים אחרים? כל התשובות לשאלות אלו ועוד בכתבה המלאה לפניכם.

מהו דיור מוגן?

לפני הכל חשוב להבין מהו בכלל דיור מוגן, למי הוא מתאים ומה זה כולל. בראש ובראשונה דיור מוגן הוא בית הורים המתאים לאוכלוסיית בני גיל הזהב והגיל השלישי היכולים לנהל אורח חיים באופן עצמאי ללא תמיכה או עזרה קבועה.
בשונה מבתי אבות, הדיירים בדיור מוגן מנהלים אורח חיים עצמאי על פי לו"ז שהם קובעים לעצמם. בבתי אבות שיגרת היום נקבעת על ידי ההנהלה וצוות העובדים.

השפעת דיור מוגן על איכות החיים?

המעבר לדיור מוגן מתאים לכל אדם שיכול להרשות לעצמו וחשוב לו לשים את עצמו, את הדייר, במרכז. החיים בדיור מוגן מאפשרים, לדיירים השוהים בו, לנצל באופן מקסימלי את אורח החיים ואת השגרה שדיור מוגן מציע. הדיירים בדיור מוגן יכולים ליהנות משפע של פנאי, תרבות, פעילויות, סדנאות, חוגים ושירותים רבים והכל נמצא במתחם הבית שלהם ובהישג יד.

בני גיל הזהב שאימצו לעצמם תחביבים במהלך השנים, אינם צריכים לוותר או להפסיק את התחביבים שלהם. השגרה בדיור מוגן מעודדת פיתוח תחביבים, חיזוק תחביבים ואימוץ תחביבים חדשים. כך למשל אנשים שאוהבים לבשל, אינם צריכים לוותר על אהבתם לעולם הבישול ויכולים לבחור ביחידת דיור עם מטבח מאובזר המאפשר להם להמשיך לעסוק בתחביב שלהם.

דיור מוגן, משפרים את איכות החיים בעזרת פעילויות בשעות הפנאי

דיור מוגן ואיכות חיים הם שני דברים בלתי נפרדים. הדיירים נהנים מפעילויות מעשירות ומהנות במגוון תחומים כגון עבודות יד, מחשבים ורשתות חברתיות, הרצאות עם מיטב המרצים, חידוד החוש היצירתי ועוד.
עוד דבר שתורם ישירות לאיכות החיים של הדיירים הוא העובדה שהמעבר לבית הורים חיצוני אינו מרחיק אותם מבני המשפחה. בתי דיור מוגן רבים מעודדים פעילויות עם חברים ובני משפחה שאינם גרים במתחם הבית. בחגים, שבתות ותאריכים חשובים בני המשפחה והחברים מוזמנים למתחם הבית או לפעילות חיצונית על מנת שאלו יבלו יחד בפעילויות מגוונות.

התרומה של מגורים בדיור מוגן לבריאות הגוף והנפש

אחד היתרונות במחייה בדיור מוגן הוא כל נושא הביטחון הנפשי בתחום הבריאות. במרבית מסגרות של דיור מוגן ניתן למצוא אנשי צוות מקצועיים בתחום הרפואה ובניהם עובדים סוציאליים, מטפלים, אחיות ורופאים.
במקרה הצורך הדייר יכול לבקש לראות רופא או לחילופין לבקש ביקור רופא בבית. המגורים בדיור מוגן כוללים את השירותים הרפואיים שגרתיים אך במקרה קיצון נדרש פנייה לבית חולים או רופאים מומחים בנפרד.
בנוסף לשירותי הבריאות הדיירים יזכו לעוד קצת ביטחון ושקט נפשי בעזרת לחצן מצוקה הנמצא בכל יחידת דיור במתחם הבית, מרשמים לתרופות מרופא, אבחון ראשוני והמלצות להמשך טיפול בתוך או מחוץ לבית.

לסיכום

דיור מוגן הוא פתרון מעולה לאותם בני גיל הזהב הרוצים או צריכים לשנות את אורח החיים שלהם אך לא רוצים לוותר על איכות החיים ואפילו רוצים לשפר אותה. דיור מוגן נחשב למסגרת תומכת מאד שניתן לסמוך עליה. תחום הבריאות ואיכות החיים נמצא בראש סדר העדיפות של מסגרות מסוג זה ומשפיע ישירות על חיי הדיירים בו.
דיור מוגן
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ בחינם בתחום
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / בריאות / דיור מוגן תורם לאיכות חיים, בריאות ומצב הרוח. !