יום חמישי, 20 בפברואר 2020

עיצוב פנים - מידע למתעניינים בלימודים בתחום מזוית שונה

מאת: מערכת האתר
מתעניינים בתחום עיצוב הפנים? אולי חושבים ללמוד לימודי עיצוב פנים לתואר? הנה 5 עובדות שכדאי להכיר על התחום מזוית לא מוכרת. לחצו כאן לכתבה באתר מנטול

עיצוב פנים - בטוחים שאתם מכירים את התחום?

אז מה עולה לכם בראש שמישהו אומר לכם שהוא עוסק בעיצוב פנים? סביר להניח שהאסוציאציה הראשונה היא על כל תוכניות שיפוץ הבית ו"המייקאוברים" למיניהם. או שאולי אתם חושבים על אנשים שמסתובבים כל היום בתערוכות וחנויות צבע ומקבלים השראה או יושבים כל היום מול המחשב ועושים תכנוני חדרים וכיצד יראו בתום התהליך.
תהיה אשר תהיה המחשבה שלכם על התחום הזה, יש בו הרבה יותר מכפי שרוב הציבור חושב. ובמיוחד לשם כך, הנה לפחות 5 עובדות שסביר להניח שלא הכרתם על תחום עיצוב הפנים.

1. נכנסתם למסעדה או חנות ואהבתם את איך שהיא נראית- תגידו תודה למעצב הפנים

אנשים נוטים לחשוב שעיצוב פנים נועד בעיקר לבתים פרטיים. אך האמת היא, שתחום עיצוב הפנים נחלק בבסיסו לשני תחומים עיקריים: עיצוב פנים למגזר הפרטי- קרי בתים ודירות ועיצוב פנים מסחרי הנועד בעיקר למסעדות, חנויות וכל מה שמתנהל בו מסחר. מטבע הדברים, הצרכים של כל תת תחום כאלו הם שונים במהותם, ואם נכנסתם למסעדה או חנות ואהבתם את מה שעיניכן רואות, כנראה שזה בזכות מעצב פנים מוכשר במיוחד שעשה עבודת הכנה על החלל הזה בטרם פתיחתו לקהל הרחב. אגב, דווקא תחום העיצוב המסחרי מהווה את הכסף הגדול יותר לעוסקים בתחום ולא בתי העשירים, כפי שנהוג לחשוב.

2. עיצוב פנים לא מיועד רק עבור בתים וחללים חדשים

בדר"כמ נהוג כי בכל פתיחה של חלל מסחרי חדש, או מעבר לבית חדש, נעזרים במעצב פנים כדי לתת את הטאצ' האחרון והמנצח למראה המקום. אך האמת היא, שמשתמשים גם לא מעט בעיצוב פנים כדי לשחזר מקומות ולהקים חללים עתיקים שוב לחיים. כך למשל, בפרוייקטים כמו מתחם שרונה ששיחזר את שכונת הטמפלרים הישנה ששכנה שם, היו מעורבים בתכנון המתחם לא רק אדריכלים וקבלנים, אלא גם מעצבי פנים שדאגו להחזיר לבניינים הקסומים, גם מבפנים, את המראה העתיק והייחודי שלהם. ואם חשבתם שמדובר ביוזמות מסחריות גדולות וחד פעמיות, הרי שטעות בידיכם. שכן, כיום במסגרת לימודי עיצוב פנים לתואר ראשון, בחלק מן המוסדות , דוגמת המסלול האקדמי המכללה למינהל, נערכים פרוייקטים כאלו המשתפים סטדונטים באופן שוטף כחלק מהניסיון לשפר את פני הערים ולטפל במפגעים סביבתיים שלא נמצא להם מענה בירוקרטי הולם מצד המדינה.

3. עיצוב פנים זה הרבה יותר מרק לייף סטייל

כפי שנהוג לקשר את תחום עיצוב הפנים עם "פינוק" והרבה כסף, כך נהוג גם לחשוב שעיצוב פנים נועד בעיקר למראה וליצירת לייף סטייל בבית. אך האמת שבעיצוב פנים יש הרבה הרבה יותר מרק לעשות את החלל יפה ומזמין יותר. ראשית כל, חשוב לדעת כי מעצבי פנים לומדים בהכשרתם גם לא מעט קורסי בסיס השיייכים לתחום האדריכלות ולכן הם יכולים לסייע בניצול טוב יותר של החלל ובתכנון שלו גם מבחינת קירות או חיפויים או התאמה של החלל לצרכים מיוחדים. שנית, המגמה כיום של עיצוב פנים כלל אינה הולכת לכיוון העיצובי, אלא יותר לכיוון האקולוגי והסביבתי בדגש על ניצול יתרונות טבעיים של החלל, וחסכון של חשמל ופליטת מזהמים באמצעות ניצול כיווני אוויר ואור טבעיים בחלל. וכאמור כפי שהסברנו קודם, ניתן גם יותר דגש לטיפול קהילתי במפגעים סביבתיים וסיוע לאוכלוסיות נחלשות בשיקום מבנים ובפתרונות בנייה ומחייה זולים יותר.

4. ניצול החלל להעביר מסר

אך עבודתו של מעצב פנים, לא מסתיימת רק בלשפץ ולנצל את הקיים בחלל, אלא גם לגייס את כלל החלל כדי להעביר מסר דרכו. כך בשנים האחרונות ראינו לא אחת כיצד רחובות "מתחפשים" לרעיון כלשהו שנועד לקדם מוצר חדש כלשהו, או למשל חללים לימודיים דוגמת מוזיאונים רותמים את עיצוב בחדר לטובת תערוכות שונות שאמורות לתת למבקר תחושה מסויימת - החל מחדרי חושך ועד לתחושה כאילו המבקרים מסתובבים ממש בתוך גוף חי של בן אדם.

5. שעיצוב פנים פגש את המדיה

ולבסוף, התחום האחרון אליו עיצוב הפנים נכנס בשנים האחרונות הוא תחום המדיה. הגבולות בין עיצוב גרפי ובין עיצוב פנים מטשטשים כאשר מעצבי פנים כבר שותפים לעיצוב אולפנים וירטואליים וסביבות תצוגה וירטואליות האמורות ללוות פעילויות פרסומיות שונות. כך למשל, אולפן של תוכנית אינטרנטית יכול להיות כולו בפועל מורכב מכורסא ושולחן ומסכים ירוקים וכל שאר החלל מסביב יוקרן באמצעות עיצוב ממוחשב סביב שני הרהיטים הללו שבסטודיו בו מצולמת התוכנית או לוקחת חלק הפעילות המדוברת.
עיצוב פנים
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ בחינם בתחום מאמר 446
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / לימודים / עיצוב פנים - מידע למתעניינים בלימודים בתחום מזוית שונה. !