שבת, 18 בינואר 2020

למי כדאי לבחור בלימודי תרפיה באומנות?

מאת: מערכת האתר
נדגיש כי הלימודים לקראת תואר בתרפיה באמצעות אומנות הינם ברמה גבוהה - תואר שני. אך חשוב לציין כי גם בוגרי תואר אקדמאי ראשון החסרים ידע באומנות יכולים בהחלט להשתלב בהצלחה בלימודים כאלה
לא חייבים להיות בעלי כישרון מולד יוצא מן הכלל בכדי לחבב את האומנות. בוודאי שלא צריך רק כישרון בכדי לרצות ליצור למשל באמצעות ציור, בצילום, בפיסול, באומנות פלסטית וכיוצא בזה. אך באומנות, כך מסתבר, יש הרבה יותר מאשר יצירה כשלעצמה. באמצעות האומנות ניתן להגיע לליבם של אנשים ואף להתחיל (וגם להעמיק) תהליכים תרפויטיים, המעניקים מזור לקשיי הנפש, למצוקות רגשיות ואשר משחרים מחסומים רגשיים, קשיי תקשורת או קשיי למידה.
הידעתם שאפילו פרויד, אבי הפסיכואנליזה האמין כי האנרגיה היצירתית מגלמת את הבריאות הנפשית וכי היצירה היא למעשה עידון של דחפים נפשיים פנימיים, בדרך בונה וחיובית? חושבים על לימודים גבוהים לתואר שני? להלן נראה למי כדאי מאוד לבחור לימודי תרפיה באומנות לקראת מקצוע חיוני, מרתק ומאתגר.

הלימודים לאמנם היוצרים

אין ספק שמי שניחן בעין בוחנת של אמן יכול לעשות חיל גם בתחום הטיפולי. עינו הבוחנת והרגישה של אמן יוצר תיטיב לקרוא בין השורות ואל תוך נפשו של מטופל הזקוק לתמיכה ולהכוונה. לכן, אם אתם עוסקים באומנות והעיסוק בנפש ובעזרה לזולת מעניינים אתכם, לימודי תואר בתרפיה באומנות יתאימו לכם מאוד.

אם אתם עוסקים באיזשהו עיסוק יצירתי אבל חסר לכם המגע אנושי, אם אתם מרגישים בתוככי לבכם שהאומנות שלכם והאומנות בכלל אכן יכולה לגעת בנפש ולאפשר שיקום רגשי, עיסוק בתרפיה באמצעות אומנות נועדה לכם. מטפלים בתחום זה יודעים לספר כי תוך כדי תהליכי היצירה של המטופלים נחשפים סודות וקשיים באופן ברור, גם אם בלתי מילולי. עבור אנשים שמתקשים לבטא את עצמם, עבור ילדים ולבני כל הגילאים, טיפול בשיטה זו יכול להביא להתקדמות עצומה בחיים, בניהול קשרים בינאישיים, בשיפור הביטחון העצמי, התגברות על טראומות ומצוקות וזיכוך של הנפש. ארגנו את תיק העבודות שלכם וגשו לריאיון קבלה במוסד ללימודים גבוהים ותכירו יוצרים, מטפלים ומרצים שיעניקו לכם מסלול מקצועי התפור לכם.

ארגז כלים נוסף למטפלים

לא רק לאמנים בנשמתם, לאמנים יוצרים, יתאימו מאוד לימודי תרפיה באומנות. לימודים מסוג זה יתאימו לא פחות מכך גם למטפלים, פסיכולוגים ואנשי מדעי ההתנהגות שמרגישים שסט הכלים שלהם זקוק למשהו נוסף.

אם אתם בעלי תואר ראשון בפסיכולוגיה או שאולי אתם בעלי תואר ראשון בעבודה סוציאלית, אם אתם תרפיסטים הפועלים בשיטות המקובלות אך מבינים שלא לכל מטופל ניתן לפנות באותה הגישה הטיפולית, בזכות עקרונות התרפיה באומנות תקבלו הרחבה של המענה הטיפולי שאתם מציעים. אם אתם מטפלים במקצועכם ואפילו אם אתם חסרי ניסיון בטיפול אך בוגרי תואר ראשון המעניק בסיס והיכרות רחבה עם עולם הנפש ועם הפרעות וקשיים המגיעים מבפנים (פסיכו פתולוגיות) - בהחלט תמצאו עניין ותועלת בלימודים מן הסוג הזה.

נדגיש כי הלימודים לקראת תואר בתרפיה באמצעות אומנות הינם ברמה גבוהה - תואר שני. אך חשוב לציין כי גם בוגרי תואר אקדמאי ראשון החסרים ידע באומנות יכולים בהחלט להשתלב בהצלחה בלימודים כאלה. לימודי תרפיה באומנות יכולים להתאים לבוגרי תואר ראשון אשר משלימים את ידיעותיהם באומנות לפני תחילת הלימודים. זאת ועוד, גם בעלי ידע באומנות ובעלי תואר ראשון החסרים ידע קודם בתחום הטיפולי יכולים להתקבל ללימודים אלה לאחר לימודי השלמה מרוכזים הכוללים תיאוריות פסיכולוגיות, שיטות טיפול מקובלות ונושאים נוספים.

למי עוד יתאים מאוד ללמוד את התחום המרתק הזה? זה מתאים לאקדמאים, בוגרי תואר ראשון שמעוניינים לבצע הסבה מקצועית. הלימודים יתאימו מאוד עבור אלה שהעניין באנשים והרצון לסייע לזולת מפעמים בקרבם, והם רוצים להקל על מצוקות לא בשיחות ממושכות אלא בתהליך "רך" ומעודן יותר.
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ בחינם בתחום מאמר 466
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / לימודים / למי כדאי לבחור בלימודי תרפיה באומנות?. !