שבת, 18 בינואר 2020

שיטות להתגברות על כאבים בכתפיים

מאת: מערכת מנטול
אנשים רבים מוצאים את עצמם מתמודדים עם כאבים בכתפיים. כאבים אלו יכולים לנבוע מסיבות שונות, בין אם זה קשור לתנועה לא נכונה שהם מבצעים (באופן חד פעמי או באופן שחוזר על עצמו), משאות כבדים שהם נוטלים על הגב או על הידיים, כאבי גב שמקרינים לכתפיים, פעילות גופנית לא מבוקרת ולא נכונה ועוד.

הבעיה עם כאב כתפיים שהם יכולים להשפיע על איכות החיים שלנו, ויתרה מזו, אם אנחנו לא נדע לטפל בהם בזמן, הרי שהם יקרינו גם על חלקים אחרים בגוף, ובפרט הידיים, הצוואר והגב. בניגוד למה שנהוג לחשוב, כאב כתפיים אינם חייבים להיות מנת חלקנו כל החיים, כלומר הם פתירים. בניגוד לכאבי גב שיש כל הזמן לעבוד בשביל שלא יכאבו, כאבים בכתפיים דווקא כן יכולים להיפתר, צריך גם לומר שבניגוד לדעת רבים, אפשר להתמודד עם הכאב גם בלי כדורי הרגעה נגד כאב.

לפני שניכנס לשאלה על שיטות טיפול בכאבים בכתפיים, צריך לומר, כאב מסוים בגוף, כאב בכתפיים, בגב, או בכל מקום אחר, לא מחייב אותנו להפסקת פעילות אלא להיפך, אם נפסיק אנחנו עלולים לגרום לכאב להחמיר ולנזק משמעותי יותר. אנחנו צריכים ללמוד להתמודד עם כאב, לתת לגוף להתאושש ממנו באופן אקטיבי, כלומר דרך פעילות ולא באופן פאסיבי. בצורה כזו השרירים פועלים, דם זורם, אנחנו לא מרגילים את הגוף שלנו לא לעשות שום דבר אלא אנחנו מרגילים אותו לנוע.

מה הן השיטות האידיאליות לטיפול בכאבי כתפיים

השיטה הראשונה שעלינו לנקוט בה זו תנועה. אנחנו צריכים לבצע תרגילים מסוימים שיכולים לעזור לנו. חשוב שהתרגילים יהיו בעצימות נמוכה ובמספר חזרות סביר. מן הסתם, כל התרגילים צריכים להיות מבוצעים בפעם הראשונה תחת השגחה ואנחנו צריכים לקבל אותם מגורם מוסמך.

השיטה השנייה לטיפול בכאבי כתפיים יכולה להיות טיפול אלטרנטיבי. הכוונה לטיפול אצל מטפל, בין אם מדובר בדיקור, טווינא, שיאצו ועוד. הוא יבחן את המצב שלנו, הוא יברר איתנו מה כואב לנו, מה אנחנו מרגישים, כמו כן הוא יבחן באיזה מצב נפשי אנחנו נמצאים, כלומר, האם אנחנו מתמודדים עם לחץ מסוים ועוד. רק כך הוא יוכל להחליט כיצד לטפל בנו.

השיטה השלישית היא שימוש באבזרים חיצוניים. זה יכול להיות קרח, זו יכולה להיות משחה שתקל על הכאב, אלה יכולות להיות מדבקות להקלה בכאב, בגדי לחץ ועוד. מדובר על דברים שספורטאים רבים משתמשים בהם. חשוב לומר, השימוש באביזרים אלו ללא טיפול בבעיה, לא יעזור לנו. אנחנו חייבים לטפל במקור הכאב, להתמודד עם הבעיה ובמקביל להשתמש באותם אביזרים.

השיטה הרביעית היא עיסוי. לעיתים הכאב נובע משריר מסוים שאם נשחרר אותו, נטפל בו באופן נקודתי, גם הכאב יימנע. רצוי לפנות למומחה בתחום זה לבדוק אם כך אכן הדבר.

מלאו פרטים לקבלת ייעוץ בחינם בתחום
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / בריאות / שיטות להתגברות על כאבים בכתפיים. !