יום ראשון, 17 באוקטובר 2021

לצלוח את החתונה בשלום

מאת: מערכת מנטול
אם אתם זוגות חד-מיניים, המסמכים שתביאו איתכם מחו"ל לאחר החתונה לא יהיו תקפים
בשנים האחרונות יותר וזוגות ישראלים מתחתנים בחו"ל, מכמה סיבות: בני הזוג אינם מעוניינים בחתונה דתית דרך הרבנות, בני הזוג אינם יכולים להתחתן בארץ מפני שדתם אינה מוגדרת או מפני שאחד מבני הזוג אינו יהודי.

בשנת 2000 התחתנו בחו"ל 5600 ישראלים, פי 10 ממספר הזוגות שהתחתנו בשנת 1990. ממה נובעת העלייה הזו? יש הסבורים שהדבר קשור לעלייה מבריה"מ לשעבר, אבל למעשה רוב הזוגות המתחתנים בחו"ל הם יהודים המורשים להתחתן בארץ. הסיבה, אם כך, נעוצה ככל הנראה במגמת החילוניות שעולה עם השנים.

זוג שנישא בנישואים אזרחיים בחו"ל מוכר בארץ כזוג נשוי על ידי משרד הפנים מתוקף המסמכים שהביאו איתם מחו"ל. אם גם אתם מתכוונים להינשא בחו"ל, מומלץ מאוד לקבוע ייעוץ זוגי לפני עשיית הצעד החשוב, וכן לקבוע פגישה עם פסיכולוג שיוכל להעניק לכם את הכלים לקבלת ההחלטה הרת הגורל.
חתונה אזרחית
מה המסמכים שאתם תדרשו להביא עמכם? האם דרושות בדיקות רפואיות?
כמו כן, עליכם לבדוק מה הדרישות והזכויות שלכם שאתם טסים להתחתן בחו"ל. מה המסמכים שאתם תדרשו להביא עמכם? האם דרושות בדיקות רפואיות? מהו הגיל הנישואין המינימאלי המותר במדינה אליה אתם טסים? ייעוץ זוגי לפני הטיסה יעזור לכם לדעת אם ההחלטה נכונה, וכל אחד מבני הזוג יכול לקבוע פגישה עם פסיכולוג פרטי, מיוזמתו.

המסמכים הבסיסיים להם תזדקקו בכל מדינה הם: שתי תמונות פספורט, אישור ממקום העבודה, דרכון ורישום ממשרד הפנים. חתונה בחו"ל תעלה לכם בין 500 ל- 1000 דולר. משרדי נסיעות מסוימים מציעים חבילות מיוחדות לישראלים הנוסעים להתחתן בחו"ל, ובנוסף, קיימות חברות מיוחדות המתמחות בתרגום מסמכי נישואין מחו"ל.

בין הזוגות שנוסעים להתחתן בחו"ל מצויים גם זוגות חד-מיניים. אם גם אתם זוגות חד-מיניים, המסמכים שתביאו איתכם מחו"ל לאחר החתונה לא יהיו תקפים, שכן טרם עברה בארץ חקיקה מסודרת בעניין. המדינות בהן ניתן לקיים נישואים חד-מיניים הן: הולנד, קנדה, ארה"ב (מסצ'וסטס וקליפורניה) וספרד.
המקום הפופולארי ביותר לנישואין בחו"ל הוא, כמובן, קפריסין. מקומות נוספים אליהם טסים זוגות ישראלים להתחתן הם: בריה"מ, רומניה, ארה"ב, איטליה, פרגוואי, ובולגריה.

ישנם זוגות שאחרי החתונה נתקלים במשברים בחיי הנישואין, וזקוקים לפנות לאנשי מקצוע בתחום ייעוץ זוגי, שלעתים מונחה על ידי פסיכולוג. במקרה כזה, אל תאבדו תקווה, ועשו כל מאמץ כדי לנסות להציל את הקשר.
כתבה נכונה בהחלט
חני08/01/2016 16:32:54
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / סקסולוגיה / לצלוח את החתונה בשלום. !