יום ראשון, 19 בספטמבר 2021

מי מפחד מקצת ספורט?

מאת: מערכת מנטול
למה להרעיב את עצמנו אם אפשר אחרת? למה לטבוע בייסורים
בשלל סוגי הדיאטות המתסכלות?
מלאכת הדיאטה, זאת כולם יודעים, היא מלאכה לא-פשוטה, סיזיפית, אשר מתסכלת רבבות אנשים בכל רחבי העולם. להיות רזה זה אידיאל, זו נורמה חברתית. זו תמצית השאיפות של כולנו. כך החברה מכתיבה לנו שצריך להיראות, ולכך אנו שואפים. וכידוע, עם שלל הפיתויים, המטעמים והגירויים שנמצאים סביבנו 24 שעות ביממה, הדיאטה הופכת למשימה קשה יותר ויותר.

אז למה בעצם להרעיב את עצמנו אם אפשר אחרת? למה לטבוע בייסורים בשלל סוגי דיאטות מתסכלות, אם יש דרך חכמה יותר, בריאה יותר, נעימה יותר ויעילה הרבה יותר להוריד במשקל?

אנשים רבים המבקשים לרזות פונים כברירת מחדל לאופציה העצלה והפשוטה יותר-להרעיב את עצמם לדעת כחלק מפעילות דיאטטית. אבל מה עם פעילות ספורטיבית? מה עם מכון כושר? למה שלא ננסה לשם שינוי את האופציה הספורטיבית, שאמנם דורשת אקטיביות ופעלתנות, אך היא ללא ספק משתלמת הרבה יותר מסיבות רבות.
ספורט, כושר, דיאטה
פעילות ספורטיבית לרוב נתפסת כסבל פיזי בל-יתואר. כאשר מזכירים באוזננו את המילים פעילות ספורטיבית, אנו מייד מדמיינים ריצות ארוכות, תרגילי כושר מתישים, ומאמני כושר קשוחים ומחוטבים שרודים בנו ומשפילים אותנו עד עפר.
אך לא כך הדבר! אפילו ההפך הוא הנכון.

פעילות ספורטיבית, כאשר משולבת עם תזונה נכונה, יש בה כדי לגרום לגוף האדם לאבד עד לכדי שליש ממשקלו בתקופה של חצי שנה עד שנה. הפעילות הופכת ממכרת כבר מהביקור הראשון בחדר הכושר ואט אט, הופכת לה לשגרה המביאה עימה סממנים של פולחן: מבטים תכופים במראה, עלייה עיתי על המשקל בחדר ועד חישוב קלוריות בקול רם בעת ריצה על ההליכון (מילא לבד אבל בפרהסיה...)
אז אם גם אתם מבקשים לרזות בצורה ספורטיבית, אנו ממליצים בחום להתחיל בקטן, בפעילות ספורטיבית פשוטה ולא מסובכת, ועם הזמן להעלות את רף הקושי. הליכות למשל. בין אם הליכות על מכשיר הליכון שזמין בכל מכון כושר, או הליכות מסורתיות בשכונת המגורים שלכם. התחילו עם הליכות קצרות, של כחצי שעה עד ארבעים דקות ביום, ועם הזמן תגבירו את הקצב ואת זמן ההליכה. כדי להפיג את השעמום ולהפוך את ההליכה לפעילות מהנה - תוכלו ללכת עם בן לוויה, חבר טוב, ובמקרים אחרים תוכלו ללכת עם אוזניות ומוזיקה.

אפשרות נוספת, ומומלצת לא פחות, היא לפקוד בצורה קבועה מכון כושר. מכוני הכושר כיום מעסיקים מאמני כושר אישיים, יועצי תזונה, ויועצי כושר, ויחד עם המתעמל בונים תוכנית אימון אישית המתאימה לצרכיו, רצונותיו ושאיפותיו. תוכלו להתייעץ עם אנשי המקצוע הללו, לשתף אותם בחששותיכם ורצונותיכם, ויחד, עם עזרה מקצועית תומכת, לרזות בצורה בריאה, ספורטיבית ומהירה.

למי שקץ מהמלצות חדר כושר, ישנה אופציה נוספת - בריכה. כדיום ידוע כי שעת שחיה בבריכה שקולה לריצה במשך שעה וחצי. מעבר לכך, השחייה מהנה והיא מפתחת אצל השוחה גם סטים עיקריים של שרירים.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / תזונה ודיאטה / מי מפחד מקצת ספורט?. !