יום ראשון, 19 בספטמבר 2021

עזרה ראשונה – לנשום עמוק ולא להיבהל...

מאת: מערכת מנטול
קורסי עזרה ראשונה הם סוג של מתן ידע תיאורטי וידע מעשי בכל הקשור לטיפול רפואי בשעת חירום.
לימדו אותי החיים, בדיוק כפי שלימדו עוד רבים לפני, כי ידע הוא כוח. אך לא תמיד ולא בהכרח, שכוח זה משמעו כסף או יכולת להיטיב רק את חייך שלך. לעיתים ידע עשוי להיות אף יותר שימושי, ולעיתים רחוקות אמנם, ידע העוסק ברפואה, עשוי להציל חיים של אדם, לא כל שכן כאשר מדובר באדם קרוב לליבך עד מאוד.

קורסי עזרה ראשונה הם סוג של מתן ידע תיאורטי וידע מעשי בכל הקשור לטיפול רפואי בשעת חירום. קורסים אלו נערכים בעיקר במד"א או ע"י חברות פרטיות העוסקות בכך. יחודם של הקורסים הללו, בכך שהם מעניקים למשתלם את הידע הבסיסי לנצל את החומר הנלמד בכדי להתגבר על אירועים רפואיים בהם נדרשת התערבות בסיסית ומינימאלית בכדי להכריע את הכף בין החלמה (איזון מצב) לבין החמרה.

להלן מספר מצבים בעייתיים בהם אנו עשויים להיתקל ואכן נוכל להשפיע עליהם במידה ואכן הכרנו את היסודות של העזרה הראשונה:
קורס עזרה ראשונה
אדם בקניון או ברחוב איבד הכרתו ונפל על הארץ, כיצד נוכל לסייע לו במצוקתו?
כיוון שמרבית האירועים הללו קורים בשלבים בהם אין עדים, וגם ובמידה ויש, לרוב הם בהלם מוחלט ואינם מוסרים פרטים. אנשים חסרי הכרה, לרוב אינם סובלים מבעיות לאחר ההתעוררות, זאת במידה והם אכן נושמים וכי לא קיבלו חבטה בראשם בעת הנפילה. כבוגר קורס עזרה ראשונה, נוכחותך במקום אכן עשויה להשפיע. בדיקת נשימה, ביצוע החייאה במידת הצורך או הרמת רגליו של הנפגע, עשויים להיטיב את מצבו. במידה וגוף זר תקוע בגרונו של הנפגע, פעולה פשוטה אותה תלמד לבצע בקורס, עשויה להציל חיוו של מחוסר ההכרה.

גם מצבים אחרים, נפוצים הרבה יותר עשויים לקבל תפנית לטובה ברגע שבוגר קורס עזרה ראשונה נקלע לאזור - תאונות דרכים בהם יש דימום לא מבוקר אשר ניתן לעצירה בקלות יחסית. גם לידות מוקדמות אשר קורות במקום ציבורי עשויות לבוא לסיומן הטוב בשילוב של אדם עם ידע בעזרה ראשונה.

חשוב מאוד להבין ולהכיר את הטיפול הבסיסי אותו נוכל להעניק לכל אדם ברחוב, טיפול אשר עשוי להציל את חייו. באותה מידה חשוב גם לזכור, עזרה ראשונה הינה רפאוה בסיסית ואין בה בכדי להחליף ידע של חובש, פראמדיק או רופא.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / בריאות / עזרה ראשונה – לנשום עמוק ולא להיבהל.... !