יום שישי, 30 ביולי 2021

מהכינה נחמה ועד גן הילדים...

מאת: ארגון מערכת הגנים הפרטיים בישראל
מומלץ לזכור- הכינים של הילד שלך, כנראה למדו כבר אודות התכשירים שלך כשהיו על הראש של ילדי השכנים...
אין חולק על כך שהכינים היוו לאורך כל הדורות את אחד הנגעים המעיקים ביותר עבור ילדי ישראל, אך גם עבורנו ההורים. הטיפול בנגע זה דורש השקעה רבה מצידנו אשר אין בה כלל נחמה, שכן כל דקה עלול השורר לחבור לילדים אחרים אשר להם לא צלח המזל והכינה עדיין נחה במחוזם..

הכינים הן נחלתם של כל בני האדם ללא הבדל דת גזע ומין, הן ייחודיות רק לבני האדם ואינן ניתנות להדבקה מבעלי חיים אחרים, אך גם כאן יש להבדיל בין כיני הראש לכיני הגוף (מהן ניתן להדבק מבעל חיים אחר).

הכינה נושאת את השם הלטיני Pediculus capitis ואף על פי שאין הן גורמות כלל לבעיות מבחינה רפואית או אסטטית (הן לא מעבירות מחלות, לא מרעישות ולא גורמות לפצע) אנו נוהגים להתייחס אליהן כאל מחלה אשר דורשת השקעת משאבים רבים בהכחדתה..

אולי אחת מהסיבות לפחד שלנו מכינת הראש נובע בעיקר מהגירוד הבלתי נסבל שהיא גורמת לקטנים שלנו, הכינה המאיימת, עלינו לזכור אינה עולה על ס"מ גודל והיא נחלתם של רבע מאוכלוסיית ישראל בפרק זמן אחד.
כינים
איך נדע אם גם הילד שלנו נדבק?
הדרך הבטוחה ביותר לדעת כי אכן לילד יש כינים, היא למצוא כינה חיה בין שערות הילד. הכינה נראית (וסליחה על ההגדרה המטפורית) כפרעוש מוקטן, מוארך וצר גוף, בעל 6 רגליים. גוף הכינה קשה מאוד והיא חמקמקה, על כן, משנתפסה יש להרוג אותה בין 2 ציפורניים (עדיף להתאמן על זה טרם הביצוע בפועל). גם מציאת ביצי כינה במרחק שאינו גדול מ- 6.5 מ"מ מהקרקפת דיי מבטיח כי מדובר על כינים.

בישראל, כארץ אקלימית המזמינה את הכינים להתפנק בין מחצלות קרקפתם של ילדינו, אם כך מה נעשה אם ילדינו נדבקו? ישנם כמה מוצרים אשר ייעודם הדברת הכינים, למרות שכל התכשירים, פעולתם דיי דומה וכך גם מרכיביהם, נמנה במאמר זה מספר מצומצם אך יעיל:

לסרק - קנו מסרק צפוף וסרקו את שיער הילד. סירוק הלוך ושוב תוך ניגוב לאחר כל סירוק, עשוי להפחית במידה משמעותית את כמות הכינים והביצים בשיער.
חומרים - ישנם מספר חומרים שניתן להשתמש בהם על ראשו של הקטן, חומרים אלו אינם רעילים לילד אך כן רעילים לכינה. כמו כל סתגלתן טוב, פיתחה גם הכינה חסינות לרוב החומרים הללו, לכן מומלץ לזכור- הכינים של הילד שלך, כנראה למדו כבר אודות התכשירים שלך כשהיו על הראש של ילדי השכנים..

קרחת - נו.. תוך חצי שנה הכל חוזר למקומו, קרחת איכותית מבטיחה פטור מכל כינה או רמש אחר.

אלטרנטיבי - אל לכם לזלזל בתכשירים אלו, דווקא בתחום זה יש להם הצלחה מרובה והם אינם נופלים באיכותם מהתכשירים הכימיים.

חשוב כמובן לדאוג גם למניעה משלימה, כיבוס המצעים בהרתחה, סירוק כל המשפחה ושמירה על הגינה כללית.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / בריאות / מהכינה נחמה ועד גן הילדים.... !