יום רביעי, 28 ביולי 2021

לא כל הנוצץ זהב הוא...

מאת: מערכת מנטול
גם מוצרים אשר תכליתם לסייע לגוף, עשויים במידה ניכרת להזיק לו, במידה ולא מקפידים על ביצוע הוראות הרופא והיצרן במלואן.
לעיתים קרובות, נדמה לנו כי כל מה שמומלץ לנו על ידי הרופאים, אכן הוא בטוח ואין בו כלל סכנות. במחקר חדש שפורסם לא מכבר התברר כי אפילו דברים טרוויאלים כגון שתיית מיץ אשכוליות אצל אדם שנוטל תרופות ללחץ דם, עלול לגרום לתופעות לוואי קשות בגוף האדם.
אמנם המחקר האחרון הקיף סקירה אודות תופעות הנובעות משילוב של תרופות עם מוצרים טבעיים, אך הוא מוכיח שוב כי לא כל דבר אשר הומלץ באופן ישיר על ידיי הרופא האישי, אכן טוב הוא.

כך הסתבר לאחרונה כי גם ויטמינים ותוספי מזון כאשר ניטלים ללא פיקוח ומינון גבוהה מידי, עשויים להוביל למצבים שאינם נעימים, וזאת בלשון המעטה...

השימוש הנפוץ ביותר בקרב האדם, הינו בויטמינים נוגדי חמצון, כלומר ויטמינים מקבוצה A , C  וגם E. איך זה מתחיל? השימוש בויטמינים אינו מובן מאליו, לפחות לא לגבי האדם הממוצע, מדובר באנשים אשר ביקור אצל רופא המשפחה חושף אותם לדבר.
תוספי תזונה
למה שלא תיקח ויטמינים?
אם בעקבות החלשות הגוף או ספירת דם נמוכה, מציע הרופא או מקבילו האלטרנטיבי למטופל, למה שלא תיקח ויטמינים? חשוב להבין, ויטמינים קיימים בכל דבר שאנחנו אוכלים, אך לדאבוננו בכמויות נמוכות, תוספי התזונה והויטמינים הנמכרים לצרכן בקופסא סגורה, מכילים בהרכבם, מינון גבוהה עוד יותר אשר יש בו למלא את צורכי הגוף האנושי למשך יום שלם.

מכיוון שפעולתם של הויטמינים ושל תוספי המזון אכן מסייעת להרגשה טובה יותר והשימוש בהם אינו תחת פיקוח רפואי, מבין האדם הממוצע כי אם מנה קטנה עושה לו טוב, מנה מתוגברת תסייע עוד יותר.

בפועל, אין רע בצריכת מינון מוגבר של ויטמינים בפרק זמן קצר ומבוקר (למרות שהדבר לא מומלץ), אך בעת צריכה מוגברת למשכי זמן ארוכים, נוצרת תלות וכן העמסה של הגוף בחומרים אשר אין לנו צורך בהם (לפחות במינון גבוהה).  אחת הדוגמאות המובהקות לחוסר שהופך לעומס הוא בויטמינים ותוספי מזון המכילים אשלגן. חומר זה נחוץ לפעולתו התקינה של הגוף, בפועל, כאשר חומר זה משוחרר בגוף במנות גדולות, עלול הדבר להוביל לאי ספיקת לב ואף למוות.

בני האדם אוהבים לחשוב כי כל הנוצץ זהב, זה מובן וזה בסדר, כל עוד זה לא מזיק. לכן, נדרשת מאיתנו ההבנה כי גם מוצרים אשר תכליתם לסייע לגוף, עשויים במידה ניכרת להזיק לו, במידה ולא מקפידים על ביצוע הוראות הרופא והיצרן במלואן.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / תזונה ודיאטה / לא כל הנוצץ זהב הוא.... !