יום רביעי, 28 ביולי 2021

לראות את הנולד

מאת: מערכת מנטול
אז זהו, הרגע הגיע וגם את עתידה להפוך לאם בעוד מספר חודשים...
שגרת החיים שלך תלך ותשתנה לאיתה בימים ובשבועות הקרובים, כך גם הדרישות וציפיות המערכת הרפואית הלאומית ממך כאם לעתיד.

מבין הבדיקות הרבות והשונות, הנעשות על ידי רופאי נשים או גניקולוגים, במהלך ההיריון, בדיקת אולטרא סאונד היא הנפוצה ביותר.

באופן כללי, החל משבוע 7 להריון ניתן בדרך כלל לזהות דופק אצל העובר במהלך בדיקת אולטרה-סאונד פשוטה. בדיקת אולטרה סאונד מתבססת על גלי קול, הבדיקה מעניקה סקירה תוך רחמית והיא מאפשרת לרופא לעקוב אחר התפתחות העובר. את הבדיקה, רק רופאי נשים או גניקולוגים שהוכשרו לכך רשאים לבצע.

בעבר, בדיקת אולטרה-סאונד שימשה לזיהוי מומים עובריים שונים, כמו מומי לב, אך כיום, בדיקת אולטרה סאונד מאפשרת לזהות מחלות גנטיות וניוון שרירים, וכן, עוברים בעלי סיכון גבוה לבעיות גנטיות, כמו תסמונת דאון.
על אף שרוב הבדיקות, לרבות בדיקת אולטרה סאונד, לא מדויקות בכל מאת האחוזים, עדיין, תוצאות תקינות של בדיקת אולטרה סאונד מעלות את הסיכוי ללידת תינוק בריא. מעבר לכך, כיום, בזכות ההתקדמות האדירה בתחום הטכנולוגיה הרפואית, יכולים רופאי נשים שהוסמכו לכך, או גניקולוגים, לבצע הדמיה תלת ממדית של העובר, סקירה המשפרת את איכות הבדיקה אך יקרה יותר משמעותית.
הריון ולידה, אולטרה-סאונד, תינוק
בדיקות אולטרה-סאונד במגזר הפרטי
כמו ברוב הבדיקות הקיימות בשוק, גם בדיקת אולטרה סאונד השתכללה והפכה כבר לחלק בלתי נפרד מהשוק הפרטי. גניקולוגים, רופאי נשים וכן מומחים בתחום זה, מנצלים את הטכנולוגיה הזמינה ופותחים קליניקה פרטית, לעיתים כתחליף לתפקידם בקופת החולים ולרוב, בנוסף לתפקיד זה. מי שבוחרת דווקא ברופא פרטי שילווה אותה לאורך שלבי ההריון, תזכה בשירות צמוד ובמעקב אישי המלווה גם בבדיקות אולטרה סאונד ייחודיות, לעיתים כולל הדמיה תלת ממדית של העובר.

סקירת מערכות מוקדמת, בדרך כלל בשבוע ה-16 להיריון, נעשית, לרוב, במסגרת רופאי נשים של קופת החולים. לעומת זאת, סקירה מאוחרת או סקירת מערכות, בדרך כלל בין השבועות 18-22, נעשית לעיתים קרובות במכונים הנמצאים בהסדר כלשהוא עם קופת החולים או בקליניקה פרטית של רופא, על פי בחירת המטופלת.

יש לזכור כי כמו בכל תעשיה, גם בתעשיית בדיקות האולטרה-סאונד ישנה תחרות ולכן לא כל קליניקה פרטית עם מחירים בשמיים היא בהכרח המקום לעשות בו את הסקירה המאוחרת. בִדקו את הכשרת רופא הנשים, את ההיסטוריה של המכון והכי חשוב- המלצות ממקור ראשון ו/או מקצועי.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / הריון ולידה / לראות את הנולד. !