יום ראשון, 17 באוקטובר 2021

סוף ההיריון ותחילת ההורות...

מאת: מערכת מנטול
כל היריון נועד להסתיים בבכי קטן, המבשר את תחילתם המרגשת של חיים חדשים.
בימינו, מודעות הציבור בתחום הרפואה בכלל, ובתחום רפואת נשים בפרט, העלתה את הסטנדרטים של הלידה בבתי החולים- אין ספק שחדר לידה של היום הוא אינו מה שהיה פעם...כיום יש חדרי לידה טבעיים עם מִכשור מיוחד ואף ג'קוזי.

כיום, עם קבלת היולדת למחלקת היולדות נעשות בדיקות רפואיות בסיסיות כגון: מדידת לחץ דם, מעקב אחר צירים, בדיקת צוואר הרחם ועוד. בדיקות רפואיות אלו נועדו לאבחן את שלב הלידה בו נמצאת היולדת. בהתאם לאבחונים אלו, יוכל הצוות הרפואי להדריך את היולדת ולהיערך להמשך הלידה.

במהלך הצירים ואף הלידה עצמה, בדרך כלל ישנו חיבור למוניטור על מנת לעקוב אחר מצב העובר. המגמה הרווחת בבתי החולים כיום היא ללכת לקראת היולדת ואין הכרח לקבל משכך כאבים זה או אחר- היולדת מחליטה על כך וזוכה לשיתוף פעולה מצד הצוות הרפואי שמצידו מעניק לה את כל הכלים לקבלת ההחלטה.
הריון ולידה, צירים, חדר יולדות
ומה באשר לנוכחים בחדר הלידה?
תהליך הלידה הינו תהליך ארוך, יחסית, בו היולדת מתמודדת עם השלבים השונים הכרוכים, לא פעם, בכאב רב. לכן, רוב היולדות מעוניינות לא להישאר לבד, ליווי הריון ולידה נעשה, בדרך כלל, על ידי האב, אולם גם אמהות, אחיות ואפילו חברות טובות, מלווים לעיתים את היולדת.

יש לזכור כי נהלי ליווי הריון ולידה שונים בין בית חולים אחד למשנהו, אך ברובם מאפשרים ליווי לידה של אדם אחד לפחות, על פי בחירת היולדת. ליווי הריון ולידה סך הכול, נועד לסייע ליולדת ולהקל עליה והצוות הרפואי מודע לכך, אולם, בחלק מחדרי הלידה, בעת לידה מכשירנית (המצריכה שימוש במכשירים מיוחדים) או בעת הזרקת אפידורל, רק הצוות הרפואי מורשה להיות בחדר הלידה, זאת כדי לאפשר לצוות הרפואי לפעול כראוי ללא הפרעות.

חדר הלידה מיועד לשלבים האחרונים של הלידה, בניגוד לחדר צירים, בו אפשר להיות שעות רבות, השהייה בחדר הלידה היא, לרוב, קצרה יותר. בסיום הלידה, רוב בתי החולים מאפשרים ליולדת להניק כבר בחדר הלידה. לאחר הלידה עוברת האם הטריה להתאוששות והתינוק למחלקות השונות על פי מצבו, לאחר מספר שעות עוברים היולדת והתינוק למחלקת יולדות להמשך שהייתם שם.   
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / הריון ולידה / סוף ההיריון ותחילת ההורות.... !