יום שישי, 30 ביולי 2021

משחקי חולה – אחות

מאת: מערכת מנטול
כיום קיימים ברחבי העולם מליוני ילדים חסרי מזל, שעוד טרם נולדו כבר חלו באידס, ילדים אשר פיתחו התמכרות לסמים עוד בטרם טעמו אוכל מוצק
פעם לפני שנים, עוד כשהיינו ילדים, היינו נוהגים להתגנב לפינות הנסתרות של גן הילדים. כך בשקט, מבלי שהגננת הייתה רואה, היינו משחקים לנו באחות וחולה. המשחק התמים של הילדים, הופך אצל רוב המבוגרים, עם השנים, לפנטזיה בלתי גמורה. שם  בדמיון, תמיד נחזור, אנחנו הגדולים, לאותם רגעים של ילדות, תוך ערגה לתמימות ולימים בהם הכל היה מותר...

אבל בעוד משחקי הילדות עשויים להיות דבר נחמד גרידא, החיים האמיתיים שלנו כבוגרים מסובכים הרבה יותר. ולעיתים ממש כפי שקורה בדוגמאות רבות מהעיתונות, מתערבבים בצער רב חיינו הבוגרים ונשזרים בצער בחיי ילדינו, לעיתים אפילו עוד בטרם נולדו.

כיום קיימים ברחבי העולם מליוני ילדים חסרי מזל, שעוד טרם נולדו כבר חלו באידס, ילדים אשר פיתחו התמכרות לסמים עוד בטרם טעמו אוכל מוצק, וילדים הסובלים מכיני ערווה בשל מצב היגייני לקוי בבית. אנו כבוגרים אמונים על בריאות ילדינו ולמרות שלעיתים, חוסר ידע וכן שיקול דעת לקוי, "מכריחים" אותנו לגרום לילדים שלנו לנזקים בלתי הפיכים, עדיין האחריות הפלילית והמוסרית רובצים על כתפינו.
מחלות מין, סקס
ניתן להלחם בתופעות תחלואת מין אצל ילדים, ראשית על ידי מחשבה מוקדמת והבנת המשמעות הכרוכה בהבאת ילד לעולם (כאשר קיים סיכוי גבוה שיהיה נשא למחלה שעברה מהאם). ראשית על האב והאם להבין את הסטטיסטיקה ולעקוב מקרוב אחר ההסתברות למקרה הדבקה. כיום ניתן לערוך בדיקות מוקדמות עוד בשלב ההריון לאיתור מחלת מין אשר תקצר משמעותית את תוחלת חייו של הילד או את איכות החיים שלו, כך ניתן להבטיח כי עובר של אמא או אבא נשאי מחלת מין חשוכת מרפא, לא יגיעו לשלב מאוחר מידי של ההריון במידה ונמצא שגם העובר נשא של המחלה.

הדרך השנייה לשמור על הילדים שלנו היא פשוט לשמור על הגיינה בסביבות המגורים, ילדים רבים ובעיקר ילדות צעירות, מפתחות דלקת בדרכי השתן בשל רמת תברואה ירודה בחדרי השירותים בבית או במקומות שונים אחרים. כאן אחריותנו כהורים פשוטה - לדאוג שיהיה נקי.

כשהילדים שלנו מתחילים להתבגר, אבל עדיין נתפסים כבחזקת ילדים, עלינו לבצע עוד מספר פעולות שיבטיחו את בריאותם, הפעולה החשובה מכל היא ההדרכה אודות אותם "אנשים רעים", תפקידכם כהורים במקרה זה הינו מכריע, אף אחד אחר לא יעשה זאת במקומכם. הגורם הבא הוא הדרכה למין בטוח. עלינו להשלים עם המציאות, הילדים שלנו מתבגרים מוקדם יותר, וחלקם אפילו מקיימים יחסים חלקיים או מלאים בגילאים בהם אנו אפילו לא העזנו לרקוד עם בחורה...

בסופו של דבר, אלו הילדים שלנו, בואו נשאיר להם את הילדות ולא נערבב מחלות של מבוגרים בעולם של ילדים...
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / סקסולוגיה / משחקי חולה – אחות. !