יום שישי, 6 באוגוסט 2021

גם ילדים יכולים

מאת: מערכת מנטול
עידן הטלוויזיה בכבלים ועידן האינטרנט הביאו לכך שכיום, מרבית הילדים יושבים שעות על גבי שעות מול המסך.
תופעת ההשמנה בקרב ילדים בעולם המערבי פורצת גבולות רבים בשנים האחרונות. תופעה זו, שנפוצה בעיקר בארצות הברית, המשיכה עם השנים לאירופה, וכיום היא חודרת אט-אט גם לישראל. סגנון החיים המערבי, שונה כיום באופן ניכר מסגנון החיים אליו הורגלנו לפני שנים רבות, כשגם אנחנו היינו ילדים. דוגמה לשינוי זה אפשר לראות דרך תוכניות הטלוויזיה ששודרו פעם לעומת אלו שמשודרות היום.

בעבר הציגו תוכניות הטלוויזיה ילדים המשחקים יחד בחוץ בשעות הצהריים וכך באמת היה - היינו חוזרים הביתה מבית הספר, ולאחר זמן קצר יוצאים לשחק כדור-רגל, מחבואים, לבנות מחנה או לקחת חלק בפעולה בתנועת הנוער. הפעילויות הללו כללו פעילויות גופניות בכלל ופעילויות ספורט בפרט.
השמנה, תזונה, דיאטה
עידן הטלוויזיה בכבלים ועידן האינטרנט הביאו לכך שכיום, מרבית הילדים יושבים שעות על גבי שעות מול המסך. גם המפגש החברתי, שכלל פעם פעילות ספורט, מתבטא כיום בצ'אטים ופורומים באינטרנט, דבר המהווה את אחד הגורמים המרכזיים להשמנה בקרב ילדים גם בישראל.

החינוך לבריאות והמודעות העצמית, בכל התחומים, מתחילה עוד מגיל צעיר. לכן הרגילו את ילדיכם לערוך פעילות גופנית בחיק הטבע. הורים רבים מנסים להוציא את ילדיהם לפעילות בחצר על ידי הגבלת שעות הצפייה בטלוויזיה והגלישה באינטרנט. לדעת פסיכולוגים חינוכיים רבים, שיטה זו לבדה לא תעשה את המלאכה. ברגע שהילד יראה את הטלוויזיה והאינטרנט כיעד אסור ונכסף הוא ירצה ליהנות מהם יותר.
דרך הזהב, כמעט כמו תמיד עוברת באמצע. נכון להגביל את שעות הרביצה בבית, מכיוון שנכון להציב גבולות ולשמור על מסגרת. יחד עם זאת, הציבו לילדיכם אתגרים שיעניינו וירתקו אותם כגון ספורט ומשחקים תחרותיים דומים. אם ילדיכם אינו מתעניין בספורט, עניינו אותו בתחום אחר המשלב אימון אירובי כגון טיולים רגליים או משחקים המשלבים ריצה (אימוני אירובי הם לאו דווקא אימוני ההתעמלות הסטנדרטיים שאנו רואים בסרטים, אלא אימונים המפעילים את הגפיים שלנו).
ישנם תחומים רבים המשלבים אימון אירובי - ריקודים, טיולים, אומנויות לחימה ועוד, בהם יוכל כל ילד למצוא את הנישה המתאימה לו.

רוב ההרגלים שהילדים שלנו יאמצו בגילאים הצעירים ילוו אותם גם בגיל ההתבגרות. אין ספק שהאחריות ההורית שלנו היא לא רק לאורח החיים הבריא שלהם היום, אלא גם למודעות העצמית שתלווה אותם עוד הרבה הלאה.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / כושר גופני / גם ילדים יכולים. !