יום ראשון, 1 באוגוסט 2021

קורס הכנה ללידה

מאת: מערכת מנטול
קורס הכנה ללידה מומלץ מאוד, בעיקר לזוג שזה ההיריון הראשון עבורו. הקורס בנוי בצורה לימודית וחווייתית
במאה ה-21, על אף שפע הידע והטכנולוגיה, עדיין ישנם תחומים בהם נדרש המגע האנושי והחוויה האישית. ההורות היא אחת החוויות המשמעותיות ביותר במהלך חיינו הבוגרים, וכן, גם בתהליך זה אפשר, ואף רצוי, להסתייע בידע ובניסיונם האישי של אנשי מקצוע בשלבים השונים של ההיריון ולאחר מכן גם בלידה. אחת השיטות הטובות ביותר להכנת היולדת לקראת הצפוי לה, הינו קורס ההכנה ללידה.

קורס הכנה ללידה מומלץ מאוד, בעיקר לזוג שזה ההיריון הראשון עבורו. הקורס בנוי בצורה לימודית וחווייתית, המשתפת את שני בני הזוג בשלבים השונים, הפיזיים, המנטאליים והביורוקרטים, הכרוכים בתהליך הלידה.
קורס הכנה ללידה
קיימות מספר אפשרויות להשתתף בתוכנית של קורס הכנה ללידה, העיקריות שבהן הן:
קורס הכנה ללידה במסגרת מחלקת היולדות של בית החולים או במסגרת קופת החולים ו/או טיפת חלב, אליה משתייך הזוג. במובן מסוים, אין החזר הוצאות בקורסים אלה, אלא סִבסוד משמעותי, לעומת הקורסים במסגרת הפרטית ובהתאם למסגרת בה נערך הקורס. החזר הוצאות הגבוה ביותר ניתן על ידי קופות החולים ואחריו החזר הוצאות של בתי החולים.

ישנו כמובן גם קורס הכנה ללידה במסגרת פרטית, אותה בוחר הזוג. חלק ממדריכי הקורסים האלו עשו רק קורסי הסבה או קורסים אחרים לאו דווקא בתחום ההיריון ולידה. השוק הפרטי נחשב לחסר - פיקוח וההמלצות על קורס זה או אחר, עוברות, בדרך כלל, מפה לאוזן. לעומת זאת, כבר למעלה מ-100 מדריכות ללידה עברו את הכשרתן במרכז הישראלי לחינוך ולידה, מוסד מוכר להכשרה בתחום זה. קורסים במסגרת זו לא מזכים את המשתתפים בסבסוד או החזר הוצאות, והמחירים שלהם עשויים להיות גבוהים מאוד לעומת קורסים במסגרת ממשלתית או ציבורית אחרת.
קורס הכנה ללידה - אז מה בעצם לומדים בו?
כיום, עברו הקורסים שינוי משמעותי, והם אינם מתמקדים יותר רק בתהליך הפיזי והטכני של לידה, אלא משלבים ביקור בחדר הלידה, ייעוץ מומחים בנושאים שונים ואפילו שילוב של סופשבוע מפנק בבית מלון.
המגמה הכללית המשותפת לכל הקורסים היא העשרת הזוג בידע לגבי כל תהליכי הלידה השונים, הן מההיבט הפיזי-מנטאלי והן מההיבט המוסדי של בית החולים. כמו כן, קיימת מגמה של העשרת תכני הקורסים ושילוב של מומחים שונים המרחיבים את הידע של הזוג, למשל, הרצאה של רופא מרדים, הרצאה של דיאטנית, אחות בריאות הציבור ועוד אנשי מקצוע מתחומים שונים של הלידה והחיים לאחריה.

וזה עוזר?
זה לא מזיק, רק מוסיף, אז למה לא לנסות?
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / הריון ולידה / קורס הכנה ללידה. !