שבת, 18 בספטמבר 2021

מחלת היאפים? הגוף מדבר אליכם

מאת: מערכת מנטול
תסמונת העייפות הכרונית או בשמה הנפוץ "מחלת היאפים", מופיעה בפתאומיות בגופו של החולה בצורת תסמינים של עייפות וחולשה קשים בכל חלקי גופו המקשים עליו לתפקד.
לא פעם מופיעים תסמינים נוספים הנלווים לתחושת העייפות הקשה ובהם רצון עז לישון כל היום, חוסר ריכוז, כאבי ראש קשים, כאבי גרון, הפרעות בעיכול ומצב רוח ירוד ולעיתים דכאוני או חרדתי. המעניין בתסמונת העייפות הכרונית, היא העובדה שלרפואה הקונבנציונאלית לא ידוע הגורם למחלה זו.

משום כך גם דרך האבחון של המחלה אינו נעשה בדרך הרגילה של בדיקה מעבדתית המאתרת איזשהו גורם זר בגוף, אלא רק על ידי תיאור הסימפטומים המתוארים על ידי החולה ושלילת מחלות אחרות. זו הסיבה שהטיפול שמציע רופא המשפחה ל"מחלת היאפים" אינו יעיל דיו ונוגע רק בסימפטומים נקודתיים כמו טיפול תרופתי בכאבי הראש או הדיכאון הנלווים והמלצה לנוח ולהימנע ממתח. לעומת זאת, הרפואה המשלימה המאמינה בקשר ההדוק בין הגוף הרוח והנפש, תציע פעמים רבות אופן טיפול אחר אשר יכול להיות אפקטיבי יותר.
עייפות
הגישה ההוליסטית מאמינה שחולי פיזי יופיע בגופו של החולה לא פעם, דווקא בעקבות צורך נפשי או רוחני שאינו מקבל מענה. מסיבה זו תנסה הרפואה המשלימה להגיע למקור הנפשי של מחלת המטופל ומשם לרפא אותה.
דוגמא לטיפול ברפואה משלימה ב"מחלת היאפים", תכלול לעיתים גם בחינה של אורך חייו של המטופל. מחלה זו מזוהה פעמים רבות עם אנשים העובדים בלחץ רב שעות רבות מסביב לשעון ומצויים בסטרס תמידי.

מטופל החולה במחלת היאפים ומתאר אורך חיים מסוג זה, יקבל ממטפל הוליסטי טוב את היכולת להבין כי קיימת אפשרות ממשית שנפשו לא יכלה לעמוד יותר באורך החיים הלחוץ והמעייף בו הוא מצוי ובעיקר בהתעלמות מהצורך הנפשי החזק שלו לעבור לחיות באופן מאוזן, רגוע ובריא יותר. בחלק מהפעמים אף ימליץ המטפל לחולה לעבור לתחום עיסוק שונה המתאים לו יותר.

בצורה זו קולט המטופל כי המצב הנוכחי בו גופו חלש עד כדי חוסר תפקוד כולל ובעיקר מושבת ואין בידו,  אלא לנוח באופן כפוי - זוהי בעצם דרכו של הגוף לאותת לו נואשות שהוא זועק לשינוי באורך החיים הנוכחי שאינו מתאים לו. נוסף על כך ישלב הטיפול בשיטות אנרגטיות כמו הילינג רייקי או ביו אנרגיה ואף טיפולי מגע פיזיים כמו עיסוי ורפלקסולוגיה שיקלו גם הם על גופו של המטופל ויאזנו אותו ברמה הפיזית והנפשית על ידי שחרור נקודתי של האנרגיה התקועה בו.    
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / גוף ונפש / מחלת היאפים? הגוף מדבר אליכם. !