יום רביעי, 28 ביולי 2021

רעש מחדר המיטות

מאת: מערכת מנטול
התופעה ששולחת כל כך הרבה בעלים לישון בסלון וגררה שיטות מפוקפקות רבות להתמודדות עמה
נחירות בזמן השינה נחשבות לתופעה נפוצה ביותר, ולמעלה ממחצית מהאוכלוסייה סובלת ממנה, בהיקפים ובדרגות חומרה שונות. לא יהיה זה מוגזם להסיק מכך שהחצי השני של האוכלוסייה סובל גם הוא מהתופעה באותה מידה - שכן מדובר בבני זוג, בני משפחה או שותפים לדירה שנאלצים להאזין לאותם רעשים אדירים, שעשויים להגיע לעשרות דציבלים בחלק מהמקרים, הבוקעים מחדר השינה. 

התופעה ששולחת כל כך הרבה בעלים לישון בסלון וגררה שיטות מפוקפקות רבות להתמודדות עמה (נעיצות של חפצים מחודדים ושריקות הם רק שתי דוגמאות, ושתיהן זהות בחוסר יעילותן המוחלט) היא מטרד ידוע, אך לעיתים עלולה להיות אף מסוכנת לאדם הנוחר. ולא, אנחנו לא מתכוונים לתוצאותיו של התקף זעם פתאומי מצד בן הזוג שלא מצליח לישון כבר שלושה לילות ברצף...
נחירות ונדודי שינה
הגורמים לנחירות הם שונים ומשונים. נחירות עצמן נגרמות מהיצרות דרכי הנשימה, דבר שמתרחש כתוצאה ממבנה מסוים של חלל הפה, כמו ענבל ארוך במיוחד או לשון גדולה. עישון, עודף משקל ואלכוהול נחשבים גם הם בדרך כלל כגורמים לנחירות, וכמובן שגודש באף והצטננויות אחראים גם הם על מקרי נחירות רבים, אם כי הם נוטים לחלוף.

כאמור, בדרך כלל הנחירה עצמה אינה מסוכנת ומעבר להיותה טורדנית אין יותר מדי ממה לחשוש. אך לעיתים הנחירות מעידות על בעיות נשימה כמו דום נשימה - הפסקות נשימה קצרות בעת השינה - שעלולות להביא לבעיות בריאותיות קשות ואף לסכנת חיים. לנוחרים הקבועים כדאי לפנות לרופא אף אוזן וגרון על מנת לוודא שהנחירות אינן מסוכנות.

למרבה המזל, הרפואה המודרנית פיתחה מספר שיטות חדשניות של טיפול בנחירות. בשנים האחרונות עולם הרפואה נחשף לכמה טכניקות טיפול בנחירות פורצות דרך, והן משתכללות ומתחדשות כל הזמן. טכניקה אחת היא טיפולים בגלי רדיו שפותחים את דרכי האוויר, ואילו שיטה נוספת היא ניתוח בלייזר לקיצור הענבל. היתרונות העיקריים שגלומים בשיטות הרדיו והלייזר הן מהירות ופשטות ההליך הרפואי, ההרדמה המקומית בלבד, הכאב המינימאלי והיעדר הצורך באשפוז. הטכניקות הרפואיות הללו משתפרות בהדרגה, אחוזי ההצלחה והיעילות שלהן גוברים, ונוחרים רבים בוחרים בהן ובדרכי טיפול אחרות שהרפואה מציעה, כדי להיפטר לצמיתות מהתופעה.
חבר שעושה איתנו מילואים - הפסיק לנחור, ובגדול!
לו ולאשתו נמאס מלעבור כל לילה לישון בחדרים נפרדים, חיפשו בנט ומצאו שאפשר ללמוד תרגילי נשימה. למרות שזה נראה להם הזוי לגמרי, הם החליטו שהוא ינסה.
הלך, למד, ותירגל כל יום תרגילי נשימה שלימדו אותו. תוך כמה שבועות הרעש ירד, הוא הרגיש יותר ויותר טוב, ועכשיו כשעשינו יחד מילואים - הוא לא נוחר!
ממש לא האמנו לו, אבל עובדה.
החלטנו שנספר על זה לכל מי שאפשר, כי אנשים לא יודעים שיש פתרון כל כך אלגנטי - בלי לחתוך כלום בגוף, בלי מכונות של נכים, בלי לסגור את השיניים בכוח, פשוט ללמוד נשימה בריאה.
אפשר לחפש בנט נחירות, נשימה בריאה, תרגילי נשימה.
מי שמחפש פתרון לנחירות כדאי שישקול את זה ברצינות, אם זה עזר למילואמניק הזה - זה יכול לעזור לכל מי שמנסר ככה
בני - מהמילואים23/01/2010 10:44:25
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / בריאות / רעש מחדר המיטות. !