יום שישי, 30 ביולי 2021

יעוץ זוגי בשעת משבר - האם אתם בעין הסערה?

מאת: מערכת מנטול
מתי התחלתם לריב על כל שטות ולהיעלב מכל מילה שנייה? כמה פעמים העדפת ללכת לשתות עם חברות מאשר לחזור אליו הביתה?
נישואין, איזה כיף, האידיליה, המחנק, הזוגיות המלבבת... מחנק אמרתם???נישואים עם כל הצער שבדבר, עלולים לעלות לנו כסף רב, לעיתים בשל שגעונות של אחד מבני הזוג, ולעיתים בשל שגעונות של שני בני הזוג בדרכם לרבנות... זוגות רבים כלל אינם מודעים לעיתים למצב בו נתונה הזוגיות שלהם, ובעת שינוי קיצוני הזוגיות שלהם נקלעת למשבר. במקרים רבים מוצאים עצמם בני הזוג בעיצומו של משבר המעמיד גם את הנישואים הקשוחים ביותר במבחן קשה. ברוב המקרים צולחים הזוגות את המשברים השונים, אך לעתים יש צורך באדם מוסמך שיסייע להם בבעיה. פתרון אפשרי ודי מתבקש למצב יכול להיות טיפול זוגי.

אז מתי יודעים שהגיע הזמן לטיפול זוגי?
אם אתם חשים לכודים בתוך הזוגיות, כועסים, מאוכזבים ומותשים- בִדקו את עצמכם. כמה זמן, להערכתכם, הזוגיות שלכם 'צולעת'? מתי התחלתם לריב על כל שטות ולהיעלב מכל מילה שנייה? כמה פעמים העדפת ללכת לשתות עם חברות מאשר לחזור אליו הביתה? ככל שהבעיה נמשכת זמן ממושך יותר, בלי שאתם טורחים ומנסים לפתור אותה, כך היא מחריפה את המשבר שנוצר ביינכם.
יעוץ זוגי בשעת משבר
כל תקופה של יותר מחודש-חודשיים, הגדושה במרכיבים שליליים בזוגיות שלכם, ראויה להתייחסות רצינית של שני בני הזוג. מה בעצם קורה? מה לא בסדר? כאשר השיחות ביניכם, על מה שמפריע לכם בזוגיות, לא מתחילות בשיתוף ומובילות להבנה בסיסית, יש טעם לחשוב על טיפול זוגי.

טיפול זוגי הוא אחד הפתרונות היעילים למשבר בזוגיות, שכן טיפול כזה מתבסס על ההנחה ששני הצדדים מעוניינים בפתרון המשבר ובהמשך הזוגיות. משמעות נוספת של טיפול קשורה למוכנות ולנכונות של בני הזוג - טיפול זוגי דורש שיתוף ונכונות לפתירת משבר, וכפועל יוצא מכך, דורש מכל אחד מבני הזוג שיתוף וכנות. קחו זאת בחשבון!

איך לבחור מטפל זוגי?
ראשית, בדקו את הסמכתו של המטפל הפוטנציאלי. האם הוא מוסמך מטעם האגודה הישראלית לטיפול במשפחה ובנישואין? יש לזכור כי יש שרלטנים גם בתחום ייעוץ מעין זה, ובמידת האפשר בקשו המלצות מאנשים עליהם אתם סומכים.

גם הכימיה ההדדית חשובה מאוד בעת בחירת מטפל זוגי. האם אתם חשים בנוח לדבר עִמו? לא מן הנמנע שעל אף ההסמכה והתעודות, עדיין לא תחושו מספיק בנוח וזכותכם הלגיטימית לבדוק כמה מטפלים זוגיים בטרם תבחרו.
 
מטפל זוגי מנוסה יתמקד בפתרון המשבר הנוכחי, בהסתמך על ההיסטוריה הזוגית שלכם, ויחתור לעבר הפיכתה (או החזרתה) של הזוגיות לבריאה ומשמחת. בהצלחה!
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / סקסולוגיה / יעוץ זוגי בשעת משבר - האם אתם בעין הסערה?. !