יום רביעי, 28 ביולי 2021

בחזרה לפרופורציות

מאת: מערכת מנטול
החזה הנשי, סמל לתפארתנו בימי שגרה, משנה את צורתו בזמן ההיריון ונותן את פירותיו בדקה בה מגיח העולל לאוויר העולם.
אין ספק שלוקח זמן להתרגל לחיים אחרי הלידה, הגוף ההלום והעייפות המצטברת עושים את שלהם והמראה לא משקרת.. אבל, מגיע הרגע בו את מרגישה כי המשקל זה לא מה שבאמת מפריע לך. יש שם משהו קצת יותר אקוטי, משהו שמעבר למשקל העודף, מצריך ממך יכולת סבל מידי פעם. כן, הכוונה היא לחזה...

החזה הנשי, סמל לתפארתנו בימי שגרה, משנה את צורתו בזמן ההיריון ונותן את פירותיו בדקה בה מגיח העולל לאוויר העולם. אך לאלו מאיתנו שאינן רוצות להיניק וגם לאלו אשר בוחרות באופציה הנ"ל, ישנה בעיה אשר לעיתים נדמת כחמורה ביותר, בכל הנוגע לסמל נשיותנו. החל מגודש בשד, סדקים בפטמה, טפטוף חלב או מחסור בחלב. השדיים שלנו והתינוק החדש עושים בנו שמות. אז איך בכל זאת אפשר להימנע מכאב ותופעות אחרות?
מחסור בחלב
גודש? לא בבית ספרנו...
גודש בשד נובע בעיקרו מצבירה מוגברת של חלב בחלל השד והתמצקותו בתוך השדיים. ישנן שיטות רבות לשבור גודש אך להלן כמה מהמומלצות ביותר:
  • עלי כרוב על השדיים - נכון זה נשמע מצחיק אבל זה עובד. איך שהוא, לעלי כרוב לאחר הרתחתם יש מאפיינים שגורמים לירידת החלב מהשד. שווה לנסות.
  • מקלחת חמה ועיסוי תדיר, פשוט לרכך את הגודש ע"י חום ומגע. עדיף לכן לעסות לבד, גברים לא יבינו לעולם עד כמה זה כואב...
  • הנקה או שאיבה - זהו הפתרון הטוב ביותר. הנקה או שאיבה בזמנים סדורים יותירו אותך ריקה מחלב ובכך ימנעו יצירת גודש. אך בשיטה זו ישנה בעיה אחת, ככל שתדירות ההנקה או השאיבה גדלה, כך גדל גם יצור החלב, לכן, מומלץ להפחית בהדרגה את מינון הפעולה, גם בהיקף החומר וגם בהיקף הזמן. הורדה מבוקרת תסייע בהפחתת הגודש וכן בהפחתת כמות החלב.
סדקים בפטמה וחוסר בחלב...
ישנם מספר גורמים שעשויים לתרום לסדקים בפטמה וכן לחוסר בחלב, הנפוץ שבהם, פשוט פעולה לא נכונה בזמן ההנקה, תינוק רעב תוקף מייד, אם את לא תדעי כיצד להניח אותו, ישנה סבירות גבוהה לכך שנשיכותיו יגרמו לך לסדקים. כמו כן, לעיתים נראה כי ישנו מחסור בחלב, זאת בעיקר בשל אי הצלחת פעולת היניקה. הפתרון בדרך כלל מסתכם בשתי פעולות פשוטות (אם הן לא עובדות - לכי לרופא נשים או לאחות טיפת חלב), ללמוד להיניק או לשאוב וע"י כך להתחיל לגרות את השד לייצר חלב. העבירי את התינוק משד לשד בכדי לאזן את יצור החלב וכן בכדי להקל על הפטמה הפגועה.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / הריון ולידה / בחזרה לפרופורציות. !