יום שישי, 6 באוגוסט 2021

בייבי משלנו

מאת: מערכת מנטול
ישנם אלפי זוגות שאינם מסוגלים להביא ילדים לעולם, וכמהים למלא את ייעודם המשפחתי, גם אם זה כרוך באימוץ ילד שלהם או בהבאת ילד לעולם על ידי אם פונדקאית.
זוגות הרשאים לפנות לאם פונדקאית הם זוגות שלא מסוגלים להביא ילדים לעולם מסיבות רפואיות, מפאת סכנה בריאותית לאישה הנכנסת להריון, וכן זוגות חד-מיניים.

ישנם מרכזים העוזרים להורים המעוניינים בלידה דרך אם פונדקאית. ישנה פונדקאות בתשלום או בהתנדבות, וסוגי הפונדקאות נחלקים ל-2:

1. פונדקאות חלקית - העובר נוצר מביצית של האם הפונדקאית.
2. פונדקאות מלאה - העובר נוצר מביצית של תורמת או של בת הזוג שאינה יכולה להרות.

פונדקאית נדרשת להיות: בת דתה של האם, תושבת הארץ מעל 3 שנים, נעדרת קרבת דם עם זוג ההורים, אם חד-הורית, ועליה לעבור בדיקות גופניות ופסיכולוגיות.
פונדקאות ואימוץ, חד מיניים
לאחר ההחלטה להשתמש בשירותיה של אם פונדקאית, ההורים והנושאת חותמים על הסכם שמקבל אישור מוועדה המאשרת את התחלת התהליך. בהחלטה של זוג, שאינו יכול להביא ילדים לעולם, לאמץ תינוק, ישנן שתי אפשרויות:

אימוץ מחו"ל - יש לפנות רק לעמותות המורשות על-ידי משרד הפנים והרווחה לעסוק באימוץ מחו"ל. לשם כך, ההורים המאמצים מתבקשים לעבור בדיקות רפואיות, ולתת הצהרה מפי 3 עדים על מצבם הסוציו-אקונומי ומצבם הפסיכולוגי. כששבים ההורים מחו"ל, יש להסדיר את תעודת זהות של ההורים לילד בתוך 30 יום, ולאחר חצי שנה של שהיית הילד בארץ וקבלת אישור בכתב ניתן לרשום את הילד במשרד הפנים כאזרחי ישראלי. בנוסף, ההורים המאמצים יהיו מחויבים לביקור של עובדת סוציאלית מטעם העמותה בביתם לפחות פעמיים.

אימוץ בארץ - יש ליצור קשר עם אחד המרכזים בת"א, לעבור וועדה לאישור כשירות הזוג לאמץ ילד, ולבחור מסלול אימוץ:
1. זוג חשוך ילדים שיכול לאמץ עד 2 תינוקות - זמן ההמתנה של כחמש שנים.
2. זוג המבקש לאמץ תינוק בעל מגבלות - זמן ההמתנה של כשנתיים.
3. זוג המבקש לאמץ ילד מגיל שנתיים עד 11 בעל צרכים מיוחדים - זמן ההמתנה משתנה.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / סקסולוגיה / בייבי משלנו. !